:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Chcesz głosować w wyborach? Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców [video]

wybory/polityka, Chcesz głosować wyborach Sprawdź jesteś rejestrze wyborców [video] - zdjęcie, fotografia

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz.

W tym roku odbędą się wybory samorządowe. Państwowa Komisja Wyborcza podpowiada, żeby sprawdzić, czy znajdujemy się w rejestrze wyborców. Jeśli nie będziemy w nim figurować, nie będziemy mogli głosować.

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.

Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić?
Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz. Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

Państwowa Komisja Wyborcza stworzyła animację, która w prosty sposób, krok po kroku, pokazuje, co należy zrobić przed wyborami.Polecamy:
:: PSL traci klub poselski. Odszedł Mieczysław Baszko
:: Spotkali się członkowie i przyjaciele PSL [foto+video]
:: Parlamentarzyści PO z wizytą w Zambrowie [foto+retransmisja]
:: Krzysztof Jurgiel nadal szefem podlaskich struktur PiS
:: Stefan Krajewski nowym prezesem PSL w regionie
:: Poseł Kołakowski nowym członkiem Rady Służby Publicznej
:: Poseł PO gościł w powiecie zambrowskim [foto]
:: Anna Maria Anders wygrywa wybory uzupełniające
:: Spotkanie z kandydatem na senatora Szczepanem Barszczewskim [foto+video]

Chcesz głosować w wyborach? Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców [video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org