:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Boże Ciało i kolejny długi weekend

religia, Boże Ciało kolejny długi weekend - zdjęcie, fotografia

Dziś, czwartek 26 maja 2005 roku, w Kościele Rzymskokatolickim obchodzone jest święto "Bożego Ciała".

„Boże Ciało jest świętem obchodzonym w różnych formach ludowych tradycji związanych nade wszystko z procesjami z Najświętszym Sakramentem ulicami miast i wsi. Jest to święto radości z powodu cudownego daru Chleba, z którym Chrystus związał swoją obietnicę życia wiecznego: chleba, którym jest rzeczywiście Jego ciało, czyli Jego człowieczeństwo poprzez które Bóg uświęca serca, ludzi, wspólnoty, narody i cały wszechświat.” – Papież Jan Paweł II

Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Dziś wierni w całej Polsce po mszy świętej wychodzą poza świątynie, aby w procesji przemaszerować ulicami swoich miast i w ten sposób okazać swoją wiarę.

Już wczoraj po południu wzdłuż tras, po których z każdego kościoła będą przechodziły procesje, mieszkańcy Zambrowa przyozdabiali ulice chorągiewkami i kolorowymi wstążkami. Wierni z każdej parafii przygotowują po 4 ołtarze, przy których w trakcie procesji Bożego Ciała procesja zatrzyma się na modlitwę i krótką adorację "Najświętszego Sakramentu".

We wszystkich szkołach piątek - po Bożym Ciele, jest dniem wolnym, a więc dzieci i młodzież od dziś rozpoczynają kolejny długi weekend. Cztery dni odpoczynku, w trudnym okresie wystawiania ocen końcoworocznych, na pewno przydadzą się każdemu.

Aby razem z młodzieżą móc cieszyć się długim weekendem, wystarczyło wziąć 1 dzień urlopu – piątek. Każdy, kto postąpił w ten sposób, będzie mógł odpocząć od dziś aż do niedzieli.

Boże Ciało i kolejny długi weekend komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org