:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C pochmurno z przejaśnieniami

Burze, grad, porywisty wiatr. Dziś pogoda może być niebezpieczna

meteo, Burze porywisty wiatr Dziś pogoda może niebezpieczna - zdjęcie, fotografia

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami, którym będzie towarzyszył silny wiatr w porywach osiągający do 90 km/h oraz miejscami grad.

Meteorolodzy z białostockiego oddziału IMGW-PIB Biura Prognoz Meteorologicznych wprowadzili dziś na całym terenie województwa podlaskiego pierwszy stopień zagrożenia w związku z prognozowanymi burzami z gradem.

 

Alert pogodowy dotyczący m.in. powiatu zambrowskiego obowiązuje dziś od godz. 11:00 do godz. 19:00. Meteorolodzy ostrzegają, że w tym czasie mogą wystąpić burze z opadami deszczu od 15 do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Ponadto możliwe są także opady gradu. Synoptycy ostrzegają, że przebieg zjawisk burzowych lokalnie może mieć nawet charakter nawałnicy.

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk synoptycy z biura prognoz w Białymstoku oszacowali na 90%.

 

Radzimy więc zabezpieczyć wszelkie przedmioty znajdujące się na balkonach i posesjach. Fachowcy ostrzegają, że bardzo silny wiatr może je zniszczyć lub porwać, a co gorsza porwany wiatrem, lecący z olbrzymią prędkością jakiś przedmiot może uderzyć w okno lub samochód i go uszkodzić.

Burze, grad, porywisty wiatr. Dziś pogoda może być niebezpieczna komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org