:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 13°C
powietrze Dobre
Rada Miasta Zambrów radni, Burmistrz absolutorium - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 28/05/2019 19:07

Burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu miasta za rok 2018.

 

Dziś w Urzędzie Miasta odbyła się IX sesja Rady. Najważniejszym punktem obrad było sprawozdanie burmistrza z wykonania ubiegłorocznego budżetu oraz głosowanie radnych nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium.

 

Przed głosowaniem radni zostali zapoznani z opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz opiniami komisji Rady Miasta, wszystkimi pozytywnymi. Następnie odbyło się głosowanie. Ostatecznie za przyjęciem absolutorium było 15 radnych, natomiast 5 wstrzymało się od głosu.

Burmistrz Kazimierz Dąbrowski podziękował za zaufanie wszystkim, którzy głosowali za udzieleniem absolutorium.

 

W trakcie dzisiejszego posiedzenia radni przyjęli także dwa projekty uchwał. Pierwszy dotyczył rozpatrzenia skargi na działalność dyrektor Żłobka Miejskiego w Zambrowie. Sprawę szczegółowo opisywaliśmy w artykule: Czy doszło do przemocy w zambrowskim żłobku? Policja prowadzi dochodzenie.

 

W tym punkcie dyrektor Żłobka Miejskiego w Zambrowie Elżbieta Perkowska mówiła m.in. o zasadach, na jakich rekrutowani byli pracownicy do kierowanej przez nią placówki. Następnie głos zabrał burmistrz Kazimierz Dąbrowski. Poinformował on, że po wysłuchaniu dyrektor oraz rodziców, uznał on, że doszło do naruszenia dyscypliny pracy oraz braku nadzoru bezpośredniego ze strony dyrektor. Burmistrz udzielił jej kary dyscyplinarnej zgodnej z kodeksem pracy, za niedopełnienie obowiązków służbowych. Zlecił też przeprowadzenie kontroli w żłobku przez audytora wewnętrznego, którym była pani Jolanta Gronostajska – sekretarz Miasta Zambrów. Burmistrz zobowiązał także dyrektor do przygotowania programu naprawczego.

 

Sekretarz Miasta Jolanta Gronostajska, po przeprowadzonej kontroli okazało się, że większość pracowników żłobka nie ma potwierdzonego udokumentowanego doświadczenia pracy z dziećmi. Większość miała jedynie referencje osób prywatnych, dotyczące opieki nad dziećmi.

 

- „W mojej ocenie to są zbyt słabo udokumentowane doświadczenia, dlatego zalecone było, żeby te doświadczenie opiekunek było potwierdzane w inny sposób, jeżeli jest. Alternatywnym sposobem, jest ukończenie specjalistycznego szkolenia. Na dzień kontroli siedem opiekunek rozpoczęło takie szkolenie, czyli za jakiś czas będą miały odpowiednie kwalifikacje.” - mówiła Jolanta Gronostajska.

 

Radna Barbara Laszuk poddała w wątpliwość przyjmowanie pracowników do żłobka jedynie na podstawie referencji. W odpowiedzi dyrektor placówki mówiła, że

 

Ostatecznie skarga na działalność dyrektor Żłobka Miejskiego w Zambrowie została przyjęta przy 10 głosach za jej podjęciem, 1 przeciwnym i 10 wstrzymującymi.

 

Druga uchwała dotyczyła przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zambrowa w części obejmującej obszar położony w pomiędzy ul. Piłsudskiego a terenami zielonymi nad zalewem miejskim.

 

- „Wszyscy, którzy spacerują widzą, że ten teren jest niezagospodarowany. Nie wygląda to pięknie w centrum miasta i stanowi kontrast do zagospodarowanych terenów zielonych. Od 2009 roku próbuję dogadać się w sprawie tego terenu z właścicielami. Dwóch z nich ma po 6 arów, a jeden 12 arów. Żeby coś estetycznego zrobić wymaga to współpracy i porozumienia. Mimo mojego zaangażowania nie udało się doprowadzić do współpracy, do przygotowania nawet koncepcji zagospodarowania terenu i dalej nie wierzę, że coś na tym terenie powstanie. Stąd wnoszę o zmianę planu.” - mówił burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

 

Uchwała została przyjęta przy 16 głosach za jej podjęciem, 2 przeciw oraz 3 wstrzymującymi.

 

Miejscy radni przyjęli ponadto sprawozdanie z realizacji uchwał w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Zambrów oraz uchwalenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Zambrów na lata 2018 – 2022, a także roczną analizę stanu gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Miasto Zambrów za 2018 rok.

 

Sesję tradycyjnie zakończyły zapytania, wolne wnioski oraz sprawy różne.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej VIII sesji Rady Miasta Zambrów:

Reklama

Burmistrz z absolutorium komentarze opinie

 • gość 2019-06-01 17:17:48

  I po raz kolejny audio wyłączane kilkukrotnie w ciągu trwania sesji

 • gość 2019-06-01 22:11:23

  Wyłączyli, bo burmistrz jakby przyznał się do ustawianego przetargu o administrowanie cmentarza. Wiele smaczków na tej sesji było. A jak obsługuje sesję osoba z biura rady to zawsze głos jest niesłyszalny. To samo było, jak przyszedł na sesje siusion i inne osoby zainteresowane terenami za kościołem św. Ducha. Czy słyszał ktoś co on mówił???

 • gość 2019-06-11 12:20:22

  a co ze żłobkiem, czy sprawa zamieciona już pod dywan????

 • gość 2019-06-11 15:40:42

  trwa sprzątanie....

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Zaginął pies . Okolica

Zaginął pies . Okolica cmentarza parafii Św. Józefa. Dzieci bardzo tęsknią . Proszę o informację.


Rozbiórki, wyburzenia wzamian

Rozbiórki, wyburzenia wzamian za materiał betonowy tel. 694 131 501


Audi A4 B8

Audi a4 b8 2009r. 2.0 TDI 143km. Wiecej informacji telefonicznie.500.852.652.


Na kat.B, B+E

M. 39 l Szukam pracy jako kierowca


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Profesjonalna renowacja felg

Zajmuję się profesjonalną renowacją felg samochodowych i motocyklowych od ponad 10 lat. Kompleksowa usługa zawiera: *piaskowanie lub szkiełkowanie,..


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry ekogroszku: - wartość opałowa 26 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% - zawartość siarki ok 0,5% - uziarnienie 5-25 mm Pakowane w worki 25kg*40..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Kierowca na dowozy Pizzy

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę do dowozu Pizzy. Praca w młodym zespole. Miła atmosfera. Więcej informacji pod nr telefonu 604 461 261. Lub w..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Automatyka do Bram Automat do

Automatyka do bram jest swoistym sercem całego systemu (można ją porównać do procesora w komputerze). To właśnie ona steruje całą instalacją i..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Węgiel kamienny orzech

Parametry: -wartość opałowa ok 23-25MJ/kg -granulacja 40-70 mm - zawartość popiołu ok.10% Pakowany w worki 25 kg*40 sztuk na palecie bezzwrotnej...


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Peugeot 208 1.4 HDI * Duża

Opis: Sprzedam Peugeot 208 1.4 HDI z 2015 roku. Auto zarejestrowane z aktualne OC i PT. Świeżo po wymianie oleju, filtrów oraz klocków hamulcowych...


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Regał

Sprzedam regał składający się z pięciu segmentów w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu mebli - odbiór własny. Proszę o kontakt tylko..


PRACA NA STAŁE

Zatrudnimy na stałe na stanowisku kasjerka/kelnerka w pizzerii Perfetto w Zambrowie. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 537 887 222..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. Mam parę pytań do Ciebie. Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Zaginęły dwa psy

Zaginęły dwa psy w miejscowości Wola Zambrowska, ostatnio widziane 09.11 przy ulicy Myśliwskiej w Woli. Biały półroczny piesek i jego mama.


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Firma zatrudni majstra,

Przedsiębiorstwo Budowlane Szeliga Sp. z o.o. zatrudni majstra, inżyniera budowy na powstającym budynku mieszkalnym w Zambrowie przy ul. Papieża..


Mieszkanie 55,60m2, 3-pokoje,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 55,60m2 położone na I piętrze w bloku przy Alei Wojska Polskiego w..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Kanapa + 2 fotele

Sprzedam komfortową kanapę rozkładaną (z pojemnikiem na pościel) z dwoma wygodnymi fotelami w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje osoby na stanowisko - pomocnik kucharza sushi. Oferujemy atrakcyjne zarobki, ciekawą pracę w młodym i..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"