:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 17°C
powietrze Dobre
Rada Miasta Zambrów radni, Burmistrz absolutorium - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 28/05/2019 19:07

Burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu miasta za rok 2018.

 

Dziś w Urzędzie Miasta odbyła się IX sesja Rady. Najważniejszym punktem obrad było sprawozdanie burmistrza z wykonania ubiegłorocznego budżetu oraz głosowanie radnych nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium.

 

Przed głosowaniem radni zostali zapoznani z opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz opiniami komisji Rady Miasta, wszystkimi pozytywnymi. Następnie odbyło się głosowanie. Ostatecznie za przyjęciem absolutorium było 15 radnych, natomiast 5 wstrzymało się od głosu.

Burmistrz Kazimierz Dąbrowski podziękował za zaufanie wszystkim, którzy głosowali za udzieleniem absolutorium.

 

W trakcie dzisiejszego posiedzenia radni przyjęli także dwa projekty uchwał. Pierwszy dotyczył rozpatrzenia skargi na działalność dyrektor Żłobka Miejskiego w Zambrowie. Sprawę szczegółowo opisywaliśmy w artykule: Czy doszło do przemocy w zambrowskim żłobku? Policja prowadzi dochodzenie.

 

W tym punkcie dyrektor Żłobka Miejskiego w Zambrowie Elżbieta Perkowska mówiła m.in. o zasadach, na jakich rekrutowani byli pracownicy do kierowanej przez nią placówki. Następnie głos zabrał burmistrz Kazimierz Dąbrowski. Poinformował on, że po wysłuchaniu dyrektor oraz rodziców, uznał on, że doszło do naruszenia dyscypliny pracy oraz braku nadzoru bezpośredniego ze strony dyrektor. Burmistrz udzielił jej kary dyscyplinarnej zgodnej z kodeksem pracy, za niedopełnienie obowiązków służbowych. Zlecił też przeprowadzenie kontroli w żłobku przez audytora wewnętrznego, którym była pani Jolanta Gronostajska – sekretarz Miasta Zambrów. Burmistrz zobowiązał także dyrektor do przygotowania programu naprawczego.

 

Sekretarz Miasta Jolanta Gronostajska, po przeprowadzonej kontroli okazało się, że większość pracowników żłobka nie ma potwierdzonego udokumentowanego doświadczenia pracy z dziećmi. Większość miała jedynie referencje osób prywatnych, dotyczące opieki nad dziećmi.

 

- „W mojej ocenie to są zbyt słabo udokumentowane doświadczenia, dlatego zalecone było, żeby te doświadczenie opiekunek było potwierdzane w inny sposób, jeżeli jest. Alternatywnym sposobem, jest ukończenie specjalistycznego szkolenia. Na dzień kontroli siedem opiekunek rozpoczęło takie szkolenie, czyli za jakiś czas będą miały odpowiednie kwalifikacje.” - mówiła Jolanta Gronostajska.

 

Radna Barbara Laszuk poddała w wątpliwość przyjmowanie pracowników do żłobka jedynie na podstawie referencji. W odpowiedzi dyrektor placówki mówiła, że

 

Ostatecznie skarga na działalność dyrektor Żłobka Miejskiego w Zambrowie została przyjęta przy 10 głosach za jej podjęciem, 1 przeciwnym i 10 wstrzymującymi.

 

Druga uchwała dotyczyła przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zambrowa w części obejmującej obszar położony w pomiędzy ul. Piłsudskiego a terenami zielonymi nad zalewem miejskim.

 

- „Wszyscy, którzy spacerują widzą, że ten teren jest niezagospodarowany. Nie wygląda to pięknie w centrum miasta i stanowi kontrast do zagospodarowanych terenów zielonych. Od 2009 roku próbuję dogadać się w sprawie tego terenu z właścicielami. Dwóch z nich ma po 6 arów, a jeden 12 arów. Żeby coś estetycznego zrobić wymaga to współpracy i porozumienia. Mimo mojego zaangażowania nie udało się doprowadzić do współpracy, do przygotowania nawet koncepcji zagospodarowania terenu i dalej nie wierzę, że coś na tym terenie powstanie. Stąd wnoszę o zmianę planu.” - mówił burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

 

Uchwała została przyjęta przy 16 głosach za jej podjęciem, 2 przeciw oraz 3 wstrzymującymi.

 

Miejscy radni przyjęli ponadto sprawozdanie z realizacji uchwał w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Zambrów oraz uchwalenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Zambrów na lata 2018 – 2022, a także roczną analizę stanu gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Miasto Zambrów za 2018 rok.

 

Sesję tradycyjnie zakończyły zapytania, wolne wnioski oraz sprawy różne.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej VIII sesji Rady Miasta Zambrów:

Reklama

Burmistrz z absolutorium komentarze opinie

 • gość 2019-06-01 17:17:48

  I po raz kolejny audio wyłączane kilkukrotnie w ciągu trwania sesji

 • gość 2019-06-01 22:11:23

  Wyłączyli, bo burmistrz jakby przyznał się do ustawianego przetargu o administrowanie cmentarza. Wiele smaczków na tej sesji było. A jak obsługuje sesję osoba z biura rady to zawsze głos jest niesłyszalny. To samo było, jak przyszedł na sesje siusion i inne osoby zainteresowane terenami za kościołem św. Ducha. Czy słyszał ktoś co on mówił???

 • gość 2019-06-11 12:20:22

  a co ze żłobkiem, czy sprawa zamieciona już pod dywan????

 • gość 2019-06-11 15:40:42

  trwa sprzątanie....

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Sprzedam mieszkanie PJP II

Sprzedam mieszkanie na ul. Papieża Jana Pawła II 4 na parterze 49m.Mieszkanie po remoncie kapitalnym, ocieplone, sufity podwieszane w całym..


NOWOCZESNE MIESZKANIE 3

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 FOLIA DO SŁOMY 500 i 750 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ -..


Sprzedam mieszkanie na 3

Sprzedam mieszkanie na 3 piętrze, 2 – pokojowe 34m2 plus piwnica Po kapitalnym remoncie, wymieniona instalacja: elektryczna, wodna, kanalizacyjna,..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Działka 1,70 ha w Krajewie

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11m2. Przedpokój, 2 pokoje, kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej. Po więcej informacji..


Sprzedam budynek mieszkalno

Sprzedam dom o powierzchni 265m2 położony w atrakcyjnej części Zambrowa (w pobliżu: miejski stadion, Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr. 5,..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Stół wibracyjny

Sprzedam stół wibracyjny np. do wyrobu elementów betonowych.


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Praca przy wykończeniach

Poszukuje ekip wykończeniowych 2-3 os. do kompleksowych oraz częściowych wykończeń wnętrz mieszkań na terenie Warszawy Wymagania: własne sprzęt..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Chrysler 300 C wersja

Witam! Sprzedam tak jak w opisie Chrysler 300C 3.0 CRD. wersja europejska, wspaniała alternatywa dla BMW 5, Audi A6 czy mercedes klasa E. Auto w..


Przyjmiemy do pracy kierowcę

Przyjmiemy do pracy kierowcę na dowozy pizzy. Po więcej informacji prosimy zgłaszać się do naszego lokalu przy ul.Świętokrzyskiej 6 w Zambrowie (na..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Honda cbr 900 lift

Witam sprzedam honde cbr 900rr lift.1998r. wiecej informacji udziele tel. POZDRAWIAM


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Przydomowe oczyszczalnie

Jesteśmy producentem oferowanych przez nas przydomowych oczyszczalni ścieków. Posiadamy szeroki wybór oczyszczalni i ich systemów dostosowanych do..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Dom 120m2, ul.Wilsona, działka

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni 120m2 położony przy ul. Wilsona w Zambrowie. Budynek mieszkalny parterowy z..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Szukam pracownika do korekcji

Szukam pracownika do korekcji racic dla bydła. Staż pracy nie jest wymagany, możliwość przyuczenia. Atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Zapraszam do..


Mieszkanie 56,20m2, parter, 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Pranie dywanów, tapicerki

WITAM ! Chciałbym zaprosić Państwa do skorzystania z naszych usług mających na celu zachowanie wymaganego standardu czystości w Państwa..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11 m2.Przedpokój, 2 pokoje ,kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej 6, klatka od Grunwaldzkiej...


RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE PLASTIKÓW https://www.facebook.com/autospabaczewski/ https://autospa-baczewski.pl/ Tel. 531-057-551


Praca w lokalu

Przyjmiemy osobę chętną do pracy w lokalu gastronomicznym. Po więcej informacji prosimy zgłaszać się osobiście w naszym lokalu przy..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"