:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C bezchmurnie

Bo my jesteśmy pokolenie nowe...

edukacja, jesteśmy pokolenie - zdjęcie, fotografia

„Bo my jesteśmy pokolenie nowe, na ekologię już postawić czas...” tak śpiewały dzieci z koła teatralnego „Gwiazdeczki” Miejskiego Przedszkola nr 1 w Zambrowie prezentując inscenizację słowno-muzyczną pt. „Jestem małym ekologiem”.

Patrząc na zdjęcia jakie zamieszczaliśmy kilkanaście dni temu na łamach Portalu, pokazujące jak okoliczne lasy są zanieczyszczone śmieciami, dochodzimy do wniosku, że w niektórych przypadkach jedyna nadzieja na zmiany w tej płaszczyźnie, to małe dzieci – nowe, rosnące pokolenie, które będzie miało ukształtowaną świadomość ekologiczną, dzięki edukacji w tym zakresie już od najmłodszych lat.

Wychodząc z podobnego założenia, panie prowadzące koło teatralne Gwiazdeczki w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Zambrowie, postanowiły wraz ze swoimi podopiecznymi przygotować i wystawić sztukę słowno-muzyczną pt. „Jestem małym ekologiem”.

- „Doskonale wiemy, że kształtowanie świadomości ekologicznej to proces, który należy rozpocząć już od najmłodszych lat po to, by nabyte wiadomości, umiejętności i nawyki stały się fundamentem przyszłych proekologicznych zachowań.” – mówią nauczycielki z Akademii Malucha.

Wspólne spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania całorocznego cyklu działań z zakresu edukacji ekologicznej, ponieważ poza przedstawieniem, w przedszkolu co roku organizowane są obchody Święta Drzewa, Dnia Ziemi i realizowany jest program profilaktyczny „Czyste powietrze”. Przedszkolaki wzięły ponadto udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Wokalnym „Zdrowie to podstawa”, który odbył się w Wysokiem Mazowieckiem.

To tylko niektóre z podejmowanych przez to i inne przedszkola oraz szkoły działań uczących dzieci dbania o zdrowie, środowisko i uwrażliwiających na piękno otaczającej nas przyrody. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom i edukacji proekologicznej prowadzonej już od przedszkoli nowe pokolenie nie będzie już miało takich problemów ekologicznych, ja wyrzucanie przez niektóre osoby śmieci do lasu.

Polecamy:
:: Fotoreportaż z VIII Zambrowskiej Olimpiady Przedszkolaków
:: Na spotkanie z królem
:: Przedszkolaki w zaczarowanej krainie bajek
:: Przedszkolaki na wycieczce w Warszawie
:: Konkurs Recytatorski Przedszkolaków o Nagrodę Misia Wierszownisia
:: Konkurs wiedzy o baśniach w MBP
:: Jak dzieci z MP4 „Biedronki” dbają o Ziemię
:: X Festiwal Piosenki Dziecięcej „Śpiewaj z nami”
:: Rozstrzygnięcie konkursu Baje, Bajki, Bajeczki ...
:: Przedszkolaki mają talent

Bo my jesteśmy pokolenie nowe... komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org