:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C słabe opady deszczu

Bożonarodzeniowe paczki trafiły do Bohaterów [foto]

Organizowana po raz pierwszy w naszym mieście akcja „Paczka dla Bohatera” zakończyła się sukcesem. 65 bożonarodzeniowych paczek trafiło do 38 Bohaterów z naszego powiatu.

„Paczka dla Bohatera” to inicjatywa, która ma na celu wspieranie kombatantów poprzez przygotowanie dla nich specjalnych paczek wraz z bożonarodzeniowymi kartkami. W ten sposób organizatorzy akcji chcą okazać wdzięczność oraz uczcić pamięć tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę.

Działania „Paczki dla Bohatera” polegają w głównej mierze na zbiórce, rozwiezieniu oraz wręczeniu paczek zawierających artykuły spożywcze i chemiczne kombatantom i weteranom II wojny światowej i podziemia niepodległościowego oraz osób represjonowanych w PRL ściśle współpracując ze Związkiem Powstańców Warszawskich, Światowym Związkiem Żołnierzy AK, Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związkiem Sybiraków i Związkiem NSZZ Solidarność, Zrzeszeniem Grudzień 70 i innymi organizacjami kombatanckimi. Akcja ta ma na celu nie tylko wspomożenie najuboższych osób, ale również pokazanie, że pamięć o ich bohaterstwie wciąż jest żywa.

W tym roku po raz pierwszy akcja została przeprowadzona w Zambrowie. Jej koordynatorami byli mieszkańcy naszego miasta Jolanta i Zbigniew Kołdysowie. W ramach „Paczki dla bohatera” w dniach 3-15 grudnia osoby z powiatu zambrowskiego mogły dostarczać do organizatorów akcji artykuły spożywcze o wydłużonej dacie ważności, środki chemiczne, środki czystości oraz kartki z życzeniami. W niesienie pomocy Bohaterom włączyli się uczniowie i nauczyciele szkół z terenu powiatu, żołnierze i policjanci, zambrowscy wolontariusze, a także darczyńcy i osoby fizyczne.

Łącznie w ramach „VII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera” zambrowscy wolontariusze odwiedzili 38 bohaterów w ich domach i w szpitalu. W sumie rozdanych zostało 65 dużych paczek. Jak podkreślają koordynatorzy akcji, liczba ta przerosła ich najśmielsze oczekiwania.

- „Jako członkowie Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera i koordynatorzy VII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera śmiało stwierdzamy, że można liczyć na ludzkie serca. Odzew na przedsięwzięcie przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. „Paczka” miała na celu wsparcie zarówno duchowe jak i materialne osób, które walczyły o naszą wolność. (...) Odwiedzani Bohaterowie mają fantastyczną opiekę rodziny, żyją w otoczeniu miłości i swojego rodzaju kultu i czci. Rodziny są dumne z życiorysu swojego ojca, matki, dziadka czy babci. Kultywują pamięć o ich bohaterstwie, pokazując, że jest ona wciąż żywa. I to jest główne przesłanie akcji „Paczki dla Bohatera”, bo paczki i życzenia są często pretekstem do odwiedzin, przywoływania Bohaterów z „niepamięci”, bo jak sami podkreślają przez wiele lat byli zapomniani. Podczas odwiedzin nasi Bohaterowie przede wszystkim cieszyli się z wizyty, zapraszali na herbatę, opowiadali o swoich losach, często ze łzami w oczach, wspominali swoje walki, kolegów którzy zginęli. Widać, że mimo tylu lat, jest to dla nich wciąż żywe wspomnienie. „Paczka dla Bohatera” ma dodatkowe przesłanie – pamięć, bez której nie ma tożsamości narodowej i historycznej, bo naród bez pamięci nie istnieje. Chcemy pokazać, że dzięki ich heroicznej walce, naród, który wielokrotnie tracił zarówno niepodległość polityczną jak i terytorialną, zyskuje coraz większą świadomość i tym narodem nigdy być nie przestanie.” - informują Jolanta i Zbigniew Kołdysowie, koordynatorzy akcji „Paczka dla Bohatera” w Zambrowie.

Za pośrednictwem naszego Portalu koordynatorzy projektu w Zambrowie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie bożonarodzeniowych paczek. Podziękowania kierowane są zarówno do darczyńców, jak i osób odpowiedzialnych za pakowanie i rozwożenie paczek.

Polecamy:
:: „Paczka dla Bohatera” - zbiórka darów dla kombatantów

Bożonarodzeniowe paczki trafiły do Bohaterów [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org