:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C bezchmurnie

Burmistrz o programie rewitalizacji, świątecznych eventach i planowanych pracach przy zalewie [video

samorząd, Burmistrz programie rewitalizacji świątecznych eventach planowanych pracach zalewie [video - zdjęcie, fotografia

Burmistrz Kazimierz Dąbrowski spotkał się dziś z mediami, aby przedstawić plany związane z realizacją programu rewitalizacji naszego miasta oraz zaplanowanymi świątecznymi atrakcjami dla mieszkańców oraz pracami na miejskim zalewie.

Konferencja prasowa, zwołana przez Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego odbyła się dziś, 25 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zambrów.

Najważniejszym punktem konferencji było przedstawienie planów dotyczących opracowania programu rewitalizacji naszego miasta. Przypomnijmy, że decyzję o przyznaniu gminom dofinansowania na opracowanie lub aktualizację programów rewitalizacji podjął Zarząd Województwa Podlaskiego. Gminy, które otrzymały dotacje, ubiegały się o nie w konkursie ogłoszonym w ramach Programu Pomoc Techniczna. Do podziału w naszym regionie były prawie 3 mln zł, a wartość dotacji dla jednego wnioskodawcy nie mogła przekroczyć 150 tys. zł.

Ostatecznie dofinansowanie o wartości 2,8 mln zł trafiło do 43 gmin. Jednym z samorządów, które otrzymało dofinansowanie, jest Miasto Zambrów, którego projekt znalazł się na wysokim piątym miejscu na liście rankingowej. Kwota dotacji przewidziana dla naszego miasta wyniosła 83 tys. 950 zł, co stanowi 90% kosztów związanych z opracowaniem programu.

- „Program rewitalizacji wskaże obszar zdegradowany oraz określi kierunki interwencji w jego obszarze i będzie stanowił podstawę o ubieganie się o wsparcie na działania rewitalizacyjne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.” - mówił podczas konferencji burmistrz Kazimierz Dąbrowski. - „Myślę, że sukces tej rewitalizacji będzie opierał się na dokładnych badaniach statystycznych i trafnie postawionej diagnozie.” - dodał.

Do 16 grudnia ma być powołany specjalny zespół do spraw rewitalizacji. Następnie będzie przygotowana diagnoza obszaru rewitalizacji oraz konsultacje społeczne (pierwsze w lutym 2017 roku), polegające na przeprowadzeniu ankiet wśród mieszkańców Zambrowa, którzy określą obszar przeznaczony do rewitalizacji. Najważniejszym punktem związanym z opracowywaniem programu będzie jego uchwalenie przez Radę Miasta.

Podczas dzisiejszego spotkania z mediami burmistrz wspomniał także o przygotowanych przez Miasto niespodziankach świątecznych dla najmłodszych. Jak informowaliśmy naszych czytelników w ubiegłym tygodniu, 6 grudnia do Zambrowa przyjedzie Święty Mikołaj z elfami i żywymi reniferami. Zagroda Mikołaja będzie znajdowała się na parkingu przy ZKS Olimpia przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 8 i będzie czynna w godzinach od 10:00 do 18:00. Przerwa na karmienie zwierząt przewidziana jest między godziną 14:40 a 15:00.

Do naszego miasta przyjedzie także słynna ciężarówka Coca-Coli. Biało-czerwony amerykański pojazd, który wielu osobom kojarzy się ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, zawita do nas 14 grudnia. W godzinach od 15:00 do 21:00 auto będzie stało zaparkowane na parkingu przy klubie ZKS Olimpia. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Mikołaj z reniferami i świąteczna ciężarówka Coca-Coli niebawem w Zambrowie!

Burmistrz zapowiedział ponadto prace przy odmulaniu dna miejskiego zalewu, które mają się odbyć wiosną przyszłego roku. Proces ten rozpocznie się jednak już w przyszłym tygodniu, 28 listopada. Zacznie się wówczas spuszczanie wody ze zbiornika. Ma to potrwać 2 dni. Jak zapowiedział Dąbrowski, w tych dniach mieszkańcy Zambrowa będą mogli bezpłatnie odławiać znajdujące się w akwenie ryby. Będzie w czym wybierać, bowiem w miejskim zalewie, jak szacują wędkarze, pływa ich od 2 do 5 ton.

- „Z tego co wiem, to są karpie po 10 kilogramów, są szczupaki, tołpygi i inne rodzaje ryb.” - mówi burmistrz.

Odmulenie dna zbiornika jest już niezbędne, ponieważ zabieg ten nie był wykonywany od kilku lat. W tym czasie woda wpływająca do zbiornika naniosła na jego całym dnie kilkudziesięciocentymetrową warstwę mułu. Zbiornik jest przez to płytszy, a woda – gorszej jakości. Gdy prace zostaną zakończone na pewno odczują to wędkarze, bowiem warunki do hodowli ryb znacznie się poprawią.

Burmistrz przypomniał także o zgłaszaniu kandydatów do nagród „Zambrowskie Żubry 2016”. Warto dodać, że Rada Miasta Zambrów na czerwcowych obradach podjęła uchwałę zmieniającą sposób nadawania oraz kategorie dorocznej nagrody Burmistrza Miasta Zambrów. Po raz pierwszy wybierane będą m.in. najlepszy reportaż, fotografia miasta, osobowość roku czy grand prix publiczności. Głosowanie przez mieszkańców i sympatyków Zambrowa odbywać się będzie on-line oraz na talonach dystrybuowanych w różnych częściach miasta. Jedynie w kategorii „najlepszy uczeń” decyzję o przyznaniu nagrody będzie podejmowała 5-osobowa kapituła powołana przez Burmistrza Miasta Zambrów.

Przy okazji burmistrz poinformował o zaplanowanym na 18 grudnia Zambrowskim Spotkaniu Wigilijnym, które odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Początek o godz. 14:00. W programie przewidziany jest m.in. koncert Jacka Kawalca, degustacja potraw wigilijnych oraz wspólne kolędowanie.

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji konferencji prasowej Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego.Polecamy:
:: Marszałek otrzymał podpisy przeciwników łączenia podlaskich PKS-ów
:: Dzień Pracownika Socjalnego w Powiecie Zambrowskim
:: Podsumowano działania w walce z wirusem ASF
:: XVII sesja Rady Gminy Rutki [retransmisja]
:: XXI sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja]
:: Jednogłośne obrady Rady Gminy Kołaki Kościelne [retransmisja]
:: XXI sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja]
:: Miasto Zambrów otrzyma dofinansowanie na opracowanie programu rewitalizacji


Burmistrz o programie rewitalizacji, świątecznych eventach i planowanych pracach przy zalewie [video komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org