:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 11°C
powietrze B. dobre

Czy nasi nauczyciele przyłączą się do kwietniowego strajku?

edukacja, nauczyciele przyłączą kwietniowego strajku - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 15/03/2019 16:52

Związek Nauczycielstwa Polskiego ustalił datę rozpoczęcia ogólnopolskiego strajku na 8 kwietnia br. Obecnie w szkołach i przedszkolach trwają referenda, podczas których nauczyciele odpowiadają na jedno pytanie: czy są za przeprowadzeniem strajku począwszy od 8 kwietnia? Czy do protestu dołączą pedagodzy z naszego powiatu?

 

Do 25 marca w całej Polsce zostaną przeprowadzone referenda strajkowe w szkołach i placówkach, z którymi w ramach prowadzonego sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do spełnienia żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r. Jeżeli głosujący opowiedzą się za strajkiem, rozpocznie się on w poniedziałek, 8 kwietnia i będzie trwał do odwołania.

 

Jak poinformował nas prezes zambrowskiego oddziału ZNP Andrzej Kośnik, referenda w 16 placówkach oświatowych w naszym powiecie są prowadzone od środy, 13 marca do dzisiaj, 15 marca. Uprawnieni do udziału w referendum pracownicy placówek odpowiadają na pytanie:

Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podniesienia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 jesteś za przeprowadzeniem strajku począwszy od 8 kwietnia?

 

Protokoły poreferendalne wciąż napływają do siedziby zambrowskiego ZNP. Na oficjalne wyniki referendum w naszym powiecie musimy zaczekać do przyszłego tygodnia.Jednak jak udało nam się dowiedzieć z nieoficjalnych źródeł, przeważająca ilość nauczycieli w większości placówek w naszym powiecie wyraziła chęć przyłączenia się do strajku, co najwyraźniej oznacza, że 8 kwietnia placówki oświatowe w naszym regionie mogą rozpocząć protest.

 

Strajk ogłoszony zostanie w tych szkołach i placówkach, w których w referendum strajkowym głosowała co najmniej połowa uprawnionych i z tej grupy ponad 50% opowiedziała się za strajkiem. Do 29 marca oddziały ZNP poinformują dyrektorów poszczególnych placówek o wyniku referendum i rozpoczęciu strajku.

 

Jak wynika z danych oddziałów ZNP, do sporu zbiorowego w całej Polsce przystąpiło 78% placówek oświatowych. Największa mobilizacja jest w województwach: łódzkim (88% placówek), lubelskim i śląskim (po 87%). W województwie podlaskim do sporu przyłączyło się 72% szkół, przedszkoli i innych placówek.

Reklama

Czy nasi nauczyciele przyłączą się do kwietniowego strajku? komentarze opinie

 • Ala - niezalogowany 2019-03-15 18:06:05

  No pewnie ze pzylonczom

 • gość 2019-03-15 18:54:42

  byliby kompletnymi naiwniakami nie przyłączając się, nawet w tej małej mieścinie praca za 1600zł z groszami to czysta kpina.

 • gość 2019-03-15 19:05:00

  Hola, hola, kto tu teraz zarabia 1600zł, kpina - nauczyciele to chyba ludzie w młodym wieku, więc mają dzieci i dwoje dzieci to już 1000zł do tego raz na rok 600zł na ksiązki dla tych dzieci, korepetycje 100-200zł za godzinkę bez podatku i do tego pensja min. 4000zł. za 18 godz. w tygodniu jeszcze mało, to można przekwalifikować się na sprzątaczkę, sprzedawcę lub górnika , będzie więcej. Ciągle mało, mało, następna kasta dla dobra dzieci będzie protestować, a dzieci i tak trzeba douczać, bo w szkole nic nie nauczą.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-15 19:44:05

  Hola hola zarabiajo po 1600 zł sprzątaczki i woźne oddziałowe które nie różnią się niczym od nauczycieli tacy sami ludzie którzy mają rodziny i niestac ich na korepetycje dla nauczycieli którzy niczego nienauczą to dla nich powinny być tylko te podwyżki !

 • Gość - niezalogowany 2019-03-15 19:48:43

  Niech sie zwolnią z pracy po co strajkowac. Malo? To na kase do biedronki lub lidla i wtedy zobaczy taki nauczyciel jak ciezko ludzie pracują. Nauczyciele mają za dobrze odkąd pamietam. Zawsze bylo im malo i malo.

 • gość 2019-03-15 19:56:34

  Urągającym nauczycielom i wypominającym im wyimaginowane wysokie zarobki, przypominam stare polskie porzekadło: OBYŚ MUSIAŁ CUDZE DZIECI UCZYĆ, które potwierdza, że praca belfra łatwa nie jest. Przypomnijcie sobie drodzy dorośli, jakimi gagatkami byliście w wieku cielęcym. Chyba nie chcecie, żeby dzieci uczyli ludzie bez ambicji, którzy pracują w szkole z przymusu.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-15 20:37:49

  Hahah widzę, że wywiad z Sz.P Szczerskim zrobił robotę!
  Proszę zapoznać się z kartą nauczyciela. Przeanalizować wszystkie zapisy. Nie mają Państwo pojęcia jak wygląda praca nauczyciela. Nie wiedzą, że oprócz tych 'cudownych' 18h przy tablicy, które określacie mianem lekkiej pracy są też inne obowiązki. Nie mówię o układaniu i sprawdzaniu prac zaliczeniowych, bo o tym powinien wiedzieć każdy ignorant, mówię o całym przygotowaniu merytorycznym, posiedzeniach Rad, Zespołów i przygotowaniu do lekcji. Nikt za to nie zapłaci. Oczekujecie, że dzieci będą kształcone ciekawymi metodami aktywizującymi - ich przygotowanie nie jest dodatkowo płatne. Oczekujecie, że nauczyciel będzie w stałym kontakcie w sprawie waszego dziecka - to nie jest dodatkowo płatne. Twierdzicie, że nauczyciel skończył szkołę po to żeby znaleźć sposób na naukę waszego dziecka jakie by nie było, dając mu od małego smartfona, który powoduje że dziecko nie potrafi się skupić i rozwala lekcję - nikt dodatkowo nie zapłaci za uspokajanie dziecka.
  W domach często są patologie, które dziecko odreagowuje w szkole - rodzic powie, że sytuacja w domu nie ma prawa obchodzić nauczyciela. Szkoda, że to właśnie przez tych rodziców dziecko jest jakie jest.
  Znieśmy kartę nauczyciela, dajmy 40h pracy wykonywanej tylko w miejscu pracy czyli szkole. Wszyscy nauczyciele byliby przeszczęśliwi.
  Reasumując, każda władza, chce mieć jak najgłupsze społeczeństwo, bo najłatwiej nimi rządzić. Szkoda, że ludzie tak łatwo się w to wpisują nie myśląc o konsekwencjach. Ludzie, rodzice - pomyślcie.
  Na koniec: jestem ekonomistą, nie nauczycielem.

 • Belfer - niezalogowany 2019-03-15 20:46:46

  Komentarze powyższe są żenujące. Nigdy jeszcze nie dostałem 4 tys. Czy słyszałeś kiedyś o korepetycjach z plastyki, techniki itp? POZA TYM SKĄD TE STAWKI ZA KOREPETYCJE Z PALCA WYSSANE? 0d 40 do 50 zł! JAKIM PRAWEM MOŻNA POWIELAĆ TAKIE KŁAMSTWA!! I NIE ŻYCZĘ SOBIE PORÓWNAŃ DO PRACOWNIKÓW FIZYCZNYCH! MIMO, ŻE SZANUJĘ WSZYSTKIE ZAWODY, NIE PO TO SIĘ KSZTALCIŁEM, ŻEBY MNĄ POMIATANO. NA SZCZĘŚCIE NAUCZYCIELE PRZEJRZELI NA OCZY I ZACZĘLI WALCZYĆ O SWOJE PRAWA. BRAWO NAUCZYCIELE! BRAWO ZAMBROWIACY?

 • gość 2019-03-15 20:50:41

  Nie rozumiem tych którzy są przeciw. Albo sami mają za mało albo za dużo. Po co komu żałować skoro budżet jest tak wspaniały...............hehehhe

 • gość 2019-03-15 21:32:26

  A podatek od korepetycji płacicie cwaniaczki?

 • gość 2019-03-15 21:41:04

  Słuchaczom TVP1, TVP INFO , i TV TRWAM, dziękujemy, zmieńcie kanał lub zapraszam do Szkoły na 8 godzin a zmienicie zdanie o nauczycielach krezusach.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-15 21:50:19

  Myslisz ze jak skonczyles studia na cieplej to jestes kozak? Do szkoly nie dostaliscie sie z przypadku zawsze z plecami nie podoba sie to won na wasze miejsce jest duzo ludzi z powolania.

 • Belfer - niezalogowany 2019-03-15 22:15:31

  No na takim poziomie to dyskutować nie będziemy. DNO!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-15 22:23:03

  Chcieliście dobrej zmiany to teraz ja macie i nie narzekać. U nas to nauczyciele boją się strajkować za male miasto nie ma komu pierwszemu się wychylic.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-15 23:42:45

  Taką mają niewdzięczną bez satysfakcji pracę a każdy pilnuje żeby jej nie stracić, a dzieci i tak muszą opanować materiał w domu.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-15 23:44:13

  Z tymi zarobkami 1600 zł to jakaś kpina znam sporo nauczycieli i zarabiają nieźle , pomijam nieopodatkowane korepetycje

 • gość 2019-03-16 01:18:49

  Jak taki uczony(Ty wyżej, krzyczący) to powinieneś sobie poradzić :) Wilczy bilet i żadnego prawa do zasiłku. A i kopa w d... na rozpęd :) Otwórz swój biznes i strajkuj.

 • gość 2019-03-16 01:42:01

  Kłócicie się Szanowni mieszkańcy o to, kto głębiej zanurkuje w szambie. A żaden, żadna z Was nie pomyśli nawet przez chwilę o tym, że wszystkie szkoły powinny być prywatne. Zarządzane przez dyrektora dydaktycznego i finansowego. Nauczyciele w prywatnej placówce zarabialiby dwukrotnie więcej, bo zabiegali o renomę, a w efekcie o swoje własne pieniądze. ( wirtuozom neologizmów tłumaczę : do słabej szkoły nikt nie chciałby zapisać dzieciaka ). A rodzice zamiast korepetycji i zajęć dodatkowych opłacaliby miesięczny abonament za edukację. Tylko co zrobić z magistratami, departamentami edukacji, całym ministerstwem edukacji, kuratoriami , czyli tysiącami funkcjonariuszy administracyjnych? Takie bezrobocie źle wygląda później w sondażach. Zanim skrytykujecie nauczyciela, zrozumcie, że ryba psuje się od głowy.

 • gość 2019-03-16 03:37:17

  Faktycznie ryba psuje się jednak od pozostawionych wnętrzności...nie tłumaczę ☺⁂☻⊗⊎░↭↬⇝⌘↯

 • gość 2019-03-16 05:03:31

  ten strajk to może głodowy będzie?budę z kurczakiem albo zapiekanki postawię ,trzeba sobie pomagać, nie? do września można siedzieć albo dłużej na przetrzymanie ich weźmiecie , namiociki tylko i wczasy pod gruszą jak ta lala, płatne zresztą

 • gość 2019-03-16 05:28:19

  Zawód nauczyciela nie jest intratnym zawodem - z tego zdaje sobie sprawę każdy, więc ktoś, kto się podejmuje być nauczycielem - nie ma celu wzbogacenia się, zgromadzenia majątku. Zarobki pozwalają żyć na skrajnie jako takim poziomie, podwyżki - o jakie walczą nauczyciele - nie podniosą diametralnie tego poziomu, byłyby zaledwie minimalnym wsparciem w codziennym życiu. Trud tego zawodu jest nieporównywalny z innymi, ale opisać tego się nie da - wykonując inną pracę, np. fizyczną - po pracy odpoczniesz i wstajesz na nogi.... praca biurowa - też, głowa odpocznie i odżyjesz - a w przypadku pracy z dziećmi ----- nie odpoczniesz, to jest wysiłek nie tylko fizyczny i intelektualny - to jest zmęczenie psychiczne - głowy sobie z karku nie odkręcisz, nie odstawisz, by odpoczęła. Musisz nosić ciężar wszystkich pretensji - uczniów, ich rodziców, środowiska, przełożonych - najgorsze są KURATORIA - o ministerialnych obciążeniach nie chcę w ogóle wspominać. Politycy - tak zawsze było - wykorzystują wszystko, co się da wykorzystać, by szczuć jednych przeciwko drugim, dzięki czemu łatwiej im będzie wprowadzić swoje polityczne manewry .
  Na temat strajku każdy ma własne zdanie - moje zdanie jest takie - że nie powinno się tego robić dzieciom i rodzicom, ale postąpiłabym tak, jak wszyscy.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 07:06:30

  Powinni strajkować. To oczywiste.

 • gość 2019-03-16 07:29:19

  Nauczyciele przystąpią do strajku.. ok niech strajkują. Aco z dziećmi podczas strajku. Co z programem który trzeba przerobić? Czyżby rodzice mieli przejąć obowiązki nauczycieli. A może dzieci w wakacje będą uczęszczać do szkół, bo przecież program musi być zrealizowany. Dlaczego rodzice się nie wypowiadają w tym temacie? W końcu chodzi też tutaj o wasze dzieci!

 • gość 2019-03-16 08:19:42

  A czy dużo jest takich rodziców, którzy znają programy nauczania, kryteria oceniania i faktyczne wiadomości i umiejętności swoich dzieci z konkretnych przedmiotów, także braki i przyczyny tych braków? Wiemy, że ma piątkę czy dwójkę - niewiele poza tym. Gdyby nauczyciele strajkowali dla dobra dzieci i rodziców - to jako rodzic przyłączyłabym się z takimi hasłami jak: polepszyć cały proces nauczania, zlikwidować w szkołach zjawiska negatywne, negatywnie odbijające się na zdrowiu psychicznym uczniów i pogrążających ich rodziców w rozpaczy, zmienić szkołę z instytucji , która dla wielu jest przymusowym koszmarem w instytucję, która kształci, rozwija, przyciąga , promienieje .... sprawia radość i satysfakcję wszystkim! Ten strajk nie jest walką o szkołę , tylko o interes nauczycieli, więc co rodzice mogą mieć do tego?

 • gość 2019-03-16 08:22:51

  Nauczyciel, który szydzi lub upokarza ucznia albo jego rodziców, nie potrafi nauczyć, a wymaga, by uczeń sam to zrobił lub za pomocą korepetytora - po otrzymaniu pensji o 1000zł więcej miesięcznie - zmieni się na innego? Nie!

 • gość 2019-03-16 09:20:49

  ,,Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie,,
  Autorem tych słów jest Kanclerz Jan Sariusz Zamoyski , założyciel Zamościa , wielki hetman koronny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Do tej pory nauczyciele zarabiają bardzo mało i..... mamy tego rezultaty - tłuszcza i motłoch kończąca szkoły! Nie przeczytają ani jednej książki w dalszym życiu! Liczy się obenie tylko kasa, a nauczyciel tej kasy nie ma więc nie ma posłuchu wsród gawiedzi i nic nie może zrobić dopóty, dopóki tej kasy nie będzie miał! Wtedy głąbom nie będzie musiał udzielać korepetycji, bo będzie miał na chleb i godne życie! A paniusie bogatych rodziców, będą mogły do woli siedzieć na ,,paznokciach,, i ,,rzęsach,, ,,ciuchach,, dietach, ombre, sombre i inne głupoty!!!! Poza tym Kołakowski stwierdził, że 90% ludzi to idioci, więc nie wszyscy muszą kończyć szkoły! Wystarczy głupów nauczyć posługiwać łopatą i kartą do bankomatu i wystarczy!!! Kształcić tylko elity!!! Nauczyciel będzie wtedy ,,w cenie,,!!!! Dlaczego Żydzi są bogaci?! Bo są wykształceni na najlepszych uczelniach świata !!!! A nasz motłoch wykłóca się o kasę dla nauczyciela!!!! Tragedia!!!!

 • gość 2019-03-16 09:48:13

  Oj jaki to ciężki zawód nauczyciel - "obyś cudze dzieci uczył" - to powiedzenie z dzisiejszym stanem rzeczy nie ma nic wspólnego. Każdy nauczyciel ma swoich uczni w d...pie. Odbębni te swoje godziny i ma wszystko w nosie. Zrobi klasówki, sprawdziany- posprawdza w ciepełku w domowych pieleszach, wystawi pare pozytywnych, pare negatywnych ocen i z bani, potem nawymyśla uczniakom jakie to głąby, na nowy temat w czasie lekcji już nie ma czasu, więc sobie poczytajcie w domu, a podręczniki są tak "wspaniałe", że nawet nieuk "zrozumie". Szkoła i prawdziwi nauczyciele to byli za komuny. Liczył się uczeń, jego sukcesy, późniejszy wstęp na studia - to dawało satysfakcję i nauczycielom i uczniom, inna rzecz, że właśnie nie było bzdetnych programów, podręczników z których samemu można było się nauczyć, nie było KARTY NAUCZYCIELA co najważniejsze. Kto ma tyle wolnego czasu- ferie, wakacje, urlopy na podratowanie zdrowia. Narzekają, że muszą jeździć do innych szkół, by zarobić, ja całe życie do Łomży dojeżdżam do pracy, a niech zapytają tych co robią budowlanki, czy maja pracę na miejscu w domu, co nie znaczy że to ludzie bez wykształcenia - bo to m.in. inż. - kierownicy
  budowy.Bzdurne przepisy z czasów poprzednich ustalające jakieś bzdurne wynagrodzenia, ścieżki "kariery" zawodowej, jakieś tam dodatki, jacyś tam nauczyciele dyplomowani i inni, praca przy tablicy, wcześniejsza emerytura itp itd. Kto to nawymyślał. Czas by z czymś takim skończyć, jak umie uczyć, to niech uczy za ustaloną stawkę godzinową, dodatek np. za stażowe i rekompensata za trudność przedmiotu - bo chyba matematyka, fizyka to coś ważniejszego niż zajęcia techniczne, plastyka, śpiew czy WF. Jak górnicy mają przywileje to jest wrzawa, ale u nauczycieli to KARTA NAUCZYCIELA. Znaleźli Broniarza - starego komucha, który swoje zarabia i skacze, bo co ma do stracenia, najwyżej odeślą na trawkę, a tak swoją drogą to po wyglądzie może by emerytura się należała już. Trzeba skończyć z tymi przywilejami i nie ma żadnej KARTY - do pracy państwo NAUCZYCIELE jak inni. Skoro dzieci dla Was są tacy ważni to chyba nie godzi się strajkować ich kosztem. Pozdrawiam- życzę zdrowego rozsądku właśnie dla dobra uczni.

 • gość 2019-03-16 11:49:04

  Rodzice sami mogą uczyć dzieci, dziecko nie musi chodzić do szkoły może zdawac egzaminy tylko! Na co czekacie! Uczcie sami swoje głąby!

 • gość 2019-03-16 11:50:57

  O juz widzę jak sami wyuczą!!!! Na takich malkontentów jak on!!!!

 • gość 2019-03-16 12:00:33

  Z mojej klasy licealnej kilka osób zostało nauczycielami. Jeden chłopak i kilka dziewczyn. Chłopak i jedna dziewczyna reprezentowały bardzo wysoki poziom, pozostałe dziewczyny ( czyli cztery ), ledwo, ledwo i ...jeszcze raz ledwo !
  Moim zdaniem, ten chłopak i ta jedna dziewczyna, powinni zarabiać przynajmniej dwa razy więcej od tych pozostałych dziewczyn. Nie wiem ile zarabiają, nie mam niestety kontaktu, ale chyba tak nie jest.

 • gość 2019-03-16 12:09:54

  Jak im tak źle to niech sobie zmienią na inną pracę.

 • gość 2019-03-16 12:10:35

  Zwolnić połowę nauczycieli bo i tak ich za dużo

 • gość 2019-03-16 12:28:00

  co Wy macie do tych biednych nauczycieli? skoro policja wytargowala, to nauczyciele powinni tym bardziej. Skoro jesteśmy już przy temacie nauczycieli, to mam dwa słowa do Pani od muzyki z sp4 - Kocham Panią, Pani Kasiu !

 • gość 2019-03-16 12:39:06

  Ktoś przywołał zdanie Zamoyskiego :"Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie".... Problemem wychowawczym młodzieży szanowny Kanclerz zajął się dopiero wtedy, gdy już nachapał sobie wsi i miast oraz wszelkiego mienia korzystając z zasiadania na Rzeczypospolitej stołku! Wzór akurat na czasie- nauczyciele niech najpierw sobie wywalczą należne im profity, a później zajmą się "chowaniem" młodzieży .............................. Zwolnić połowę? Sami powinni przejrzeć na oczy i opuścić ten "zawód", a obowiązek tzw. szkolny realizowany przez szkoły zatrudniające nauczycieli powinni podjąć sami rodzice we własnym zakresie,na własną odpowiedzialność oraz własny koszt. Wtedy doceniono by może pracę nauczyciela, którą każdy matoł może ocenić: "ledwo, ledwo i ...jeszcze raz ledwo !" I jak takiego oceniacza - kto go edukował????? Chyba jeszcze za czasów carskich na grochu ledwo ledwo ledwo klęczał! Nienawidzę nauczycieli, ale takich, którzy "oceniają" innych jak debile - jeszcze gorzej nie mogę znieść!

 • Fb - niezalogowany 2019-03-16 12:42:38

  Nie oszukujmy sie mlodzi naucyciele sa zatrudniani po znajomosci, np jak mama kogos jest wysoko postawiona urzedniczka w urzedzie badz czyms podobnym, wstyd...

 • gość 2019-03-16 12:55:18

  U nas na wsi wszystko można po znajomości załatwić. Pisząc wszystko, mam dosłownie na myśli : "wszystko". Szkoda tylko, że nie ma nikogo uczciwego i sprawiedliwego, co by ten bajzel wziął za mordę

 • gość 2019-03-16 13:25:27

  Bardzo dobrze, że nie ma - niejeden juz był taki, co "brał za mordę" Na ich mordy do dzis patrzeć ludzie nie mogą! Jeśli taki gad gdzieś by sie odrodził, natychmiast powinien byc uczłowieczony!

 • gość 2019-03-16 13:28:29

  chyba pokrętnie definiujesz słowo "uczłowieczony"

 • gość 2019-03-16 15:03:56

  potem znów: pielęgniarki, górnicy, hutnicy, funkcjonariusze i inne święte krowy, którym się po prostu należy. bo tak. a jak nie szantaż strajkiem. przywykliśmy.

 • gość 2019-03-16 15:18:44

  Pamiętacie Domicelę? Tak mi się przypomniała :) Albo Siekiera...

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 15:56:43

  Ale czemu mówi się tylko O nauczycielach. Są jeszcze Panie woźne. Nanie pomoce i wiele innych osób pracujących w szkołach i przedszkolach. Dla nich warto powalczyć o podwyżki

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 16:05:16

  Jestem nauczycielką i powiem wam ze to najlepszy zawod swiata, Czas pracy nauczyciela nie może przekraczać 40 godzin w 5-dniowym tygodniu pracy (art. 42 ust. 1 oraz art. 42c ust. 1 KN).a ktora z moich kolezanek siedzi w szkole codziennie po 8 godz?pytam, uciekaja po 3 lekcyjnej bo koropetycje,potem siedza w domu,,,trochę pokory drogie kolezanki, zawod najlepszy na swiecie,wolnego tyle,ze to wstyd nawet narzekac,pdzed swietami wolne,podczas gdy inne kobiety nawet w wigilię pracuja,wakacje,ferie,,, inne zawody tez wymagaja pracy cięzkiej i jakos inni nie narzekaja,a wqm wiecznie mało, wstyd!!!!

 • gość 2019-03-16 16:59:20

  A przedszkola też strajkują??? A co zrobić z dzieckiem??/

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 17:05:13

  Ja też mam dwa słowa do nauczycielki z sp4, ale od plastyki.
  Weźmie się Pani za nauczanie dzieci, w końcu za to Pani płaci Państwo, czyli rodzice Pani uczniów.
  Zastanowi się Pani co opowiadają rodzicom o Pani zachowaniu uczniowie- przeklinanie, wydzieranie się, stawianie złych ocen wszystkim jak leci, bo nie umie albo nie chce Pani wytłumaczyć dzieciom jak mają pracować. Czy to warto być "nauczycielem" najgorzej ocenianym przez uczniów i rodziców?
  Czy chce Pani być zapamiętana przez swoich wychowanków jako nauczyciel, który nic nie nauczył tylko wylewał swoje frustracje na uczniach?
  Apel też do dyrekcji szkoły - niech nie udaje, że mie ma tematu.
  Akurat tej nauczycielce za jej pracę i zaangażowanie to obniżka pensji.

 • gość 2019-03-16 17:07:09

  Uczłowieczony? Dlaczego pokrętnie? Ktoś - kto jest zdolny brać ludzi za mordę - ucząc dyscypliny - to jakiś potwór, gadem go nazwałam... Napisałam, że taki ktoś natychmiast powinien być uczłowieczony - ucywilizowany - czyli powinno się w nim w jakiś sposób uaktywnić ludzkie cechy, a gadzie wyeliminować. Żeby nie wyrósł na antyludzką hybrydę jak ludobójcy wszech czasów.

 • gość 2019-03-16 17:09:15

  Pamiętam Panią Domicelę, chociaż lekcji z nią nie miałam. Czuło się respekt.

 • gość 2019-03-16 17:11:23

  W ogóle wydzierać się nie można! A drą się w wielu jeszcze szkołach jak stare prześcieradła. Dlaczego to jest tolerowane?????

 • gość 2019-03-16 17:12:36

  Ja zreszta też się w domu drę, mało mi struny nie popękają, a to nic nie daje. Tyle że się powydzieram.

 • gość 2019-03-16 17:25:35

  ooo a mi to kabel od prodiża popękał ale za to się nie drę

 • gość 2019-03-16 17:31:05

  Ale wiesz, że kablem ani kapciem nie można? To wykroczenie.

 • gość 2019-03-16 18:05:37

  Brawo nauczyciele!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 18:08:32

  Co tu duzo gadac jak nawet dj grający po dyskotekach w Zambrowie moze zostać nauczycielem dzieci w sp4. Prosze cie...jaki to autorytet?

 • gość 2019-03-16 18:17:58

  Jaki to rodzic, co uczy dzieci pogardy do drugiego człowieka? Nie mówiłam ? zawód nauczyciela jest niezwykle trudny, trzeba i z takim rodzicem - nafąfaną- gęsią - umieć sobie poradzić, kiedy taka przylezie ze swoim gęganiem o autorytetach!

 • gość 2019-03-16 18:19:08

  Ja bym nauczycielem być nie mogła, od razu bym ją dziennikiem w łeb!

 • gość 2019-03-16 18:21:35

  I jeszcze to obciachowe "prosze cie" - ale flamaster!

 • gość 2019-03-16 18:23:57

  Drodzy nauczyciele - w takim środowisku - to koniecznie strajk i to nie o podwyżkę 1.000zł, ale dwa razy taką! Przecież to mordęga nie praca!

 • gość 2019-03-16 18:32:04

  za raz 10x! fantasta! Samozatrudnienie! W wynajętej od szkoły sali zarabiaj ile zdołasz bez oglądania się na innych i rojeń! Przecież jestes tak wspaniały, że uczniowie WSKAKIWALIBY oknami na twe zajęcia.

 • gość 2019-03-16 18:38:47

  Jaaaaaaaa? Ja nie jestem dj. Za żadne nawet 10x bym nie chciała. Dziękuję bardzo.

 • gość 2019-03-16 18:41:34

  Co Ty w ogóle chcesz od nauczycieli. Niech sobie zostaje kto chce - wystarczy skończyć studia, później podyplomowe, jeśli dj chce, to TY mu zabronisz, bo nie widzisz w nim autorytetu??? Nie-do-wiary!Ludzie co za wiocha! To jest XXI wiek i miasto a nie zabita dechami wiocha z ubiegłego stulecia!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 18:45:30

  W czwórce jest sporo nauczycieli z przypadku. Tam wezmą na nauczyciela komu sie tylko zechce, oby miał dobry układ z dyrektorem, przysponsorował czwartakiadę.
  Odkąd nie ma tam Zielińskiego to dzieją tam się cuda wianki. Dlatego zabrałam stamtąd dziecko do piątki. Miałam już dość tych nauczycieli z przypadku i rozdartych, przeklinających na lekcjach pseudo-nauczycieli.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 18:50:44

  Drogi Rodzicu! Jeśli szkoda Ci że walczymy o podwyżki sam zajmij się Swoim krnąbrnym i aroganckim dzieckiem. Za parę lat będziesz zmuszony to robić bo za te pieniądze nikt normalny tego robić nie będzie. A Ty przejrzysz na oczy że nie łatwy to zawód. Takie komentarze podcinają skrzydła nawet nauczycielowi z pasją. Pozdrawiam.

 • gość 2019-03-16 18:51:19

  Współczuję.

 • gość 2019-03-16 18:53:40

  Tak i te śmieszne hasło na szczycie szkoły nr 4... O ile na tablicy przy wejściu miało jako taki sens podczas wmurowania w '63 to tam, to kpina. Gratuluję pomysłu. Uśmiecham się za każdym razem.

 • gość 2019-03-16 19:00:07

  Nie wychowuja dzieci w domu, tylko hodują, a mają pretensję do wszystkich, tylko nie do siebie, a nauczyciel z wróbla sokoła nie zrobi!!!Macie dzieci to sie nimi zajmujcie, uczcie kultury, czytajcie, rozwijajcie zainteresowania, a jak nie chcecie, to nie trzeba mieć dzieci i zwalać winy na innych!!!!!

 • gość 2019-03-16 19:00:38

  Zmieniać dziecku środowisko rówieśnicze, to nie jest najlepszy pomysł. Moim zdaniem Dyrektor Szkoły mógłby powalczyć o dziecko, porozmawiać z rodzicami, z wychowawcą, wpłynąć na źle zachowujących się nauczycieli, aby nie demoralizowali dzieci wulgarnym językiem.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 19:04:16

  Zejdźcie na ziemię i zobaczcie ile przeciętnie zarabiają rodzice waszych wychowanków.
  Rozumiem że chcecie więcej, ale sorry- za "odpękanie " kilku godzin, wolne dni co i rusz, ferie, wakacje, roczne urlopy zdrowotne to chyba nie fair.
  Poza tym jak widzę "nowych" mianowanych nauczycieli którzy mają wątpliwe wykształcenie i reputację to niestety ale NIE uważam, że taka osoba powinna zarabiać ponad średnią krajową, a raczej minimalne wynagrodzenie.
  Dlatego nie popieram protestu.

 • gość 2019-03-16 19:04:56

  Domicela, toć jej nigdy na lekcjach nie było tylko na zebraniach PZPR-u!

 • gość 2019-03-16 19:09:04

  Nie! Nie zgadzam się!!! To nauczyciel, ktoremu nie podobają się rodzice i ich dzieci - nie powinien być nauczycielem. Jak się chce zwalać winę na nas - to nie trzeba być nauczycielem. Obowiązkiem nauczyciela jest każde dziecko nauczyć, bez względu na to, jak jest wychowane czy niewychowane oraz jaki ma temperament lub poziom inteligencji. Praca może być zróżnicowana, łaski nikt z Was nie robi, a jak nie umiecie, to zmieńcie sobie zawód, a nie takie rady - by dzieci nie mieć. Wstyd!

 • gość 2019-03-16 19:11:14

  Za to wspomniana Pani S. prowadziła świetne lekcje, aż sie chciało słuchać i uczestniczyć!

 • gość 2019-03-16 19:11:42

  niby tam dost- był na tej oleckiej wszechnicy

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 19:13:41

  "Nie wychowuja dzieci w domu, tylko hodują, a mają pretensję do wszystkich, tylko nie do siebie, a nauczyciel z wróbla sokoła nie zrobi!!!Macie dzieci to sie nimi zajmujcie, uczcie kultury, czytajcie, rozwijajcie zainteresowania, a jak nie chcecie, to nie trzeba mieć dzieci i zwalać winy na innych!!!!!"

  Na ile znam nauczycieli, to powyższa wypowiedź to wypowiedź nauczyciela.
  Powiem tak- jeśli nie potrafisz sobie poradzić z dziećmi w szkole to czas zmienić pracę.
  Nic Ciebie w szkole nie trzyma, a już na pewno nie pensja. Do tego te "wstrętne bachory"!

 • gość 2019-03-16 19:15:29

  Zanim dziecko pójdzie do szkoły, to trzeba je wychować, a nie puszczać na żywioł i tylko na skagi przychodzić, nie robiąć nic samemu i oczekując rezultatów od nauczyciela! Potrzebna jest współpraca, a nie wyimaginowane oczekiwania! Zawód nauczyciela jest bardzo wymagający i chcąc mieć rezultaty, nauczyciel powinien być godnie wynagradzany, nie uwłaczająć rzadnej pracy ale nie wszystkie wymagają skończenia studiów!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 19:18:11

  Szkoła z pasją, w której rządzi bufetowa ze świetlicy. A dyrektor wprost przyznaje, że kręci go tylko kasa z zajmowanego stanowiska. Obowiązki ma w d.

 • gość 2019-03-16 19:19:28

  "rzadnej"? Od razu poznać studentkę (albo detkę:} ).

 • gość 2019-03-16 19:24:26

  Oczywiście, że zawód n-la powinien być godnie wynagradzany, ale także godnie wykonywany. Takie traktowanie rodziców - obwinienie ich winą za to, że dziecko sprawia w szkole kłopoty - to nie jest w ogóle godne! Jest wiele przypadków rodzin, w ktorych dzieci wszystkie są uczniami wzorowymi, wyróżniającymi, a jeden ancychryst się trafi, że często rodzice są zrozpaczeni - mają pretensje do szkoły - słuszną! - bo w szkole zamiast uzyskać pomoc od specjalistów - jak by nie było - to uzyskują to co sami najlepiej wiedzą - informację, że dziecko sprawia kłopoty! Jeśli skończenie studiów jakiemuś pedagogowi nie wystarcza na pracę z trudnym dzieckiem, to proszę ukończyć coś więcej, dokształcić się! i nie obarczać rodzica pracą, za którą bierzecie wynagrodzenie!

 • gość 2019-03-16 19:25:37

  Pani może pedagog? Boże uchowaj!!! Ale może choć nie polonista? Biedne dziatki, oj biedne.

 • gość 2019-03-16 19:27:43

  *obarczanie odpowiedzialnością zamiast "obwinianie winą"... tych win się za dużo narobiło!

 • gość 2019-03-16 19:29:19

  Uchowaj Boże, nie jestem pedagogiem, jestem dziennikarką.

 • gość 2019-03-16 19:30:50

  Każdy mądry rodzic wie, że chcąc mieć mądre, dobre, kochane dzieci, trzeba im poświęcić mnóstwo czasu, zaszczepić wartości, szkoła to tylko dodatek ale dobry nauczyciel, to skarb nie do przecenienia, który powinien być godnie opłacany!

 • gość 2019-03-16 19:33:52

  To do osoby wyżej, której "rzadna" praca nie hańbi. To dobrze właściwie, bo widać, że może warto zmienić. Dodatkowo błędy się podkreślają automatycznie, więc niedbalstwo i bylejakość.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 19:35:45

  "rzadnej" - pseudo nauczycielowi szkoła potrzebna nie tylko do pracy, ale i do nauki.

 • gość 2019-03-16 19:36:25

  Na ile znam nauczycieli, to powyższa wypowiedź to wypowiedź nauczyciela. Powiem tak- jeśli nie potrafisz sobie poradzić z dziećmi w szkole to czas zmienić pracę. Nic Ciebie w szkole nie trzyma, a już na pewno nie pensja. Do tego te "wstrętne bachory"! Nie jestem nauczycielem mam tylko dosyć słuchania nieodpowiedzialnych, pretensjonalnych rodziców!!!

 • gość 2019-03-16 19:40:23

  To do osoby wyżej, której "rzadna" praca nie hańbi. To dobrze właściwie, bo widać, że może warto zmienić. Dodatkowo błędy się podkreślają automatycznie, więc niedbalstwo i bylejakość. ,,rzadnej,, to akurat nie ma znAzczenia, BO SIĘ SPIESZYŁAM I nie jestem nauczycielem, a swoje dzieci wychowuje wspaniale i nie skarżę się nie jęcze, bo to moje dzieci i ja jestem za nie odpowiedzialna, a nie szkoła albo może POLSKA!

 • gość 2019-03-16 19:43:31

  "rzadnej" - pseudo nauczycielowi szkoła potrzebna nie tylko do pracy, ale i do nauki.

  Zajmij się swoimi dziećmi a nie doszukiwaniem się cudzych błędów, patrz na swoje!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 19:44:17

  Żeby ocenić wartość nauczyciela wystarczy spojrzeć na nauczycieli w Ogólniaku na Konopnickiej.
  Szkoła zeszła na psy. Pilch tak upolitycznił kadrę, ze kwalifikacje niewazne.

 • gość 2019-03-16 19:45:54

  Kamień z serca. Naprawdę wielka ulga. Może nie wszystko zaprzepaszczone. Grunt, że od Pani się tego nie nauczą.

 • gość 2019-03-16 19:46:40

  Na ile znam nauczycieli, to powyższa wypowiedź to wypowiedź nauczyciela. Powiem tak- jeśli nie potrafisz sobie poradzić z dziećmi w szkole to czas zmienić pracę. Nic Ciebie w szkole nie trzyma, a już na pewno nie pensja. Do tego te "wstrętne bachory"! Nie jestem nauczycielem mam tylko dosyć słuchania nieodpowiedzialnych, pretensjonalnych rodziców!!! Zajmij się swoimi ,,bachorami,, zamiast mną!!!!! Moje dzieci są wspaniałe i ja nie jęczę nie płaczę i nikomu nie zazdroszczę! Jak się ma ,,bachory,, to trzeba do lekarzy się udać, a nie do szkoły mieć pretensje!!!!!

 • gość 2019-03-16 19:48:00

  Kamień z serca. Naprawdę wielka ulga. Może nie wszystko zaprzepaszczone. Grunt, że od Pani się tego nie nauczą. Od ciebie też niczego dobrego się nie naucza!

 • gość 2019-03-16 19:48:48

  Czego się nie nauczą ode mnie?

 • gość 2019-03-16 19:51:15

  Nauczą się od kogoś innego, proszę we mnie tym kamieniem ze swojego nędznego serca we mnie rzucać, aby kiedyś w Ciebie nie trafił.

 • gość 2019-03-16 19:53:31

  Czytając te komentarze, to naprawdę współczuję nauczycielom, nie dość, że muszą pracować z miernotami, to jeszcze rodzice potrzebują fachowej pomocy, bo nie dorośli do roli rodziców, co niektórzy!!! Powinniście zarabiać 5000,00 netto! A i jeszcze dodatek za trudne warunki pracy 1000,00zł!!!!

 • gość 2019-03-16 19:53:42

  Takie matoły - ja współczuję tym nauczycielom w Zambrowie, co za lud chamski i pradziadowski jakiś!

 • gość 2019-03-16 19:55:20

  chyba rubli albo tych wenezuelskich boliwarów ;*

 • gość 2019-03-16 19:56:14

  Zaraz lud - jedna kreatura się trafiła!

 • gość 2019-03-16 19:57:07

  to o azyl na Białoruś proś

 • gość 2019-03-16 19:57:40

  Nauczą się od kogoś innego, proszę we mnie tym kamieniem ze swojego nędznego serca we mnie rzucać, aby kiedyś w Ciebie nie trafił. A skąd wiesz, ze mam nędzne serce? Wrózka?! Dziećmi się zajmij , a nie wróżkarstwem!

 • gość 2019-03-16 19:58:44

  Ślamazara jakaś jęcząca, współczuję jej dzieciom!

 • gość 2019-03-16 20:00:19

  A spadaj ty ode mnie, się ciota przyczepiła!

 • gość 2019-03-16 20:01:47

  Kreatury nie umieją dzieci wychowywać to szukają winnych! Do roboty, książki czytać, uczyć się, a nie tylko wymagać, tępoty!

 • gość 2019-03-16 20:04:04

  Tak. !!! Kreatury i kretynki! Do ksiązek wynocha!

 • gość 2019-03-16 20:09:59

  Dzieciom takich mamuś , to i Oxford nie pomoże!

 • gość 2019-03-16 20:22:47

  Jak łatwo manipulowac ludźmi.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 20:50:53

  Akurat Pani Domucela to wspaniały Nauczyciel.
  Wzór do naśladowania dla polonistek z naprzeciwka.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 21:33:44

  Ok, bo nie kumam Kalupa to nauczyciel czy dj?? To, az tak sie zmienilo??

 • Gość - niezalogowany 2019-03-16 21:41:50

  Pozdrawiam swoją wychowaczynie z lat 90' Zofie R. polonistke ze szkoly sp.3, ktora tak zawsze krzyczała jak mało zarabia. Pozdro dla kumatych.

 • gość 2019-03-17 05:50:40

  tak czytam te komentarze i widzę, że jedynej słusznej władzy atak na inteligencję się skutecznie powiódł - zawistne masy gotowe są już nawet odbierać zamiast nauczycielom cokolwiek dawać. pomimo dobrej kondycji gospodarki wolą piedządze przeznaczać dla siebie w postaci 500+, zamiast ją dawać ludziom nauczających ich dziatwę...oj ta polska komuna - nigdy nie wyjdzie z głów naszego narodu

 • gość 2019-03-17 06:30:27

  To dziedzictwo komuny pomieszane z dziedzictwem wszystkiego, co tu u nas się działo - a dział się taki bajzel, że tak naprawdę, to do końca nie wiadomo, co jeszcze więcej w naszych głowach po tym całym bigosie siedzi. I nie da się tego tak łatwo wydalić. Niestety. Duża zasługa takich portali jak Zambrow.org - które umożliwiają nam anonimowo wydalać ten śmietnik z głów i znoszą ciężar jego dźwigania na swoich barkach, W szkole: ma być cisza, nie można zakłócać porzadku lekcji! W domu - też cicho, zamknij się i nie dyskutuj - jedynie tu w sieci - mozna to wszystko wydalić! Tak że jest mała nadzieja, że ten śmietnik powoli wyjdzie z głów naszego narodu!

 • gość 2019-03-17 07:11:37

  Zawiść i głupota!! Im mniej wykształcony TYM GORZEJ KUMA!!!

 • gość 2019-03-17 07:36:47

  Gorzej? Bo nie tak samo ???? Ale dojenie i wykorzystywanie ludzi nie wykształconych, głupich, niepełnosprawnych, ułomnych, naiwnych i innych dających się wykorzystać - pod osłonką wykształcenia i związanego z tym wykształceniem stanowiska czy zawodu ------- to nie jest zawiść i głupota ---- to PODŁOŚĆ!!!!

 • gość 2019-03-17 07:37:44

  Oczywiście nie każdy to robi, ale takich specjalistów od dojenia- niemało!!!!!

 • gość 2019-03-17 07:44:02

  Mój mąż z niepełnym wykształceniem podstawowym mnie z wykształceniem wyższym humanistycznym - śmieje się w nos - TAKA UCZONA A WYDOIĆ GŁUPIEJ KROWY NIE UMIE! Nie umiem i nie zamierzam się nauczyć, uczestnicząc w tym dojnym kołchozie , w którym jako matka - jestem co raz przez różnych matkojebców dojona!!!!!! i kijem po grzbiecie łomotana!!!!!!!!!!!!!!!!!Dlatego apeluję - jeśli ja nie potrafię tych matkojebców nauczyć, że człowieka się nie doi!!!!!! - to może jakiś zasrany (sorry) specjalista lepiej wykształcony się znajdzie i nauczy, a przynajmniej oduczy tego DOJENIA!!!!! i traktowania innych jak bydła stojącego na stanowiskach ...............

 • gość 2019-03-17 07:46:27

  Akurat Pani Domucela to wspaniały Nauczyciel. Wzór do naśladowania dla polonistek z naprzeciwka. Tak tak, szczególnie jak program z pierwszej klasy realizowała w drugiej klasie! Polecam!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 07:57:17

  No to SP 4 ma dobrych pedagogów dydżej ,kasjerka z mrówki która jest wychowawcą klas. 1-3 a tylko dlatego że jej brat cioteczny to obecny przewodniczący rady miasta.Więcej takich nauczycieli to będzie ok.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 08:08:59

  Dyrektor SP4 i przewodniczący rady miasta z KW NASZ ZAMBRÓW rzeczywiście ich Zambrów oni rządzą i co się dziwić że jest jak jest.

 • gość 2019-03-17 08:18:20

  Do osoby, która poleca wzór do naśladowania! Polecam Leca sobie poczytać. napisał on między innymi taką fraszkę: Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady... Lecem nie jestem, ale napisze fraszkę dla Polecajacych : Wypchaj się , krowo, sianem!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 08:19:01

  Chetnie bym sie zamienił na prace z nauczycielem wychowania fizycznego. Po co strajkowac wystarczy zrezygnować, młodzi czekają.

 • gość 2019-03-17 08:21:39

  To musi być byk jakiś rogaty, jeśli sobie ot tak do polecania wziął Starszą Kobietę, byłą Dyrektor Zambrowskiego Liceum, długoletnią nauczycielkę w czasach trudniejszych od obecnych ( a ktoś tak sobie ot, poleca!) i jakieś nauczycielki z naprzeciwka - debil sobie też ot tak wziął na rogi, by im polecać..... CHAMSTWO!!!!!!!!!!!BYDLĘCE chamstwo!!!! Nie tylko sianem się gościu wypchaj, ale samym sobą się wypchaj i taki wypchany wystw się jak strach na wróble - i polecaj się oraz swoje polecenia - debilom, a nie czytelnikom tego portalu!

 • gość 2019-03-17 08:44:31

  Proszę Państwa, to nie jest manipulacja polityczna. Proszę nie zrzucać winy za powstały zgiełk na polityków! Wypraszam sobie! To jest oczywiste zjawisko udzielania sie euforii, występujące b. często we wczesnym stadium choroby Alzheimera. Polecam osobom, którym ta euforia się udzieliła zrobić tomografię czaszki! Wcześniejsze wykrycie spowolni proces awansowania się tej przypadłości.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 08:56:15

  Propaganda TVP rodem z wczesnego Gomułki zrobiła swoje. Nagonka na nauczycieli nabrała tempa. W kraju mlekiem i miodem płynącym nauczyciel powinien zarabiać więcej niż poseł z Radomia. Wszak wykształcił tak zacna osobowość. Może nie do końca udało się pedagogom wykształcić ta personę. Ale jest. Istnieje w polityce. Nawet poszerza swoją wiedzę historyczną. Wszak odkrył istnienie carycy Katarzyny. Zacny sukces.
  A co do innych Braian i Jesika też muszą mieć elementarna wiedzę. W piśmie . Wszak trzeba na wnioskach złożyć podpisy a nawet wpisać imię i nazwisko. A i policzyć też trzeba umieć. Z internetow wszak też korzystają także podstawowa umiejętność czytania zda się.
  Tym którzy krytykują nauczycieli powiem, napiszę jedno. Trzeba było się uczyć . Mielibyście dużo wolnego, fajna pracę, wysokie zarobki i same profity.
  Dziwię się. Propaganda sukcesu. Gospodarka kwitnie. Budżet od nadmiaru kasy pęka. A nauczycielom zabrakło pieniędzy. Dziwne. Za dwa trzy lata zwolennicy tej jedynej słusznej opcji będą psioczyc na swoich idoli. Ekonomia jest jedna, jedyna i żadne TVP piorące mozgi nie zmieni jej reguł. Już w przyszłym roku odczujemy skutki propagandy sukcesu. Rolnicy już zaczynają cienko piszczeć. Dotknie to także inne grupy. Szybciej niż myślicie. Wszak natura nie znosi próżni. Co się wzięło trzeba oddać. Życzę powodzenia nauczycielom. Walczcie o swoje. Wszak ksztalcicie nasze dzieci. Wam też zawdzięczamy kim jesteśmy . A tym którzy nie przykładali się do nauki życzę refleksji i zastanowienia. Obuwatelu. Dzięki nauce nie siedzisz na drzewie i nie dlubiesz palcem w tyłku.

 • gość 2019-03-17 09:17:31

  Też życzę Nauczycielom powodzenia i osiągnięcia celu! Ale to nieprawda, że propaganda Gomułki wyznaczyła los (nie tylko finansowy) wszystkim kolejnym pokoleniom nauczycieli... za czasów takich np. Siłaczek, które umierały w straszliwych warunkach - Gomułka nawet w zamyśle pradziadków jeszcze się nie narodził!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 09:27:44

  Bakałarza wstrętnym czyni lud ciemny acz zawistny. Wychowany w ciemnocie, w bojaźni Bożej łatwiej bywa uległy. Wykorzysta to i pleban, a i dziedzic gorzałki zadawszy wychedorzy córkę i żonę ciemnego pachołka.

 • gość 2019-03-17 09:37:58

  Tylko prywatne szkolnictwo ma jakikolwiek sens, a MEN do śmieci - i to tych nie do recyclingu. Zastanawiam się jak długo będziemy jeszcze pozwalać ogłupiać nasze dzieci? Z ciekawości oglądnąłem ostatnio program nauczania. Nasze dzieci, a Wasze wnuki, za 20 lat się nie pozbierają w tym burdelu, jaki im zgotowaliście, postkomunistyczni parszywcy. Nie mogę się doczekać, aż się te całe cholerne śmierdzące okrągłostołowe pokolenie wreszcie wymieni. Podczas, gdy dzieci normalnych ludzi uczą się w szkołach ekonomii, podstaw prawa, ścisłych specjalizacji, my zapychamy swoim potomkom głowy jakimiś pierdołami

 • gość 2019-03-17 10:00:43

  to pisałem ja, łubudubu

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 10:23:32

  Propaganda Gomułki to taka przenośnia do propagandy serwowanej nam przez rządowe media. Towarzysz Wiesław kiedyś rzekł ,, zalelibysmy rynki światowe konserwami ale nie mamy blachy,,. Tak jest obecnie . Mamy tyle pieniędzy , damy wszystkim ile chcecie, ale nie.damy nauczycielom bo nie mamy papieru.aby.je wydrukować.
  A do Pana.od wuefu. Masz człowieku szansę. Uczelnie stoją otworem. Zrób magistra wychowania fizycznego i ucz dzieci. Odmienisz swoją przyszłość. Będzie Ci lżej w życiu. Gdyż cierpisz. A na co? Odpowiedz sobie sam.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 10:30:54

  W europejskim kraju gdzie obecnie przebywam nauczyciele zarabiają dobrze i mają powszechny szacunek. Rodzice drżą na myśl że dyrektor szkoły ich wezwie za złe zachowanie dziecka. Jest system kar łącznie z zawieszeniem ucznia w prawach i wydaleniem ze szkoły . Wydalenie ze sxkoly wiąże się z kłopotem przyjęcia do kolejnej . Do tego dochodzi opieka społeczna która przyglądać się zaczyna czy rodzic jest wydolny jako rodzic . Istnieje ryzyko odebrania dziecka. Rodzice uczestniczą tym samym w procesie wychowania bardziej niż w Polsce. W Polsce cześć rodziców wysyła dzieci do szkoły i niech się szkoła martwi . Rodzic ma wolne . I jeszcze niech szkoła nic nie zadaje, do niczego się nie czepia .Przykre ale prawdziwe

 • gość 2019-03-17 14:57:20

  W którym kraju? Na Niderlandach strajkują, by oczyścić szkolnictwo z polityków i biurokratów... Nie wytrzymują tego! We Francji strajkują przeciwko drastycznemu zmniejszaniu miejsc pracy dla nauczycieli. Na Wyspach od dawna wprowadzono sieć szkół prywatnych, a państwowe są tak administrowane, że wykruszają się samoistnie... W Niemczech? Tam system karania i trzymania wszystkich w kleszczach jest normalką - chyba? Ludzie przyzwyczajeni, oby tylko znów do tragedii nie doszło od tego nadmiernego ucisku! We Włoszech, w Grecji? wątpię, czy jest tam taka sielanka, jaką ktoś dostrzegł i opisał.... Blok Wschodni - też raczej mniej więcej cały taki sam jak my! A to, że u nas rodzic odda dziecko do szkoły i umywa ręce, ma wolne - to totalna bzdura! Nie wiem - skąd takie informacje? Może coś zapamiętanego z czasów PRL?

 • gość 2019-03-17 15:06:24

  Żadne referendum, po co ta odpowiedzialność zbiorowa. Personalnie napisz, co zmienisz w swojej pracy po tej podwyżce (bo przecież to dla dobra dzieci, tak?). Aż tyle? To i tyle powinieneś dostać. Nagradzać osoby kreatywne a nie odrabiające pańszczyznę (zupełnie jak ze skalą ocen ucznia).

 • gość 2019-03-17 15:20:02

  (Tak! Tylko znając życie - znów będzie po znajomości, po koleżeństwie, pod presją osób wpływowych .... gdzie nam do sprawiedliwości!)

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 16:01:38

  Pomyślcie o swoich dzieciach, które kiedyś skończą szkołę i byc może będą rozważać pracę w szkole. Kto przyjdzie za 1800 zł?

 • gość 2019-03-17 16:51:58

  Brawo Państwo nauczyciele. Życzę Wam powodzenia. Wszyscy oponenci, którzy na tym forum piszą niech sami spróbują nauczać współczesną młodzież. Można się przekwalifikować i korzystać z tego raju. Proszę spróbować 18 h pracy, klasówek, sprawdzianów, zebrań, opieki nad uczniami, wysłuchiwania przemądrzałych dyrektorów i pracowników Kuratorium a co najciekawsze: bezpośrednich kontaktów z rodzicami dzieci i młodzieży. Przeżycia niesamowite. Aha, nie jestem nauczycielem chociaż utrzymuję kontakty towarzyskie z nauczycielami. Z ich opowieści znam ten .... raj.

 • gość 2019-03-17 17:16:15

  Oczywiście, czemu nie! Tylko proszę jeszcze namówić tych narzekających nauczycieli, aby odeszli, ustąpili miejsca, a my chętnie spróbujemy pouczyć współczesną młodzież. Wiele osób w Zambrowie lub okolicach posiada kwalifikacje pedagogiczne,ale z braku miejsc w szkołach wykonują inną pracę.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 17:19:01

  A kto w szkole pracuje z 1800? Chyba początkująca świetlicowa.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 18:53:59

  Parodia nauczyciela to Pan Ł.

 • gość 2019-03-17 19:29:10

  Od dn. 20.03.2018 od godz. 9.00 czekam na Państwa wypowiedzenia. Świat otworem stoi a tam kokosy, ananasy, mango słodziutkie... Zapraszam.

 • gość 2019-03-17 19:30:43

  *2019 oczywiście

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 19:48:04

  Pasozyty ucza, a dzieci coraz glupsze..

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 19:50:21

  A nauczyciele z nudow zakladaja kabarety i zespoly muzyczne, porazka..

 • gość 2019-03-17 20:13:24

  po tych podwyżkach to reklamówki po 80 groszy będą albo i co gorszego

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 20:25:53

  Wczoraj gęsi liczyła, dziś uczycielka wielka . Strajkować będą ...... niema Pana bo by wytłumaczył jednej i drugiej uczycielce gdzie jej miejsce.

 • gość 2019-03-17 20:44:53

  W czasach kapitalizmu jeszcze jakieś strajki i związki się uchowały.
  Jak komuś nie pasują warunki to zmienia na lepszą pracę i tyle.
  Jak będzie mniej chętnych do pracy to cena zatrudnienia wzrośnie
  Jak na razie więcej jest chętnych niż jest zapotrzebowanie i przez to ceny są jakie są.
  Nie strajkować i się nie ośmieszać bo to już nie te czasy ale zmieniać pracę na bardziej płatną.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-17 22:34:41

  Dopóki nauczyciele na państwowych posadach będą udzielać prywatnych korepetycji i brać za to nieopodatkowaną i nieoskładkowaną kasę, nigdy nie uznam, że należy im się sowite wynagrodzenie.

 • gość 2019-03-18 05:56:41

  I odwrotnie - dopóki nie będą mieli sowitego wynagrodzenia, będą zmuszeni dorabiać korepetycjami. Wywalczenie sobie sowitego wynagrodzenia spowoduje, że dodatkowego wysiłku udzielania korepetycji zaprzestaną, a ten ciemny naród stanie się jeszcze ciemniejszy ........................ APOKALIPSA>>>>>>>>>>>>>>>>>Znów rozdziobią nas i nasze ziemie pazerni i nienażarci panowie tego świata!

 • gość 2019-03-18 05:58:21

  A tacy BOHATEROWIE WYKSZTAŁCENI , którzy już się najedli, nachapali ile trzeba, powiedzą: a dziobcie, a zdychajcie, a g. nas to obchodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Masakra!!!!!!!!!!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-18 06:39:12

  Uczyciele zarabiają wystarczająco.jezeli mają za mało to musza w lato "wakacje"do Anglii na zmywak jechac,albo remonty szkół przeprowadzać.

 • gość 2019-03-18 07:12:30

  Ha ha ha ale dobre!!!!! Do Anglii na zmywak ! W jakim świecie żyjesz człowieku? Ze zmywaka z Anglii mogą przyjechać ludzie z takim wykształceniem i umiejętnościami - że tutaj w tych zabitych dechami szkółkach zapyziałych mogliby zupełnie za darmo i dla rozrywki wykształcić dzieci w LUDZI WARTOŚCIOWYCH w bardzo szybkim tempie i nie potrzebowali marnować swojego wysiłku na syzyfową pracę w nieskończoność! Tu się nie da! Nie w tym systemie!!!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-18 07:52:03

  A już szczyt szczytów pazerność i bezczelności jest nauczanie za kasą rodziców własnych uczniów na dodatkowych lekcjach poza szkołą.

 • gość 2019-03-18 08:01:56

  A nie mogliby Państwo rozszerzyć tego protestu np. o pozostałych mieszkańców Zambrowa? Też chcemy po 1000 :) Albo co tam. Niech każdy Polak dostanie! Proszę nie myśleć egoistycznie! Poprzemy! To jak, pomożecie?

 • gość 2019-03-18 08:22:12

  Moglibyśmy, jasne!!!! Nawet natychmiast!!! Ale nauczeni doświadczeniem minionych lat - nie zrobimy tego! Pamiętamy nastroje sprzed stanu wojennego. Komuniści celowo puszczali w kinach Wejście smoka! Ludziom zapał walki się udzielał, wychodzono na ulicę, wymachiwano rękami i nogami, w słupy walono!!!! tak było. A dzisiaj czym władza inspiruje? Ot - np. kino w Zambrowie: Jak wytresować smoka? ...... Jak? Najzwyczajniej - za pomocą Internetu, nie brak tu wielogłowych smoków gotowych pożerać ludzi i wypluwać po nich kości!!!! , nie brak też łowców smoków!!!!! Jak wytresować? Proszę obejrzeć i zobaczyć, gdzie się odbywa prawdziwa nauka! Tak że sobie strajkujcie, nie strajkujcie, róbta co chceta - a czwarta kolumna władzy zrobi swoje i tak! Nowe Stalinki nowych czasów. KATASTROFA!!!!!!!!!!!!

 • gość 2019-03-18 08:25:09

  Już wszędzie pełno tych treserów - oby ich wytresowane smoki samych pożarły, olbrzymów od siedmiu boleści , panów świata, władców-tyranów!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nauczyciele nie dajcie się!!!!! Zżerają was, a wynagradzają samym napiwkiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bez zapłaty za pracę!

 • gość 2019-03-18 08:33:46

  tak, tak a po emisji robin hooda każdy zbroił się w łuk:) tak było!!! komuniści puszczali, podpuszczali, szczali i nie odpuszczali

 • gość 2019-03-18 08:35:26

  za komuny tego nie było

 • gość 2019-03-18 08:40:37

  Nie było, bo komuny nie było. U nas cały czas - czasy się zmieniają, nazwy związków też, ale związek katolicko-polski trwa non-stop i nas biedne dzieciaczki tego związku gwałci - non stop!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-18 10:26:27

  Niedługo pleban będzie jedynym nauczycielem. A i rózga pacholę do nauki przymusi. Co by biedactwo mogło literki składać w proste zdania.

 • gość 2019-03-18 10:42:52

  Proste zdania typu Ala ma kota to rózgą komuniści wymuszali na rebiacie i przymuszali ten chłopski zdrowy rozum do nauki! jak nie klęczeniem na grochu to laniem w porcięta, co inteligentniejszych szarpali za ucho! jedynie posłuszne Ala mające kota wyszły na swoje! Teraz wobec tego mamy to co mamy oprócz grochu z kapustą, całą gamę różnych świrów, których - gdyby nie Internet - to nawet nie byłoby widać.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-18 18:01:23

  Zero podwyżki dla nauczyciela na którego są ciągle skargi.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-18 21:47:14

  Ja bym się wziął za te panie co strajkować nie chcą. To znaczy że albo ich praca jest g... warta albo one.

 • gość 2019-03-19 05:58:47

  Za panie? Ja bym się wziął za chłystka snującego mrzonki o braniu się za panie! Nu Pawlaczek - wychodź zza płota!

 • gość 2019-03-19 09:23:16

  Trzynastka, nagroda dyrektorska, stażowe, wczasy pod gruszą, pół roku w roku wolnego i wiele innych przywilejów prócz tego nie martwią się kto zostanie z ich dziećmi bo zawsze maja wolne w te dni i za 18h tyg przynajmniej 3 klocki żyć nie umierać.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-19 09:54:48

  I do tego nawet nie potrzeba wykształcenia nauczycielskiego. Wystarczy się zatrudnić po znajomości w świetlicy.

 • gość 2019-03-19 10:26:05

  Jejku - tyle kasy mają!!!! Aż nie do wiary, a ja - analfabetka, bo na świecie nie uznają języka polskiego jako jakąkolwiek umiejętność mówienia czy pisania - Na najgorętsze przemowy najgorętszych patrotów broniących pracowniczych naszych praw polskich odpowiadają - bla bla - albo won do Polski! w ciągu pół miesiąca zarabiam tyle, co nauczyciele w Polsce przez pół roku! I to wyrabiając się ledwie ledwie w szarych szeregach! Przodowniczki wyciągaj dwa razy tyle!

 • gość 2019-03-19 10:47:27

  Poprawiam się, aby nie było, że lekceważę nasze normy językowe: "na świecie nie uznają języka polskiego jako jakiejkolwiek umiejętności mówienia czy pisania."

 • gość 2019-03-19 10:48:34

  (patrotów nie poprawię, bo mnie ponosi, gdy o tym wszystkim myślę) !!!

 • gość 2019-03-19 18:38:52

  Najgorsze jest to zastraszanie, że mogą całe roczniki nie przejść do następnej klasy.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-20 08:54:43

  A co na to radna Wyszyńska, nauczycielka?
  Popiera?

 • gość 2019-03-20 09:24:24

  Każdy radny - chce czy nie chce - musi być głosem większości chyba?

 • gość 2019-03-23 09:18:43

  A już szczyt szczytów pazerność i bezczelności jest nauczanie za kasą rodziców własnych uczniów na dodatkowych lekcjach poza szkołą.


  A do lekarza tumanie prywatnie to chodzisz, czy nie?

 • gość 2019-03-23 10:06:16

  Lekarze????? Proszę posłuchać , co o nich mówią pielęgniarki!!! To są niestworzone rzeczy!!!!

 • gość 2019-03-26 15:31:58

  Ludzie! Chyba z konia spadliście!
  Czy ktoś z tutaj obecnych zastanawiał się jaki to obowiązek i odpowiedzialność być nauczycielem? Czy tylko WAKACJE i FERIE widzicie.
  Tak, owszem wakacje zaczynają się z końcem czerwca, a dla przeciętnego nauczyciela kończą już w połowie sierpnia. (czas i pora przygotowań do roku szkolnego) Ferie - 2 tygodnie - obligatoryjne dyżury w placówkach, bo przecież świetlice są czynne dla dzieci i ktoś ich w tym czasie pilnuje.
  Poza wszystkim rzeczywiście etat w szkolnictwie opiewa na mniejszą ilość godzin spędzonych w samej placówce. Nikt do tego nie dodaje godzin pracy spędzonych w domu. Dajmy na to nauczyciel języka polskiego bądź matematyki, angielskiego czy innego pełnowymiarowego przedmiotu ma 6-7 klas, które uczy. średnio po 24 os. w klasie, czyli 168 - osób do "nauczenia" . Program sam się nie zrealizuje. Przygotowanie sprawdzianów, kartkówek, sprawdzanie zeszytów, zadań. I nie dla każdego rocznika to samo, z roku na rok są różnice, więc nie mam mowy o wykorzystaniu materiału z ubiegłego roku, co najwyżej można się nim "posiłkować" . Każde popołudnie wypełnia praca dodatkowa w domu. Myśleliście może o Radach Pedagogicznych, dyżurach nauczycielskich- gdzie rodzice siedzą do godziny 20?, a może o wywiadówkach, zabawach szkolnych (choinki, bale karnawałowe, otrzęsinki), kołach dla słabszych i tych bardziej bystrych? dodajmy jeszcze do tego całą biurokrację, która z biegiem lat powstała i każdy ma obowiązek się do niej stosować. Wszystko to jest OBLIGATORYJNE i oczywiście nikt za to nie płaci. I jak ktoś mówi o zarobkach 4000 i wyżej to widać, że nie miał nigdy styczności z oświatą i nie wie jak wygląda sprawa wynagrodzeń.
  Przeciętny Kowalski jak wyrobi "nadgodziny" to od razu rękę wyciąga po zapłatę, stąd nie dziwię się wszystkim nauczycielom, którzy ubiegają się o to co Im się należy. I nie porównujmy grup zawodowych, każdy wybiera swój zawód, ale też oczekuje się pewnych standardów, które w tym przypadku powinny być zdecydowanie wyższe.

  Pomyślmy też chwilę, że ludzie, którzy mają wykształcić przyszłe społeczeństwo powinni być godziwie wynagradzani i traktowani. Nóż w kieszeni się otwiera, kiedy rodzice zrzucają winę na nauczyciela-szkołę, że nie nauczył, a sami poświęcają czasu dla swoich pociech. To, że program szkolnictwa jest taki a nie inny, to nie wina nauczyciela, a systemu :) A już nie mowa o odpowiedzialności jaką są obarczeni Ci wszyscy biedni ludzie podczas swojej pracy. Każdy z nich odpowiada za Nasze dzieci podczas tego jak są w szkole, na wycieczkach itd.
  Pozdrawiam - nie jestem nauczycielem, a zdroworozsądkowym człowiekiem.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Mieszkanie 2-pokojowe, parter,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 36,90m2 położone na parterze w bloku przy 71 Pułku Piechoty. Lokal..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


WĘGIEL, BRYKIET, PELLET

SKŁAD OPAŁU W WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, * PELLET DRZEWNY EN PLUS A1 CERTYFIKOWANY * PELLET PREMIUM CERTYFIKOWANY *..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Usługi remontowe

Witam prowadzę firmę remontową ,posiadam wieloletnie doświadczenie przy wykończeniach wnetrz .Profesjonalnie wykonam wszelkie prace związane z..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Przyjmę kierowcę c+e

Zatrudnię kierowcę z kategorią C+E, jazda z naczepą firanką po Polsce. telefon: 666 328 277


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Naprawa kominów- rurowanie,

Witam, oferuję państwu profesjonalne, fachowe i rzetelne usługi w zakresie: - rurowania kominów- naprawa kominów - kuchnie kaflowe - piecokominki -..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"