:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C bezchmurnie

Budowa parku miejskiego zbliża się ku końcowi [foto]

Do połowy listopada powinien zostać zakończony pierwszy etap budowy nowego parku miejskiego na terenie Zambrowa. Sprawdzamy, jak wyglądają aktualnie prace na miejscu budowy i czy wyznaczony termin zostanie dotrzymany.

Od początku sierpnia prowadzone są prace przy budowie parku miejskiego pomiędzy ulicą Cmentarną, terenem kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, rzeką Jabłonką oraz terenem istniejącego parku. Roboty prowadzi zambrowska firma PHU Plumbers Mariusz Zbigniew Bacher.

Na placu budowy zakończone zostały już prace związane z torem pumptrack. Wyznaczone zostało również miejsce na przyszły plac zabaw oraz ułożona większa część alejek z kostki brukowej. Aktualnie robotnicy kontynuują prace związane z układaniem alejek oraz instalacją monitoringu.

Przypominamy, że według ustaleń przetargowych, roboty mają zakończyć się do połowy listopada br. Jak informuje nas naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Włodzimierz Łąka, wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem i nic nie wskazuje na to, że roboty się przedłużą.

Warto zaznaczyć, że tegoroczna inwestycja przy ul. Cmentarnej nie obejmuje wykonania nasadzeń drzew i krzewów oraz założenia trawników, a także montażu zabawek oraz elementów małej architektury (ławek, tablic, koszy na śmieci, stojaków na rowery). Roboty te zawarte są w projekcie budowlanym, ale będą stanowić kolejny etap realizacji tej inwestycji.

Koszt pierwszego etapu prac wyniesie 881 tys. zł.

Polecamy:
:: Remont parkingu zakończony
:: GDDKiA rozstrzyga przetarg na kolejny odcinek „ósemki”
:: Będzie więcej miejsc parkingowych
:: Z centrum Szumowa zniknie handel
:: Przebudowa ulic Białostockiej i Ostrowskiej na ostatniej prostej. UWAGA UTRUDNIENIA! [foto]
:: Orliki posłużą także lekkoatletom
:: Łomżyńska w przebudowie [foto]
:: Siłownie pojawiły się w Szumowie
:: Zambrowski szpital wzbogacił się o rezonans magnetyczny
:: Zaplecze klubowe Olimpii rośnie w górę [foto]


Budowa parku miejskiego zbliża się ku końcowi [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org