:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

Co? Gdzie? Kiedy? - imprezy kulturalne i sportowe na najbliższe dni

wydarzenia, Gdzie Kiedy imprezy kulturalne sportowe najbliższe - zdjęcie, fotografia

Koncertowe lato, mecz piłkarski, pielgrzymka rowerowa do Hodyszewa, Święto Gminy Zambrów - to niektóre atrakcje, jakie czekają na mieszkańców Zambrowa i okolic. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną i sportową na najbliższe dni.

WYDARZENIA KULTURALNE

12 sierpnia (sobota)
III Święto Gminy Zambrów. Od godz. 17.00 przy świetlicy wiejskiej w Porytem-Jabłoni odbędzie się II Festiwal Młodej Sceny Disco Polo. Poza młodymi zespołami na scenie zaprezentują się gwiazdy: Formacja Quest, Focus oraz Bayer Full.

***

13 sierpnia (niedziela) Drugi dzień Święta Gminy Zambrów - Festyn Rodzinny. Impreza odbędzie się w godz. 14.00 - 20.00 na boisku w Długoborzu Pierwszym. W programie przewidziano występ laureatów gminnego konkursu piosenki, potyczki rodzinne w zawodach sportowych, występy lokalnych artystów, a także bezpłatne atrakcje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

***

13 sierpnia (niedziela) Koncertowe Lato. Na terenach rekreacyjnych za Miejską Biblioteką Publiczną w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego 2 wystąpią dwa zespoły: FaPki oraz Ultra. Początek o godz. 17:30. Wstęp wolny.

***

15 sierpnia (środa) koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego. Od godz. 18.30 do 21.00 na Starym Rynku w Łomży zaprezentują się trzy zespoły: „5tka” z Łomży i „Lukasyno” z Białegostoku reprezentujące nurt hiphopowy oraz warszawski zespół „Contra Mundum” z rockowym brzmieniem. Wstęp wolny.

WYDARZENIA SPORTOWE

12 sierpnia (sobota)
w swoim drugim meczu w rundzie jesiennej III-ligowa Olimpia Zambrów zmierzy się przed własną publicznością z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie miejskim przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie. Ceny biletów: 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy (emeryci/renciści).

POZOSTAŁE WYDARZENIA

9 sierpnia (środa)
konsultacje w sprawie budowy drogi Łomża-Mężenin w OSP w Rutkach Kossakach. Podczas konsultacji omawiane będą 3 warianty przebiegu tej drogi: pierwszy bez zmian, drugi z ominięciem miejscowości Rutki-Kossaki po stronie północnej, a trzeci – z ominięciem tej miejscowości po stronie południowej. Więcej szczegółów - TUTAJ.

***

12 sierpnia (sobota) VI Pielgrzymka Rowerowa do Hodyszewa. Wyjazd zaplanowano na godz. 8:00 spod kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. Uczestnicy wyprawy w jeden dzień będą mieli do pokonania trasę o długości około 100 km. Wyruszając w drogę zostaną podzieleni na 15-osobowe grupy. Zapisy wciąż trwają. Więcej szczegółów - TUTAJ.

***

13 sierpnia (niedziela) jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy organizowana przez parafię pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Propozycja skierowana jest do osób, które z różnych przyczyn nie mogły pójść na pieszą pielgrzymkę. Po dojechaniu autokarem do miejscowości Żuraw uczestnicy jednodniowej pielgrzymki dołączą do pątników i razem z nimi przejdą około 24 km. Jak udało nam się dowiedzieć, aktualnie prowadzone są zapisy do czwartego autokaru. Więcej informacji na temat pielgrzymki i zapisów - TUTAJ.

***

14 sierpnia (poniedziałek) przyjedzie do Zambrowa ambulatorium, w którym będzie można oddać krew i uratować życie drugiemu człowiekowi. Ambulans będzie zaparkowany na parkingu przed supermarketem LIDL, przy ulicy Białostockiej. Akcja będzie trwała od godziny 9.00 do 13.00.

***

Trwają zapisy na trzydniową pielgrzymkę autokarową z okazji 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Program wyjazdu organizowanego przez parafię pw. Ducha Świętego w Zambrowie obejmuje m.in. odwiedzenie obozu zagłady w Auschwitz w Oświęcimiu, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, czy Krakowa. Więcej informacji na temat wyjazdu - TUTAJ.

***

Trwają zapisy na bezpłatne badania tomografii komputerowej płuc i klatki piersiowej. Adresowane są one do mieszkańców powiatu zambrowskiego w wieku 50-70 lat, które paliły papierosy minimum 1 paczkę dziennie przez 20 lat. Zapisy prowadzone są w trzech podlaskich placówkach:
:: Pracownia Tomografii Komputerowej Białystok, ul. M.Skłodowskiej-Curie 24A (szpital USK), telefon (85) 831 89 00;
:: Pracownia Tomografii Komputerowej Hajnówka, ul. Doc. Adama Dowgirda 9, telefon (85) 684 20 11;
:: Pracownia Tomografii Komputerowej Białystok, ul Żurawia 14, tel. (85) 744 70 20.
Skierowanie na badania można otrzymać u swojego lekarza rodzinnego bądź w powyższej placówce.


Co? Gdzie? Kiedy? - imprezy kulturalne i sportowe na najbliższe dni komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org