:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C bezchmurnie

Boże Narodzenie w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych [foto]

świąteczne, Boże Narodzenie Zespole Placówek Opiekuńczo Wychowawczych [foto] - zdjęcie, fotografia

Jasełka, śpiewanie kolęd, życzenia, łamanie się opłatkiem, świąteczna wieczerza i wizyta Świętego Mikołaja - tak przebiegała uroczysta wigilia w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zambrowie.

Spotkanie opłatkowe w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zambrowie odbyło się dzisiaj, 20 grudnia. W tegorocznej uroczystości udział wzięli: ks. biskup Tadeusz Bronakowski, lokalne władze samorządowe, proboszcz i księża z parafii pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie, sponsorzy, darczyńcy i przyjaciele, którzy na co dzień wspomagają placówkę. Obecna również była znana wszystkim aktorka Daria Widawska.

Tradycyjnie pierwszym punktem wigilijnego spotkania w zambrowskim domu dziecka są jasełka. Tym razem podopieczni Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, pod opieką Aliny Złomańczuk, Alicji Szczęsnej, Anny Strzeszewskiej i Pawła Pawlaka, zaprezentowali historię ludzi, którzy zagubili się w codziennym życiu i zapomnieli o tym, co jest w nim najważniejsze. Gniew, lenistwo, nieczystość, zazdrość, chciwość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu oraz pycha przyćmiły ich postrzeganie świata. Na szczęście narodzony Syn Boży napełnił ich serca wiarą, przyjaźnią, cierpliwością, skromnością, czystością, miłością i dobrem.

Po krótkim przedstawieniu głos zabrali zaproszeni goście składając życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej w swojej wypowiedzi odniósł się do minionego roku - Roku Miłosierdzia i rocznicy chrztu Polski.

- „Kochani! Rok, który się kończy, rok kalendarzowy, był naprawdę rokiem bardzo wyjątkowym. Na czym polegała wyjątkowość tego roku? Pamiętamy dobrze, że jest to rok 1050. rocznicy chrztu naszej Ojczyzny. Uświadamiamy sobie w kontekście naszego spotkania, że po 1050. raz obchodzimy na polskiej ziemi Święta Bożego Narodzenia. Ta decyzja Mieszka I, naszego pierwszego księcia, spowodowała, że dzisiaj po 1050 latach jesteśmy tutaj jako Polacy, jako ludzie wierzący. Możemy chlubić się naszą wspaniałą, przepiękną historią, niejednokrotnie trudną historią, i możemy raz jeszcze powtarzać po 1050 latach, że tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Wyjątkowość tego roku polega również na tym, że był to jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Papież Franciszek ogłaszając ten rok, chciał nam wszystkim powiedzieć to, co zasadniczo wiemy, zasadniczo czujemy naszymi sercami, że Bóg jest Bogiem miłości, że Bóg jest Bogiem miłosierdzia. Papież Franciszek chce, abyśmy ciągle o tym pamiętali. Ten rok przypominał nam o potrzebie zatroszczenia się o naszą relację z Panem Bogiem - o to, co jest najważniejsze w naszym życiu, o pojednanie z Panem Bogiem.”- powiedział Biskup Łomżyński ks. Tadeusz Bronakowski.

Po części artystycznej wszyscy zgromadzeni dzieląc się opłatkiem składali sobie życzenia. Punktem kulminacyjnym wieczoru była wspólna wieczerza wigilijna i wizyta Świętego Mikołaja, który dzięki sponsorom obdarował dzieci prezentami.

Polecamy:
:: Świąteczna atmosfera w MP6 [foto]
:: Opłatek i łzy za więziennymi murami
:: Wigilijne spotkanie w Pęchratce Polskiej
:: II Zambrowskie Spotkanie Wigilijne [foto+video]
:: Spotkanie opłatkowe w Państwowej Straży [foto]
:: Strażacy z Laskowca podzielili się opłatkiem
:: Spotkanie opłatkowe PSL-u powiatu zambrowskiego [foto]
:: Spotkanie opłatkowe rodzin zastępczych
:: Poseł Lech Antoni Kołakowski podzielił się opłatkiem [foto+video]

Boże Narodzenie w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org