:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  27°C bezchmurnie

Czujność sąsiadów i szybka interwencja strażaków być może zapobiegły tragedii

pożary i straż, Czujność sąsiadów szybka interwencja strażaków może zapobiegły tragedii - zdjęcie, fotografia

Gdyby nie czujność sąsiadów i zdecydowana akcja straży pożarnej, mogłoby dojść do tragedii w bloku przy ul. Mazowieckiej. Wcześniej strażacy interweniowali przy zdarzeniu drogowym na obwodnicy Zambrowa.

Dziś (2 marca) około godziny 5:20 nad ranem sąsiedzi zauważyli dym wydobywający się z jednego z mieszkań w bloku przy ul. Mazowieckiej 16. Natychmiast poinformowali straż pożarną.

Na miejscu pojawili się strażacy z PSP w Zambrowie. Zauważyli oni wydobywający się dym z jednego z mieszkań na trzecim piętrze. Drzwi mieszkania były zamknięte i nikt nie otwierał. Strażacy natychmiast zdecydowali się na wyważenie drzwi, dzięki czemu dostali się do środka zadymionego mieszkania.

Na miejscu stwierdzili, że przyczyną zadymienia był pozostawiony na włączonej kuchence garnek. W mieszkaniu znajdował się podtruty tlenkiem węgla 43-letni właściciel lokalu. Strażacy zestawili garnek z ognia i wyprowadzili z mieszkania właściciela, któremu udzielili pomocy przedmedycznej, po czym przekazali pogotowiu ratunkowemu. Następnie przewietrzyli wszystkie pomieszczenia i klatkę schodową. Gdyby nie zdecydowana interwencja strażaków, mogłoby dojść do pożaru.

Warto dodać, że kilka godzin wcześniej zambrowscy strażacy interweniowali przy zdarzeniu drogowym na obwodnicy Zambrowa. Około godziny 19:45 w stojącą na poboczu ciężarówkę przewożącą drewno uderzyła druga ciężarówka z doczepioną pustą chłodnią. Na szczęście zderzenie było na tyle nieduże, że nikomu nic się nie stało. Przez około 3 godziny strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia. Ruch na trasie odbywał się bez zakłóceń.

Polecamy:
:: Gdy tafla lodu pęka... [foto+video]
:: III Otwarte Mistrzostwa Gminy Zambrów w Tenisie Stołowym [foto]
:: Ponad tysiąc wyjazdów zambrowskich strażaków w 2016 roku
:: Uratowani od zaczadzenia
:: OSP w Starym Laskowcu podsumowała ubiegły rok
:: Strażacy ze Zbrzeźnicy podsumowali miniony rok
:: Wyciek paliwa na DK8 [foto]
:: Trwa pożar hali przemysłowej [foto+video]
:: O mały włos od pożaru [foto+video]
:: Pożar pustostanu przy ul. Fabrycznej w Zambrowie [foto]


Czujność sąsiadów i szybka interwencja strażaków być może zapobiegły tragedii komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się