:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Czemu w Zambrowie zdrożeje pieczywo?

15-o procentowa podwyżka cen pieczywa w Zambrowie, która miała miejsce jesienią ubiegłego roku, spowodowała, że chleb pochodzący z zambrowskich i okolicznych piekarni jest w sklepach nawet do 15 groszy droży, niż podobny chleb pochodzący np. z piekarni w Białymstoku.
Jednak to nie wszystko, bowiem już od poniedziałku, kiedy pójdziemy rano do sklepu, za pieczywo w Zambrowie zapłaciły prawdopodobnie jeszcze o 10% drożej. Stanie się tak, ponieważ właściciele sklepów za chleb zapłacić będą musieli teraz nie 1,10 zł, a 1,15 zł, a za bułkę nie 24 grosze (jak do tej pory), tylko 27 groszy. Do tego należy doliczyć marżę sklepu. Dodajmy, że za podobny chleb np. z piekarni białostockich sklepy płacą od 0,88 do 1,03 zł.
Podwyżka będzie dotyczyła niektórych rodzajów pieczywa z każdej piekarni z Zambrowa i okolic. Wszystko to za sprawą porozumienia, jakie zawarły między sobą piekarnie z naszego miasta oraz pobliskich miejscowości, dotyczącego ustalenia jednakowych ceny na pieczywo.
Niektórzy właściciele piekarni twierdzą, że jest to spowodowane podwyżką cen mąki.

Czemu w Zambrowie zdrożeje pieczywo? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org