:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 7°C
powietrze Dobre
edukacja, nauczyciele dostaną wynagrodzenie strajku - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 29/04/2019 09:51

Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesił strajk. Jednocześnie zwrócił się do prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów o wypłacenie nauczycielom wynagrodzeń za okres strajku. Jednak Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych i wydana niedawno opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej mówią jasno, że wynagrodzenie za czas strajku się nie należy.

 

Strajk trwający od 8 kwietnia i przewidywany brak wynagrodzeń dla strajkujących, jest często głównym powodem, dla którego nauczyciele rezygnują z walki. Jak czytamy na stronach ZNP – zgodnie z prawem dyrektorzy mogą nie wypłacić wynagrodzenia za dni „strajkowe”. Zgodnie z prawem też, takie wynagrodzenie może być wypłacone – decyzja leży (teoretycznie) w gestii dyrektora. Z reguły jednak takie rzeczy ustalane są na szczeblu samorządowym. Pytanie: „Czy nauczyciele dostaną wynagrodzenia za dni strajkowe w szkołach prowadzonych przez Miasto Zambrów?” w imieniu strajkujących nauczycieli zadała burmistrzowi na ostatniej sesji Rady Miasta Zambrów radna Wioletta Walasek, która sama z zawodu jest nauczycielką.

 

Choć wynagrodzenie podstawowe nauczycieli reguluje rozporządzenie ministra edukacji, formalnie ich pracodawcą jest właśnie samorząd. To rada miasta lub gminy ustala wysokość dodatków do nauczycielskich pensji i budżety szkół. W zależności od typu szkoły organem odpowiedzialnym jest: wójt, burmistrz, prezydent, zarząd powiatu czy zarząd województwa. Na utrzymanie szkół samorządy dostają subwencję oświatową. Nie pokrywa ona jednak wydatków w 100%.

 

- „Ta sytuacja, która jest w kraju jest złożona, skomplikowana i wysoce niejasna. Mieliśmy spotkanie z panem starostą, przedstawicielami związków zawodowych szkół średnich i podstawowych miasta Zambrowa i na ten temat dyskutowaliśmy. Na razie, począwszy od prezydenta Warszawy skończywszy na wójcie gminy daleko w Polsce, to są deklaracje. Ja mogę jedno powtórzyć co powiedziałem, że budżety naszych szkół są uchwalone i nie myślę zabierać tych pieniędzy za czas strajku. Tylko co z tymi pieniędzmi będzie to trudno w tej chwili powiedzieć, bo są dywagacje. Z jednej strony są pieniądze, a z drugiej będą naciski Regionalnej Izby Obrachunkowej, która będzie kontrolowała wójtów, burmistrzów, prezydentów, będzie kontrolowała dyrektorów szkół, na co te pieniądze wydali.” - mówił odpowiadając radnej Walasek burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

 

Izby obrachunkowe, o których wspominał burmistrz, powołują się na artykuł 23. ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, według którego „nie jest dopuszczalna wypłata wynagrodzenia za czas strajku tym pracownikom, którzy uczestniczyli w akcji strajkowej”. Wypłacanie wynagrodzenia w takim wypadku byłoby niezgodne z prawem. Czyli, jeśli pieniądze zostaną wypłacone strajkującym nauczycielom za okres strajku w dowolnej formie, włodarze i dyrektorzy placówek oświatowych będą odpowiadać za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, co dla nich wiąże się z opuszczeniem zajmowanego stanowiska. To w zasadzie kończy na ten moment temat wypłat strajkującym nauczycielom.

 

Temat wsparcia nauczycieli został poruszony także podczas ostatniej sesji Rady Powiatu przez radną Edytę Marchelską-Groszfeld z klubu radnych PiS. Zwróciła się ona z tym do Przewodniczącego Rady Powiatu Zbigniewa Jacha. Ten odpowiadając stwierdził, że „nie jest od wspierania nauczycieli, a od prowadzenia Rady”. W dalszej części obrad z podobnym pytaniem, ale do starosty, wyszedł radny Ryszard Świderski, który na co dzień pełni funkcję dyrektora podległej Miastu Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie.

 

W odpowiedzi wicestarosta Jacek Murawski mówił, że zarówno starosta, jak i Przewodniczący Rady Powiatu spotkali się ze strajkującymi nauczycielami. Mówił, że odbyło się także spotkanie przedstawicieli związków zawodowych ze starostą. Ponadto, podobnie jak burmistrz powołując się na opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, stwierdził, że nauczyciele oraz personel szkolny nie mogą otrzymać wynagrodzenia z kasy samorządowej za dni, w których wstrzymują się od pracy. Podkreślił jednak, że Zarząd Powiatu podjął decyzję, aby przekazać pieniądze dyrektorom szkół co oznacza, że będą oni mieli możliwość dysponowania środkami finansowymi. Pod znakiem zapytania pozostaje jednak kwestia, w jaki sposób będą oni mogli wypłacić je nauczycielom jako rekompensatę za dni strajkowe. Jak mówił Przewodniczący Rady Powiatu, Zarząd będzie przyglądał się aktualnym przepisom prawa i szukał rozwiązań, aby legalnie móc to zrobić.

 

Wicestarosta poinformował też, że 11 kwietnia, wraz z burmistrzem Zambrowa, uczestniczył w drugiej debacie samorządowej, która odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

- „Spotkaliśmy się z rozczarowaniem, ponieważ strona rządowa, ani pan premier, ani minister edukacji narodowej, ani nikt z przedstawicieli rządu w tym dniu nie przyjechał i nie chciał z nami rozmawiać jako przedstawicielami samorządu odpowiedzialnego za prowadzenie tych placówek oświatowych. Jedynie wymieniliśmy się swoimi spostrzeżeniami, oświata jest niedofinansowywana, ponarzekaliśmy i na tym się skończyło.” - mówił wicestarosta Jacek Murawski.

 

Radna Edyta Marchelska-Groszfeld wyszła jeszcze z propozycją, aby w najbliższym możliwym czasie rozważyć podniesienie nauczycielom pracującym w szkołach podległych Powiatowi dodatki motywacyjne do takiej kwoty, jaką otrzymują nauczyciele zatrudnieni w szkołach miejskich. 

 

Strajk nauczycieli został zawieszony od 27 kwietnia. Każdy nauczyciel z ZNP od poniedziałku powinien zatem przystąpić do pracy. Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz podkreślał w ubiegłym tygodniu, że Związek Nauczycielstwa Polskiego w najbliższych dniach nie podpisze porozumienia, które rząd zawarł z oświatową Solidarnością. Dodał, że nauczyciele dają premierowi Morawieckiemu czas do września.

Reklama

Czy nauczyciele dostaną wynagrodzenie za czas strajku? komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-04-29 11:09:28

  Z jakiej racji wynagrodzenie za czas strajku? Dzieci i młodzież dostali po dupie, materiał nie przerobiony... A teraz będą cisnąć w szkołach bo z materiałem będą do tyłu. Wiele wykształconych osób pracuje na produkcji itp i nie płaczą. Nauczyciele siedzą na dupie kawkę na lekcjach popijając co 45 minut przerwa, wakacje wszystkie święta dni wolne odpoczywają a im wiecznie źle. Chcieli strajku to niech poznają konsekwencje jakie to cienie za sobą

 • gość 2019-04-29 11:17:35

  Nie należy się a jak będą się skarżyć to niech się ciszą że nikt im nie każe pokryć kosztów związanych ze strajkiem dla szkół i dla rodziców
  Nie dawać ani grosza bo stracicie poparcie rodziców dzieci !!!

 • gość 2019-04-29 11:39:16

  Absolutnie ani grosza kto dostaje wynagrodzenie za niewykonaną pracę

 • gość 2019-04-29 11:41:13

  A do kogo ma się zwrócić Rodzić który musiał wsiąść wolne w pracy żeby zająć się dzieckiem na czas strajku a teraz będzie siedział nad dzieckiem całe wieczory żeby dogonić stracony materiał - bo w szkole to już nie dużo zostało godzin a materiału nie ubyło? Proponuję "zaoszczędzone pieniądze na strajku" Przekazać rodzicom - za spowodowaną niedogodność.! A Nauczyciele mogą - powinni odrobić stracony czas - Soboty + dni wolne typu 2maja - za co powinni otrzymać wynagrodzenie.

 • gość 2019-04-29 11:41:41

  ha ha ha szczyt chamstwa nie przyjść do pracy i upominać się o wynagrodzenie

 • gość 2019-04-29 11:43:05

  patologia

 • gość 2019-04-29 11:45:44

  na galery do kopalni do Czarnobyla a nie pobory oj poprzewalalo sie wam we lbach nygusy

 • Gość - niezalogowany 2019-04-29 11:46:46

  Niech dyrektor przekaże pieniądze na wakacje dla dzieci albo kolonie.

 • gość 2019-04-29 11:50:21

  Bardziej pazernej i leniwej grupy zawodowej nie znam

 • gość 2019-04-29 11:52:42

  o właśnie niech im dyrek zrobi kolonię w czernobylu

 • gość 2019-04-29 11:53:21

  Proponuję Nauczycielom - w wakacje zatrudnić się w Dobroplast-cie na produkcji co by "dorobili sobie" - a przy okazji niech zobaczą co to jest "PRACA" - nabiorą więcej szacunku dla innych grup społecznych którzy nie mogą sobie pozwolić na strajki. A może im się spodoba?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-29 12:03:44

  Dostanę pieniądze.. jeżeli nie to strajk.!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-29 12:05:55

  Ciekawe niby za co. Za siedzenie w pokoju nauczycielskim?

 • gość 2019-04-29 12:13:16

  My rodzice też będziemy strajkować - też chcemy kasę za opiekę nad dziećmi w czasie lekcji które sie nie odbyły!!! Strajk Kasa Dla Rodziców!

 • gość 2019-04-29 12:15:39

  Ci co najwięcej jadu wylewają na koniec roku pierwsi z kwiatami stoją dla nauczycieli.
  No ale jak ma być lepiej jak propaganda podburza ludzi.Za komuny było to samo , niszczenie inteligencji , a jedynie lud pracujący miast i wsi był uważany,bo prosty lud łatwiej manipulować i kontrolować.Nie jestem nauczycielem i nie będę , ale wysyłanie na produkcję,do kołchozu ,czarnobyla czy kamieniołomu człowieka ,który całe życie się dokształca, pracuje żeby wasze dzieci zdobyły wiedzę i się rozwijały jest obrzydliwe.Sam jestem rodzicem i wstyd mi za taki prostacki szlam jak w tych komentarzach.

 • gość 2019-04-29 12:22:43

  niemalże 100% grup zawodowych się dokształca całe swoje życie, nie tylko nauczyciele, więc to żaden argument. Za czas strajku kasa się zwyczajnie nie należy.
  większość społeczeństwa nie lubi nauczycieli, a formą w jakiej zorganizowali strajk, zyskali nie tylko brak szacunku, ale też właśnie szlam o którym piszesz - nie dziw się zatem.
  A trzeba było się najpierw zastanowić nad formą, przemyśleć, a nie czerwonego słuchać

 • gość 2019-04-29 12:51:41

  Czy się należy czy nie należy to kwestia regulacji prawnych.Moim zdaniem każdemu przede wszystkim należy się szacunek bez względu na wykonywany zawód , a tym bardziej tym ,którym powierzamy nasze dzieci , bo to szkoła wpływa na rozwój dzieci i jakim będzie człowiekiem jak dorośnie.A ,że jest nagonka na nauczycieli to jest oczywiste , tak samo jak była na lekarzy ,prawników,pielęgniarki. Jak rolnicy blokują drogę to też taki syf na nich się wylewa? Każdy ma prawo walczyć o swoje.Po to człowiek całe życie zdobywa wykształcenie,wiedzę , poświęca tyle lat życia i inwestuje w siebie żeby ktoś mu powiedział idź do kołchozu jak nie odpowiada ci płaca za pracę w zawodzie jakim się kształciłeś? Przecież to zwykłe prostackie chamstwo i tylko świadczy kim jest osoba co to pisze.

 • abecede - niezalogowany 2019-04-29 13:18:17

  jedyna rada... zabrać dzieci ze szkoły. ..jak można zostawić swoje dzieci nierobom i leniom na pół dnia
  ....a może gościu jeden z drugim skonczysz studia i pójdziesz cudze dzieci uczyć i kawkę spijać na es gosciu w szkoleprzerwach...i wakacji od zaje...I kasy multum
  no...są chętni ?

  a czy widziales gościu w szkole młodego nauczyciela...pomyśl dlaczeho...nikt nie pcha się do tego zawodu
  jak z pielegniarkami...identycznie
  a moze rządowi chodzi o to żeby naród był i chory i głupi
  pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2019-04-29 13:20:53

  Zamknąć jadaczki nierozumne ludziki, co klapiecie bez sensu! Wara od nauczycieli! Widać, że wszyscy pluliscie na książki a teraz madrale! W większości pewnie Pisiory, którzy czekają na datki od Prezesa Kaczora! Bo państwo Daje takim jak wy!! A poszli do roboty!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-29 13:30:52

  W każdej pracy jest tak, pracujesz zarabiasz, nie pracujesz kasy brak. Dlaczego ma być inaczej u nauczycieli. Ich pobory są z podatków ludzi pracujących. Musimy mieć szacunek dla nauczycieli, ale bez pracy nie ma wynagrodzenia!!!

 • gość 2019-04-29 14:27:30

  "bez pracy nie ma kołaczy"
  Nie pracujesz nie zarabiasz.Proste !!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-29 14:38:04

  Bez pracy niema koledzy,ale nie na tej półkuli. Dziś niepracujac dostaniesz opiekę, zasiłek itp. Zaczniesz pracować to za karę zapłacisz zusy i podatki. Za strajk mają mi dac kase i koniec kropka.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-29 15:19:57

  A mi za opiekunke kto zwroci??

 • gość 2019-04-29 15:35:02

  Odnośnie strajku:
  1. Brak wynagrodzenia za dni strajkowe.
  2. Wpis do akt o strajku.
  3. Strajk powinien odbywać się przed szkołą a nie w szkole.
  4. Zlikwidować potajemne, nielegalne korepetycje.
  5. Przeprosić dzieci kończące szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę średnią za stres w czasie strajku, Rodziców na wywiadówce.
  6. Zmienić zawód dla niezdecydowanych.

 • gość 2019-04-29 15:53:23

  Za opiekunkę zwróci z 500+! Teraz macie tyle kasy na 500+ że możecie sami udzielać korepetycji swoim przemądrym dzieciom! Już widzę w majowe wolne dni tych przemądrych rodziców z książkami na ławeczkach i kocykach!!!! Cha, cha, cha!!! Czy może grill, piwsko, wóda ,papierochy i disco polo, A DZIECI SAMOPAS NA PODWÓRKO, ALBO Z TELEFONEM, A STARSZE HO, HO, HO NA PEWNO Z KSIĄŻKĄ !!!!

 • gość 2019-04-29 15:55:39

  Dlatego trzeba się uczyć, a nie sfingować naukę i błagać później o korepetycje!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-29 16:20:00

  Dla mnie nauczyciel taki sam robol jak kazdy inny tylko ze mający dwa miechy wakacji.

 • gość 2019-04-29 16:34:40

  W latach 9o-tych tez nauczyciele strajkowali i nikt im nie zaplacil to dlaczego teraz maja zaplacic?NArzekaja ze program przeladowany to teraz im sie zmniejszyl po tak dlugim strajku?Ciekawe jak go zrealizuja i czyim kosztem?Oczywiscie tylko uczniowie na tym ucierpia ale to dla nich widocznie malo wazne

 • wiesia - niezalogowany 2019-04-29 16:54:15

  Za strajk powinno się zapłacić i to bezwarunkowo! Ten co pisze tak plugawe opinie o nauczycielach nie powinien wysyłać swoich dzieci do szkoły i jak można potem spojrzeć w oczy tym ludziom!!! Wstyd

 • Gość - niezalogowany 2019-04-29 17:16:30

  Ile wódy poszło na strajku? Ile hektolitrow kawy, prądu ile ?

 • gość 2019-04-29 17:32:21

  Za strajk powinno się zapłacić i to bezwarunkowo! - Tylko Rodzicom. Jak Pani Wiesi stolarz nie wykona szafeczki to Pani mu nie zapłaci. To dlaczego stolarz ma zapłacić Pani Wiesi że nie nauczyła jego dziecka ? Pracujesz Zarabiasz - Nie pracujesz -Nie zarabiasz Proste. Chyba równouprawnienie to jeszcze u nas obowiązuje?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-29 18:18:38

  Najgorsze ze za te pomyje wylane na nauczycieli "bekną" uczniowie.

 • gość 2019-04-29 18:19:22

  gość 2019-04-29 12:13:16
  Po 10 latach przypomniało się, że masz dzieciaka i czasem trzeba się nim zająć :)? Jak nauczyciele uczą to pe bo 'bombelki' prześladują, jak strajkują to z kim 'bombelka' zostawić?
  To nie są wasze niańki.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-29 18:31:51

  Ale czy ktoś powiedział ze nauczycieli nie było w pracy? Owszem przychodzili do pracy, ale nie prowadzili zajęć, ludzie przestańcie krytykować, bo nawet nie zdajecie sobie sprawy jak odpowiedzialna i ważna prace wykonują nauczyciele. Oni nie pracują po 8 godzin i odpekane, oni ciagle są w zasięgu telefonu, bo może zadzwonić jaki rodzic, kartkówki, sprawdziany to wszystko tez sprawdzają poza szkoła, najpierw dobrze się dowiedzcie co nalezy do obowiązków nauczycieli, a dopiero oceniajcie. Chciałabym dodać ze nie jestem nauczycielka ani żadnym pracownikiem szkoły tylko uczennica i zdaje sobie sprawę jak wyglada praca nauczyciela.

 • gość 2019-04-29 19:48:19

  "Ale czy ktoś powiedział ze nauczycieli nie było w pracy? Owszem przychodzili do pracy, ale nie prowadzili zajęć". Niesamowite. Muszę porozmawiać ze swoim szefem, że od tej pory nie będę pracował, a jedynie przychodził do pracy i niech mi za to płaci...

 • gość 2019-04-29 19:58:46

  Dobija mnie to jak ludzie niesamowite ofiary potrafią z siebie robić. Oczywiście rozumiem, że nie jest to lekka praca, bo moje użeranie się z niektórymi dzieciochami mogłoby się skończyć na rękoczynach, ALE drodzy nauczyciele: nie przesadzajcie! Ja pracuję po 10-12 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu i nie przypominam sobie żebym na to specjalnie narzekał. Po prostu jest jak jest. Bycie pod telefonem jest takie niesamowicie ciężkie i stresujące? Bo może rodzic zadzwonić? To jest poważny argument? Sprawdziany (ok. raz w miesiącu) i kartkówki (2-3 razy w miesiącu) do sprawdzenia w domu? Wasi uczniowie po takiej samej ilości godzin codziennie muszą odrabiają prace domowe z przynajmniej kilku przedmiotów i przygotować się, bo nauczyciel może odpytać z 3 ostatnich lekcji jak ma zły nastrój. I nie zwracam uwagi, że oni to mają ciężko, ale na to, że o żadnym strajku uczniów nie słyszałem. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, a wszystkich pedagogów i nauczycieli pozdrawiam.

 • gość 2019-04-29 21:20:30

  Nauczyciele doskonale wiedzą, że nie otrzymają zapłaty za dni strajku. Byliśmy tego świadomi i świadomie strajkowaliśmy. Nie będziemy u nikogo domagać się zapłaty za te dni.

 • gość 2019-04-29 23:50:59

  gość 2019-04-29 19:58:46
  Sprawdziany raz w miesiącu i kartkówki 2-3 razy w miesiącu?
  Może tak, ale dla jednej klasy. A nauczyciel jednej klasy nie uczy, więc pomnóż to sobie x4

 • Gość - niezalogowany 2019-04-29 23:58:19

  Kolejna "wojna" gdzie nie uzyskało się zamierzonego celu a jest tyle "ofiar". Za całą to sytuacje jedynie zapłacą dzieci, które raczej nie narzekały z dodatkowego wolnego, ale szkoła jest po to by każdego dnia wychodzić z niej mądrzejszy o nową wiedzę czy doswiadczenia- wiec są o te 3 tygodnie do tyłu
  Największe przekleństwo swiata- "obyś cudze dzieci uczył " wiec rodzice ( którzy macie czasami ochotę na wakacje od własnych dzieci) i rządzący pomyślcie realnie a nie zajadle.
  P.S. dlaczego nie ma młodych nauczycieli? - może dlatego że to bardzo intratny zawód, i ciężko jest dostać się do tego grona ;)

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 00:05:34

  Oj jacy biedni i pokrzywdzeni rodzice musieli kilka dni popilnować swoje ukochane bąbelki za które tak chętnie biorą 500+. Jak nauczyciele tacy niedobrzy zawsze można wziąć dzieciaczki na nauczanie indywidualne w domku.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 00:25:44

  Nie ma młodych nauczycieli ponieważ nie mogą się dostać. Sama znam 2 osoby które chętnie od zaraz przyjęłyby prace w szkole. W szkole zaś siedzi połowa starszych wypalony lub młodych po znajomości.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 06:54:07

  Aż oczy krwawią jak czytam ten żal i łaskę naszych zambrowskich nauczycieli bo domyślam się że spora część postów pod tym artykułem jest przez nich pisana. Chętnie zamienię się z jakimś zarabiającym takie psie pieniądze nauczycielem pracującym po 20 godzin tygodniowo. Takim nauczycielem jak 2/3 tych co krzycza jak im źle może być każdy człowiek bez wielkich kwalifikacji pedagogicznych. Wejść na lekcje podyktować coś z internetu , kazać utrwalić w domu zrobić sprawdzian z gotowych już prac od kilku lat takich samych. Niestety taka prawda a prawdziwi nauczyciele z pasją i powołaniem oraz co najważniejsze z umiejętnością przekazywania wiedzy jest coraz mniej. Pracuje fizycznie po 250+ godzin miesięcznie zarabiam ok.4tys w górę. Zapraszam państwa nauczycieli. Będą wyniki będą zarobki a nie te marne 1850 zł o które tak płaczecie za waszą ciężką pracę na początku kariery. Pozdrawiam.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 07:45:46

  Mam pytanie do osób które nie miały jak zagospodarowac swoje dzieci. Są dwa miesiące wakacji, ferie, przerwy świąteczne. Gdzie w tym czasie są Wasze dzieci?
  Mądry dzieciak bierze podręcznik, korzysta z Internetu, uczy się sam. Nauczyciel jest od ukierunkowanie i wyjaśnienia wątpliwości.
  Ci co tak zazdroszczą nauczycielom powinni skończyć studia i zająć ich miejsce.

 • gość 2019-04-30 07:59:49

  Latem dzieci są na wakacjach
  Też mamy pokończone studia i jakoś nie strajkujemy mimo iż chcielibyśmy zarabiać więcej.W żadnej prywatnej firmie nie ma związków zawodowych.Związki zawodowe to relikt poprzedniej epoki i dziwne że jeszcze istnieje.Jeśli nauczycielom nie pasują zarobki to niech się zwalniają a zapewniam że na ich miejsce znajdą się nowi a starzy nauczyciele to na emerytury

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 08:29:30

  Jak czytam komentarz,w którym gość pisze- niech każdy skończy studia i zostanie nauczycielem-to mam wrażenie,że nauczyciele uważają,że to tylko ich grupa społeczna kończy studia ,a reszta to niewykształcone nieuki.

 • gość 2019-04-30 09:08:14

  Gościu od wpisu: "Odnośnie strajku: 1. Brak wynagrodzenia za dni strajkowe. 2. Wpis do akt o strajku. 3. Strajk powinien odbywać się przed szkołą a nie w szkole. 4. Zlikwidować potajemne, nielegalne korepetycje. 5. Przeprosić dzieci kończące szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę średnią za stres w czasie strajku, Rodziców na wywiadówce. 6. Zmienić zawód dla niezdecydowanych." - może do jakiegoś Państwa komunistycznego się powinieneś przenieść :D
  Grupy zawodowe mają PRAWO do strajku i wiedzą o tym, że wynagrodzenia nie będzie za te dni, a ten "ARTYKUŁ" ma podsycać atmosferę i wzbudzać burzę. Korki, owszem, a może drodzy rodzice byście przestali swoje dzieci wysyłać na "koreczki". Przecież materiał jest tak łatwy , że sami spokojnie wytłumaczycie Bąbelkom angielski, matematykę czy fizykę i chemię :)

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 09:09:10

  Przecież Nauczyciele też biorą 500+ więc nie rozumiem dlaczego w komentarzach jest opinia że tylko "biedni i gorsi" ludzie ten zasiłek pobierają. Nikt za niewykonaną pracę nie dostaje wynagrodzenia, więc nauczyciele też powinni mieć swoją "godność" i nie domagać się teraz pieniędzy skoro od początku strajku była mowa że za ten okres nie będą mieli wypłat.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 11:53:37

  Prawda jest taka że za ten syf w szkole to odpowiadają przede wszystkim nauczyciele.
  Przez to, że na bieżąco nie próbują nawet rozwiązywać problemów szkoły.
  Nie ma wypracowanych żadnych mechanizmów czy procedur na zlikwidowanie przemocy w szkole czy na inne niewłaściwe zachowania uczniów czy nauczycieli.
  Łatwiej wyciągnąć rękę do rodziców o finansowanie tego czy tamtego w szkole niż pójść do dyrekcji.
  Szafki, papier, drukarki, tonery, magnetofony, arkusze sprawdzianów i egzaminów - to finansują rodzice ze składek na komitet rodzicielski.
  A te rozwydrzone dzieci, te pobicia i afery.
  Żeby nie było przyzwolenia na takie akcje to by się one nie działy.
  Uczeń za złe zachowanie nie powinien mieć obniżonej oceny z zachowania tylko powinien być zawieszony w szkole.
  Wtedy rodzice by mieli interes w tym żeby dziecko się własciwie w szkole zachowywało.
  A tak to bandzior do szkoły chodzi i stwarza zagrożenie innym dzieciom, a nauczyciel nie może prowadzić lekcji.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 12:17:59

  A Wy państwo nauczyciele to nie bierzecie 500+?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 12:58:48

  Ma być kasa i tyle!!! Nie po to mój łojciec śliniaki podawał żebym ja dyplom dostala i została się uczycielką ,teraz mogę strajkować i piniadze mnie się należą.

 • Zambrowiak - niezalogowany 2019-04-30 13:29:39

  Większość komentujących, gdyby nie nauczyciele to zamiast komentować jako "gość" podpisywałaby się trzema krzyżykami. Każdy nauczyciel z miłą chęcią pracowałby 40h tygodniowo w szkole. Od 8 do 16. W tym czasie przeprowadziłby lekcje, spotkał się z rodzicami, zaliczył rady pedagogiczne i wywiadówki. Oczywiście klasówki i inne sprawy biurokratyczne załatwiałby na terenie szkoły. We własnym gabinecie, z osobistym laptopem, drukarką, skanerem, do których oczywiście nie będzie kupował materiałów za własne pieniądze. Przecież wszystkie szkoły są do tego dostosowane. To rodzice będą jeździć na wycieczki ze swoimi pociechami, z którymi notabene nie mogą wytrzymać więcej niż jeden dzień wolny, będą ich pilnować 24h/doba (nauczyciele robią to przecież za "nadgodziny" hahaha) . To rodzice będą przygotowywać apele, akademie i uczyć swoje pociechy do konkursów i olimpiad. Cyt. "Sprawdziany (ok. raz w miesiącu) i kartkówki (2-3 razy w miesiącu)" to prawda ale w jednej klasie. Jeśli uczy w 4,5 czy 6 klasach to wystarczy sobie pomnożyć. Wiem to może być trudne dla co poniektórych komentujących. Ale cóż " nie chciało się nosić teczki, teraz zbiera się papiereczki, układa płyteczki czy też inna praca papierkowa jak trzepanie worków po cemencie".
  Z tego miejsca chciałbym pozdrowić wszystkie panie, które nie mogą się zająć swoimi dziećmi bo muszą lecieć na "hybrydy" i wszystkich tatusiów spod budki z piwem.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 13:35:48

  I wszystkie książki czy na konkursy czy na koniec roku też pochodzą ZE SKŁADEK RODZICÓW.
  Szkoła wręcza za pieniądze rodziców.
  I ciągle mało, mało, mało.

 • gość 2019-04-30 14:50:31

  "Ale cóż " nie chciało się nosić teczki, teraz zbiera się papiereczki, układa płyteczki czy też inna praca papierkowa jak trzepanie worków po cemencie". Z tego miejsca chciałbym pozdrowić wszystkie panie, które nie mogą się zająć swoimi dziećmi bo muszą lecieć na "hybrydy" i wszystkich tatusiów spod budki z piwem."

  Nauczyciele wypisujący takie bzdury, sami sobie wystawiają laurkę. Jak trzeba być przekonanym o swojej "zajebistości" żeby napisać coś takiego. Obecnie w prawie każdej grupie zawodowej skończenie studiów jest koniecznością! Nie jesteście wyjątkowi, wiele grup społecznych po studiach zarabia tyle co Wy a osoby które z różnych względów studiów nie ukończył wcale nie muszą być patologią. Wielka inteligencja się znalazła! Poza tym jak można komentować fakt, że Panie chodzą czy nie chodzą na hybrydy. A przepraszam Panie nauczycielki takiego "przywileju" nie mają? Każdy w swoim czasie wolnym niech robi co chce, a Wy nie macie prawa tego w taki prostacki sposób komentować. Nikt Wam nie każe naszych "bąbelków" jak to twierdzicie wychowywać. Od tego jesteśmy my, rodzice! Wy macie ich tylko uczyć, za co bierzecie wynagrodzenie. Osobiście popierałam strajk, bo uważam, że każdy ma prawo walczyć o lepsze jutro. W żadnej grupie zawodowej kolorowo nie jest i wiem, że w środowisku nauczycieli także. Na pewno wiele można poprawić i zarobki także ale jak czytam te pyskówki nauczycieli to chyba zaczynam zmieniać zdanie..

 • zambrowiak - niezalogowany 2019-04-30 14:51:18

  "I wszystkie książki czy na konkursy czy na koniec roku też pochodzą ZE SKŁADEK RODZICÓW. Szkoła wręcza za pieniądze rodziców. I ciągle mało, mało, mało."
  Z takimi żalami to do organu prowadzącego szkoły, czyli Burmistrza i Starosty, ewentualnie do posła Kaczyńskiego, który woli dać 500+ niż dofinansować oświatę. Bo głupkami łatwiej rządzić.....

 • zambrowiak - niezalogowany 2019-04-30 14:53:08

  ""Ale cóż " nie chciało się nosić teczki, teraz zbiera się papiereczki, układa płyteczki czy też inna praca papierkowa jak trzepanie worków po cemencie". Z tego miejsca chciałbym pozdrowić wszystkie panie, które nie mogą się zająć swoimi dziećmi bo muszą lecieć na "hybrydy" i wszystkich tatusiów spod budki z piwem." Nauczyciele wypisujący takie bzdury, sami sobie wystawiają laurkę. Jak trzeba być przekonanym o swojej "zajebistości" żeby napisać coś takiego. Obecnie w prawie każdej grupie zawodowej skończenie studiów jest koniecznością! Nie jesteście wyjątkowi, wiele grup społecznych po studiach zarabia tyle co Wy a osoby które z różnych względów studiów nie ukończył wcale nie muszą być patologią."

  ZONK NIE JESTEM NAUCZYCIELEM...... WYSTARCZY MYŚLEĆ, NIE OGLĄDAĆ TVPis

 • zambrowiak - niezalogowany 2019-04-30 14:54:31

  Czekam jeszcze tylko na płaczące kuzynki hahaha

 • gość 2019-04-30 16:31:57

  Wątpię aby chociaż jeden nauczyciel tu się wypowiedział!

 • gość 2019-04-30 17:27:53

  Macie rację w kwestii wynagrodzenia za pracę. Nie należy się jeżeli praca nie była wykonywana. W efekcie strajków dzieci nie zrobiły żadnych postępów w nauce. Wręcz przeciwnie zrobiły sobie zaległości, które trzeba będzie nadrobić. Inne grupy społeczne, które mają znacznie gorsze warunki pracy i płacy nie mogą sobie pozwolić na strajk. Nauczyciele powinni się liczyć z konsekwencjami swoich działań. Są przecież grupą społeczną stawianą za wzór, cieszącą się zaufaniem i szacunkiem społecznym.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 18:39:24

  Wychodzi na to że nauczyciele to grupa społeczna wybitnie wykształcona i każdy kto nie jest wykształcony jak oni to jakaś patologia... i tak są pochłonięci swoją pracą że w ogóle nie mają czasu dla siebie i dla rodziny tylko siedzą i sprawdzają sprawdziany itp... tylko że my nie nauczyciele po powrocie do domu po 8 godz pracy też mamy bardzo wiele obowiązków

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 18:49:03

  Zapytajcie się innych zawodów czy zabierają pracę do domu.
  Nie jestescie wyjątkowi.

 • gość 2019-04-30 20:01:04

  Nauczyciele ze sprawdzianami szaleją !!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 20:03:07

  Teraz każdy jak wraca z pracy do domu, to myśli jak załatwić daną sprawę, jak ulepszyć lub usprawnić wykonywaną pracę żeby były lepsze rezultaty i nie pozostawać w tyle, bo za wszystko ponosimy konsekwencje w postaci obniżonego wynagrodzenia.

 • Doświadczona - niezalogowany 2019-04-30 20:20:22

  Jak czytam odpowiedzi nauczycieli i o ich inteligencji, to tyle w nich złości że aż przeraża, a przecież jako wykształcony nauczyciel powinien panować nad emocjami.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-01 00:18:52

  Nawet i wyksztalcony nie wytrzyma czytajac takie brednie baranow szkoda komentowac to nawet

 • Gość - niezalogowany 2019-05-01 19:38:06

  Serio kamieniołomy i czarnobyl??? Jakim trzeba być ignorantem i debilem, żeby cos takiego napisać pod adresem drugiego człowieka, szok szok szok.

 • gość 2019-05-02 08:53:51

  Inne zawody też są ważne ale nie takie odpowiedzialne jak nauczyciel, a konsekwencje złego nauczania widać już teraz w ogromnym rozmiarze chociażby z treści wypowiedz, tutaj na forum! Zawiść, obrażanie i po co?! Wszystkim powinno zależeć na autorytetach w szkole, bo to tylko z korzyścią dla dzieci i nas! Im gorszy nauczyciel, tym gorzej wykształcone dzieci! Fryzjerka jak źle wystrzyże, to włosy odrosną, ekspedientka jak się pomyli, to się poprawi, firma sprzątająca źle posprząta następnym razem przyłoży się, pracownik biurowy źle papiery powypełnia, to ma możliwość poprawienia, okno źle zrobisz, to zrobisz następne dobrze ale ale ale ......nauczyciel jak źle naucza albo wcale, to już porażka, bo rzutuje na całą przyszłość dziecka, rodziców, narodu! Lekarz jak zamiast lewej nogi amputuje prawą, to dramat, sędzia jak wsadzi do więzienia niewinnego chłopaka, tak jak było ostatnio na 17 lat, to tragedia, strażak, jak nie dojedzie na czas i spali się cały dobytek więc nie porównujcie błahych spraw z takimi, które ważą na całym życiu człowieka przez źle wykształconych ludzi, którzy przysparzają tylu kłopotów innym!! Nauczyciel to podstawa i opoka państwa, powinien być autorytetem, bardzo bobrze wykształconym, z pasją, powołaniem, kulturalny, wspomagający rodziców, ale na to potrzebne są fundusze, kasa, kasa, kasa!!! Inaczej nic z tego nie będzie!!!

 • gość 2019-05-02 21:02:43

  Podpisuję się pod ostatnią wypowiedzią. Chciałabym, żeby moje dziecko miało świadomość, że jest uczone przez pasjonata [pasjonat wybierze firmę, która dobrze płaci, a nie pensję nauczycielską], ma poczucie własnej wartości, godności, godnie zarabiającą, zmotywowaną, docenianą - ktoś taki sprawi, że moje dziecko będzie wiedziało, że wiedza i wykształcenie to kapitał, wartość, inwestycja. To się przekłada na jakość nauczania i na efekty. I na poczucie wartości dziecka. Jeśli dziecko jest uczone byle jak i przez byle kogo, nie doceni własnej edukacji, nie odkryje własnego potencjału i nie doceni siebie.

 • gość 2019-05-03 06:09:19

  Moje dziecko było kształcone przez nauczyciela z pasją i nosem do interesów ---- Radzi sobie nieźle, ale gehenny, jaką ja przechodzę, nie życzę Pani, a nauczyciela tego pasjonata z nosem do interesów - do końca swojego życia będę przeklinać!

 • gość 2019-05-03 10:54:15

  Droga Pani, obie piszemy o czymś innym. Pani pisze o jakiejś patologii, a ja piszę o tym, że marzy mi się szkoła z prawdziwego zdarzenia. Dofinansowana, z docenianymi, zmotywowanymi, dobrze opłacanymi nauczycielami. Jakość. Wiedza. Za tym stoją nakłady.

 • gość 2019-05-03 11:39:35

  ,,,,,Moje dziecko było kształcone przez nauczyciela z pasją i nosem do interesów ---- Radzi sobie nieźle, ale gehenny, jaką ja przechodzę, nie życzę Pani, a nauczyciela tego pasjonata z nosem do interesów - do końca swojego życia będę przeklinać! ,,,,,,

  A gdzie pani była w tym czasie w Ameryce?!

 • gość 2019-05-03 13:49:35

  Tak, słowo "patologia" to dobre określenie dla szkoły, o której ja pisałam. Szkoła z Pani marzeń faktycznie daleka byłaby od zaistnienia w niej czegoś tak patologicznego, co powoduje tyle nienawiści i przekleństw, ile wylewa się - zapewniam, że nie tylko ze mnie - ........ Natomiast osobie bezczelnie pytającej : A gdzie pani była w tym czasie - nie odpowiem. Chociaż miałabym ochotę jednym słowem - ale daruję sobie.......

 • gość 2019-05-06 10:25:50

  Niech dobry nauczyciel zarabia dobrze.Ale dobry.

 • gość 2019-05-06 17:39:04

  ,,,,. Natomiast osobie bezczelnie pytającej : A gdzie pani była w tym czasie - nie odpowiem. Chociaż miałabym ochotę jednym słowem - ale daruję sobie.......,,,,,Właśnie i to jest kwintesencja problemu, szkoła i nauczyciel wspomaga wychowanie, a rodzic wychowuje i kontroluje, to pani zawiodła dziecko i ....siebie! Nie ma co winy zrzucać na innych , to pani dziecko!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Regał

Sprzedam regał składający się z pięciu segmentów w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu mebli - odbiór własny. Proszę o kontakt tylko..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Mieszkanie 55,60m2, 3-pokoje,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 55,60m2 położone na I piętrze w bloku przy Alei Wojska Polskiego w..


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Na kat.B, B+E

M. 39 l Szukam pracy jako kierowca


PRACA NA STAŁE

Zatrudnimy na stałe na stanowisku kasjerka/kelnerka w pizzerii Perfetto w Zambrowie. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 537 887 222..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje osoby na stanowisko - pomocnik kucharza sushi. Oferujemy atrakcyjne zarobki, ciekawą pracę w młodym i..


Peugeot 208 1.4 HDI * Duża

Opis: Sprzedam Peugeot 208 1.4 HDI z 2015 roku. Auto zarejestrowane z aktualne OC i PT. Świeżo po wymianie oleju, filtrów oraz klocków hamulcowych...


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Rozbiórki, wyburzenia wzamian

Rozbiórki, wyburzenia wzamian za materiał betonowy tel. 694 131 501


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Profesjonalna renowacja felg

Zajmuję się profesjonalną renowacją felg samochodowych i motocyklowych od ponad 10 lat. Kompleksowa usługa zawiera: *piaskowanie lub szkiełkowanie,..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. Mam parę pytań do Ciebie. (nie chodzi o pieniądze) Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry ekogroszku: - wartość opałowa 26 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% - zawartość siarki ok 0,5% - uziarnienie 5-25 mm Pakowane w worki 25kg*40..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Audi A4 B8

Audi a4 b8 2009r. 2.0 TDI 143km. Wiecej informacji telefonicznie.500.852.652.


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Bramy wjazdowe idealnie dopasowane do ogrodzenia. Bramy przesuwne lub dwuskrzydłowe z naszej oferty to doskonałe rozwiązanie dla posesji prywatnych..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Zaginął pies . Okolica

Zaginął pies . Okolica cmentarza parafii Św. Józefa. Dzieci bardzo tęsknią . Proszę o informację.


Kanapa + 2 fotele

Sprzedam komfortową kanapę rozkładaną (z pojemnikiem na pościel) z dwoma wygodnymi fotelami w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Węgiel kamienny orzech

Parametry: -wartość opałowa ok 23-25MJ/kg -granulacja 40-70 mm - zawartość popiołu ok.10% Pakowany w worki 25 kg*40 sztuk na palecie bezzwrotnej...


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Automatyka do Bram Automat do

Automatyka do bram jest swoistym sercem całego systemu (można ją porównać do procesora w komputerze). To właśnie ona steruje całą instalacją i..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


SPRAWDŹ DATĘ BADANIA NA

Stacja Kontroli Opryskiwaczy Haprol, zaprasza na badanie kontrolne opryskiwacza polowego, przypominamy, że badania ważne są trzy lata. Badania..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


LAND STAL- AGREGATY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL JESTEŚMY JEDYNYM DYSTRYBUTOREM NA OKOLICĘ, LAND STAL OFERUJE: -AGREGATY UPRAWOWO..


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"