:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Miasta Zambrów radni, Burmistrz absolutorium - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 28/05/2019 19:07

Burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu miasta za rok 2018.

 

Dziś w Urzędzie Miasta odbyła się IX sesja Rady. Najważniejszym punktem obrad było sprawozdanie burmistrza z wykonania ubiegłorocznego budżetu oraz głosowanie radnych nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium.

 

Przed głosowaniem radni zostali zapoznani z opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz opiniami komisji Rady Miasta, wszystkimi pozytywnymi. Następnie odbyło się głosowanie. Ostatecznie za przyjęciem absolutorium było 15 radnych, natomiast 5 wstrzymało się od głosu.

Burmistrz Kazimierz Dąbrowski podziękował za zaufanie wszystkim, którzy głosowali za udzieleniem absolutorium.

 

W trakcie dzisiejszego posiedzenia radni przyjęli także dwa projekty uchwał. Pierwszy dotyczył rozpatrzenia skargi na działalność dyrektor Żłobka Miejskiego w Zambrowie. Sprawę szczegółowo opisywaliśmy w artykule: Czy doszło do przemocy w zambrowskim żłobku? Policja prowadzi dochodzenie.

 

W tym punkcie dyrektor Żłobka Miejskiego w Zambrowie Elżbieta Perkowska mówiła m.in. o zasadach, na jakich rekrutowani byli pracownicy do kierowanej przez nią placówki. Następnie głos zabrał burmistrz Kazimierz Dąbrowski. Poinformował on, że po wysłuchaniu dyrektor oraz rodziców, uznał on, że doszło do naruszenia dyscypliny pracy oraz braku nadzoru bezpośredniego ze strony dyrektor. Burmistrz udzielił jej kary dyscyplinarnej zgodnej z kodeksem pracy, za niedopełnienie obowiązków służbowych. Zlecił też przeprowadzenie kontroli w żłobku przez audytora wewnętrznego, którym była pani Jolanta Gronostajska – sekretarz Miasta Zambrów. Burmistrz zobowiązał także dyrektor do przygotowania programu naprawczego.

 

Sekretarz Miasta Jolanta Gronostajska, po przeprowadzonej kontroli okazało się, że większość pracowników żłobka nie ma potwierdzonego udokumentowanego doświadczenia pracy z dziećmi. Większość miała jedynie referencje osób prywatnych, dotyczące opieki nad dziećmi.

 

- „W mojej ocenie to są zbyt słabo udokumentowane doświadczenia, dlatego zalecone było, żeby te doświadczenie opiekunek było potwierdzane w inny sposób, jeżeli jest. Alternatywnym sposobem, jest ukończenie specjalistycznego szkolenia. Na dzień kontroli siedem opiekunek rozpoczęło takie szkolenie, czyli za jakiś czas będą miały odpowiednie kwalifikacje.” - mówiła Jolanta Gronostajska.

 

Radna Barbara Laszuk poddała w wątpliwość przyjmowanie pracowników do żłobka jedynie na podstawie referencji. W odpowiedzi dyrektor placówki mówiła, że

 

Ostatecznie skarga na działalność dyrektor Żłobka Miejskiego w Zambrowie została przyjęta przy 10 głosach za jej podjęciem, 1 przeciwnym i 10 wstrzymującymi.

 

Druga uchwała dotyczyła przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zambrowa w części obejmującej obszar położony w pomiędzy ul. Piłsudskiego a terenami zielonymi nad zalewem miejskim.

 

- „Wszyscy, którzy spacerują widzą, że ten teren jest niezagospodarowany. Nie wygląda to pięknie w centrum miasta i stanowi kontrast do zagospodarowanych terenów zielonych. Od 2009 roku próbuję dogadać się w sprawie tego terenu z właścicielami. Dwóch z nich ma po 6 arów, a jeden 12 arów. Żeby coś estetycznego zrobić wymaga to współpracy i porozumienia. Mimo mojego zaangażowania nie udało się doprowadzić do współpracy, do przygotowania nawet koncepcji zagospodarowania terenu i dalej nie wierzę, że coś na tym terenie powstanie. Stąd wnoszę o zmianę planu.” - mówił burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

 

Uchwała została przyjęta przy 16 głosach za jej podjęciem, 2 przeciw oraz 3 wstrzymującymi.

 

Miejscy radni przyjęli ponadto sprawozdanie z realizacji uchwał w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Zambrów oraz uchwalenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Zambrów na lata 2018 – 2022, a także roczną analizę stanu gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Miasto Zambrów za 2018 rok.

 

Sesję tradycyjnie zakończyły zapytania, wolne wnioski oraz sprawy różne.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej VIII sesji Rady Miasta Zambrów:

Reklama

Burmistrz z absolutorium komentarze opinie

 • gość 2019-06-01 17:17:48

  I po raz kolejny audio wyłączane kilkukrotnie w ciągu trwania sesji

 • gość 2019-06-01 22:11:23

  Wyłączyli, bo burmistrz jakby przyznał się do ustawianego przetargu o administrowanie cmentarza. Wiele smaczków na tej sesji było. A jak obsługuje sesję osoba z biura rady to zawsze głos jest niesłyszalny. To samo było, jak przyszedł na sesje siusion i inne osoby zainteresowane terenami za kościołem św. Ducha. Czy słyszał ktoś co on mówił???

 • gość 2019-06-11 12:20:22

  a co ze żłobkiem, czy sprawa zamieciona już pod dywan????

 • gość 2019-06-11 15:40:42

  trwa sprzątanie....

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Montaż klimatyzacji w domach,

Nasza firma klimapodlasie.pl oferuje montaż klimatyzacji odpowiedniej do metrażu Twojego pomieszczenia. Szybka realizacja. Do 10 lat gwarancji...


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Super dyskretny zarobek!

Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić swoich Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam nowe dwupokojowe

Mam do sprzedania idealne, nowe, wykończone pod klucz 2-pokojowe mieszkanie w Zambrowie przy ul. Pułaskiego, na drugim piętrze. Główne atuty..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

WĘGIEL BRYKIET PELLET

Skład opału w Wiśniewie k/Zambrowa oferuje: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH * BRYKIET DRZEWNY KOSTKA, WAŁEK * PELLET DRZEWNY DIN PLUS A1 * PELLET DRZEWNY..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"