:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Czy oprocentowanie na lokatach wzrośnie?

artykuł sponsorowany, oprocentowanie lokatach wzrośnie - zdjęcie, fotografia

Lokaty bankowe to jedne z najpopularniejszych produktów finansowych, które pozwalają na gromadzenie oszczędności. Jak pokazują statystyki, deponowanie środków w ten sposób deklaruje niemal 30% Polaków. Chętnych byłoby więcej, gdyby wysokość oprocentowanie lokat wzrosło. Czy jest na to szansa w najbliższym czasie?

Oprocentowanie lokat bankowych w sposób pośredni zależy od poziomu stóp procentowych. Warto bowiem mieć świadomość, że zdeponowane na lokatach pieniądze przeznaczone są na kredyty i pożyczki. Skoro banki mało zarabiają na kredytach, siłą rzeczy nie mogą zaproponować wysokiego oprocentowania w ramach lokat. Dopóki stopy procentowe nie wzrosną (a więc nie wzrośnie i zysk banku), nie ma raczej szans na podwyższenie oprocentowania w lokatach bankowych.Prognozy analityków nie są optymistyczne

Na ostatnim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej (11 stycznia 2017 roku) nie doszło do wzrostu poziomu stóp procentowych. W praktyce oznacza to, że najprawdopodobniej żaden z banków nie zdecyduje się podnieść oprocentowania lokat z uwagi na nadal niskie oprocentowanie kredytów bankowych.


Warto przy tym podkreślić, że prognozy analityków na najbliższe miesiące nie są zbyt optymistyczne. Ich zdaniem podwyżki stóp procentowych należy spodziewać się dopiero w pierwszym kwartale 2018 roku. Trzeba jednak mieć świadomość, że nic nie jest przesądzone – być można za kilka miesięcy pojawią się atrakcyjne oferty lokat – wszak wysokość oprocentowania to najczęściej indywidualna polityka konkretnego banku.Czy nadal opłaca się oszczędzać na lokatach?

Jako że w najbliższym czasie klienci banków nie mają co liczyć na wyższe zyski z lokat, pojawia się pytanie: czy nadal opłaca się tam deponować środki? Jak wynika z rankingu lokat na finanse.rankomat.pl, kilka banków proponuje produkty z dość wysokim (jak na aktualny okres) oprocentowaniem. Deponując środki w Nest Banku, Plus Banku, czy Idea Banku, można uzyskać nawet 4% w skali roku. Trzeba jednak mieć świadomość, że taka oferta dotyczy najczęściej nowych środków lub nowych klientów.


Chcąc zarobić jak najwięcej na lokacie, nie można więc decydować się na przypadkową ofertę. Warto dokonać porównania konkretnych lokat bankowych. Ponadto można zorientować się, czy któryś z banków nie proponuje wyższego oprocentowania w zamian np. za założenie rachunku bankowego czy aktywowanie karty kredytowej.


Czy oprocentowanie na lokatach wzrośnie? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org