:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Bliżej Hansa Christiana Andersena i jego baśni

edukacja, Bliżej Hansa Christiana Andersena baśni - zdjęcie, fotografia
  • Fot. SP5
    Fot. SP5
  • Fot. SP5
    Fot. SP5
  • Fot. SP5
    Fot. SP5

Konkursem czytelniczym rozpoczęto w SP nr 5 obchody Roku H. Ch. Andersena. Celem konkursu było przybliżenie uczniom twórczości i ważniejszych faktów z życia duńskiego baśniopisarza oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W ramach edukacji czytelniczej przeprowadzono w klasach I – III cykl lekcji bibliotecznych, poświęconych życiu i twórczości Andersena, budząc szerokie zainteresowanie uczniów prezentowaną tematyką.

Uczestnikami szkolnego konkursu, przeprowadzonego pod hasłem „Życie i twórczość H.Ch. Andersena,” byli uczniowie klas II i III. Do I-go etapu przystąpiły pięcioosobowe reprezentacje klas. W wyniku pisemnych eliminacji do II, finałowego etapu wyłoniono trzyosobowe zespoły, reprezentujące poszczególne klasy.

Wiele emocji wzbudziły przygotowania finałowych zadań. Uczniowie mieli wykonać pracę plastyczną oraz zaprezentować jednego z bohaterów dowolnie wybranej baśni Andersena. Poza tym podczas II etapu rozwiązywali krzyżówkę i rozpoznawali tytuły baśni na podstawie ilustracji J. M. Szancera.

Zmagania zawodników podziwiała szkolna publiczność. W tematykę i atmosferę konkursu wprowadzili wszystkich członkowie Koła Sympatyków Baśni, działającego przy bibliotece szkolnej pod kierunkiem p. Grażyny Wyszyńskiej, którzy zaprezentowali część artystyczną poświęconą Andersenowi.

Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą na temat życia i twórczości pisarza. Zachwycili pomysłowością prezentowanych postaci oraz oryginalnością i różnorodnością technik plastycznych wykonanych ilustracji.

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Zwycięzcom serdecznie gratuluję, a wszystkich czytelników zachęcam do częstych spotkań w Krainie baśni Andersena.

Bliżej Hansa Christiana Andersena i jego baśni komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org