:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 11°C
powietrze Dobre

Biskup Łomżyński wydał oświadczenie nt. wydarzeń w Ostrożnem

religia, Biskup Łomżyński wydał oświadczenie wydarzeń Ostrożnem - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 24/08/2019 16:35

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski wydał oświadczenie dotyczące wydarzeń w Ostrożnem, w którym m.in. dementuje informacje o śmierci i wskrzeszeniu do życia Czesławy Polak.

 

Wszystko zaczęło się 30 lipca 1984 r. w poniedziałek rano. Pani Czesława Polak była na Mszy Świętej i przyjęła Komunię Św. w kościele parafialnym w Szumowie. Po powrocie z kościoła wyszła na pole, by narwać kwiatów z myślą, że będą dla Pana Jezusa i Maryi. Idąc z kwiatami koło lasku sosnowego, niedaleko domu nuciła sobie „Panie zmiłuj się nad nami, Chryste zmiłuj się nad nami.” Około godz. 11.00 usłyszała w oddali dziecięcy miły głos, mówiący -„Zaczekaj”. Zatrzymała się i zobaczyła postać, idącą obok lasku, od strony pola. Przyglądała się jej uważnie i zastanawiała się, kim jest. Gdy wpatrzyła się jej uważniej zdała sobie sprawę, że postać ta była podobna do Pana Jezusa. Nieznajomy szedł dłuższy czas z głową pochyloną, wyglądał przepięknie w jasnej szacie. Gdy lasek skończył się postać znikła. Wtedy Siostra uświadomiła sobie, że to był Pan Jezus.

 

O objawieniach w Ostrożnem wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu przy okazji kolejnych rocznic objawień obchodzonych w tym miejscu, m.in.: 25 lat od pierwszego objawienia32. rocznica objawienia w Ostrożnem [foto] czy Nowa grota w Ostrożnem [foto+video].

 

Wczoraj zostało opublikowane oświadczenie Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, w którym informuje, że Czesława Polak jest osobą świecką, a jej wizje Jezusa i Najświętszej Maryi Panny są jej prywatnym doświadczeniem, niepotwierdzonym przez Kościół. Ponadto biskup dementuje wiadomości o śmierci i wskrzeszeniu do życia pani Czesławy.

 

Poniżej przedstawiamy pełną treść oświadczenia Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego w sprawie wydarzeń w Ostrożnem.

 

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE WYDARZEŃ W OSTROŻNEM

Czcigodni Kapłani, Drodzy Wierni!

Ze względu na coraz częstsze pytania i wątpliwości dotyczące wydarzeń w Ostrożnem, parafia Szumowo, Diecezja Łomżyńska, przekazuję do publicznej wiadomości następujące informacje:

 1. Pani Czesława Polak jest osobą świecką, która dnia 30 czerwca 2000 roku na ręce ówczesnego Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka i za jego zgodą złożyła prywatny ślub czystości oraz uzyskała zgodę na noszenie habitu, jako znaku szczególnego osobistego oddania się Panu Bogu.
 2. Wizje Jezusa i Najświętszej Maryi Panny, o których mówi pani Czesława, są jej prywatnym doświadczeniem, niepotwierdzonym przez Kościół. Według relacji pani Czesławy wizje te nadal trwają, co stanowi zasadniczą trudność w ich analizie i ocenie.
 3. Informacja przekazywana przez internetowy serwis video, oparta na słowach pani Czesławy, o jej śmierci i wskrzeszeniu do życia, jest nieprawdziwa. Nie ma żadnej dokumentacji medycznej potwierdzającej śmierć pani Czesławy.
 4. Stolica Apostolska nigdy nie odnosiła się do wydarzeń w Ostrożnem, ani do osoby pani Czesławy. Nie wydała też żadnego dokumentu wyrażającego zgodę na jej życie pustelnicze.
 5. Książka „Serce w Serce” autorstwa Grzegorza Kasjaniuka nie uzyskała imprimatur Kościoła, a jej treść nie była konsultowana ani ze mną, ani z Łomżyńską Kurią Diecezjalną. Tym samym publikacja ta nie jest i nie może być „dokumentem” potwierdzającym prawdziwość wydarzeń.
 6. Ostrożne, ze względu na licznych wiernych tam udających się, jest i pozostanie szczególnym miejscem modlitwy, a obecność duchowieństwa w Ostrożnem motywowana jest opieką duszpasterską nad wiernymi, a nie wizjami pani Czesławy.

 

Łomża, 22 sierpnia 2019 r.

N. 944/B/2019                                        

 

+Janusz Stepnowski

 Biskup Łomżyński

Reklama

Biskup Łomżyński wydał oświadczenie nt. wydarzeń w Ostrożnem komentarze opinie

 • gość 2019-08-24 21:09:19

  świrów nie brakuje

 • Gość - niezalogowany 2019-08-24 21:36:36

  Sam jesteś świr

 • gość 2019-08-24 21:45:57

  Chłopak z zawodówki z Ostrołęki biskupem to wielka żenada. Ćwir do potęgi i zajmuje się psychicznie chorą P. Czeslawa. Cwir,cwir, cwir. Poydrawiam

 • gość 2019-08-24 22:50:57

  Nie każdy miał łatwą drogę do nauki. "Ten chłopak z zawodówki" jest teraz doktorem prawa kanonicznego, biskupem naszej diecezji. A Pan Bóg zazwyczaj nie prowadzi prostą drogą w życiu. Musi być mniej lub bardziej kręta, by zdobyć nowe doświadczenia, które w przyszłości będą potrzebne. Nie obrażaj w ten sposób nikogo, wypominając drogę do nauki. Zdziwiłbyś się, gdybyś się zainteresował bardziej, ile osób ze świecznika, polityków, aktorów, naukowców w ten sposób właśnie zdobywali wiedzę.

 • Jola - niezalogowany 2019-08-24 22:51:15

  Znam siostrę od wielu lat i uważam że oswiadczenie biskupa jest niezgodne z prawdą i bardzo krzywdzące siostrę.Widać że do Łomzynskiego koscioła wdarł się też swąd szatana.

 • gość 2019-08-24 22:53:57

  Niezły numer. Teraz nagle siostra Czesia stała się panią Czesią?

 • gość 2019-08-25 07:38:59

  Jeśli oswiadczenie biskupa jest niezgodne z prawdą,to znaczy,że pani siostra jednak zmartwychwstała?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-25 10:07:58

  Baju baju na pewno wszyscy trafia do raju...

 • gość 2019-08-25 11:24:06

  srogie grzyby

 • gość 2019-08-25 14:35:13

  proszę nikomu nie urągać przyjąć do wiadomości i pracować po swojemu a modlić się po Bożemu

 • gość 2019-08-25 15:04:26

  czarni bleeeeeee

 • gość 2019-08-25 21:56:41

  Ten ćwir z Łomży to totalna porażka. Niech nadal zjeźdźa do Watykanu i nakleja znaczki my Łomżyńacy takiego biskupa nie widzimy pośród nas. Naszi duchowni przywódcy do arc. Jałbrzychowski, Sasinowski, Stefanek a nie pedegrasta Stepnowski.

 • gość 2019-08-26 09:19:55

  Popieram

 • gość 2019-08-26 11:15:39

  Jakie to przykre, że większość ludzi tylko ocenia - nie znając faktu. Ludzie inteligentni tego nie robią, bo mają świadomość ogromu krzywdy jaką można wyrządzić.
  Nie oceniaj - bo możesz zostać oceniony.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-26 18:34:03

  Po kątach pruje Panią Muzyk,
  A nam mówi w co mamy wierzyć

 • Gość - niezalogowany 2019-08-26 20:10:48

  Tu tez słychać kwik lewactwa....

 • Gość - niezalogowany 2019-08-26 20:12:08

  Tęczowe zboki są mniejszością marginalna a ujadają jak kundelki ...

 • bartek - niezalogowany 2019-08-27 00:10:54

  Bardzo mnie przykro że nasz biskup Łomżyński tak ochidnie postępuje. Mianuje pijaka wicedziekanem dekanatu zambrowskiego. Ja myśliwy i ks. Grodecki też jest myśliwym po libacjach musimy odwozić księdza na plebanie dla nas myśliwych to urągające. Może ks. biskup też ten sam uniwersytet kończył ja ks. Grodecki. Czy ks. biskup wie, że nasz ks. proboszcz to nałogowy alkoholik. Pozdrawiam myśliwy z Szumowa.

 • Marian. - niezalogowany 2019-08-27 08:47:11

  Jestem katolikiem. wierzącym . Ale nie urządzającym chucwy z wiary że komuś się Ukazali Maryja i Jezus. Kościół tego nie potwierdził. A takich nawiedzonych powinno się zamykać jak i z tym Cudem w Sokółce. Też przegięcie kasy szukają a nie Boga. Pomódlcie się i zastanówcie co piszecie

 • Przyjaciel mm - niezalogowany 2019-08-27 09:21:43

  Zastanawiają mnie następujące informacje:
  1. Do "afery" doszło w chwili toczących się od jakiegoś czasu rozmów nad budową bazyliki (życzenie Pana Jezusa według objawień prywatnych s. Czesławy), tuż po obchodzonych uroczystościach rocznicy Objawień i w dzień odpustu Matki Bożej Anielskiej (30 lipiec), gdy podczas Mszy Świętej na ktirej byli wyslannicy biskupa kuria zebrala gruba kasę podczas ofiar. I nie Zostało powiedziane na co idzie ta ofiara. Ludzie dawali z myślą ze to na rozwój tego miejsca w Ostroznym, na kaplice, na budowę bazyliki. A na co to kuria wykorzysta to nie wiadomo. Siostra sama z ofiar duzo robi, w kaplicy, w zagospodarowaniu erenu. Na figury i kapliczki różańcowe tez ludzie dawali i siostra je zamawiala. W dniu 22 sierpnia 2019 r zostało wydane jednocześnie oświadczenie biskupa Janusza S. w sprawie s. Czesławy i jednocześnie oświadczenie w sprawie akcji „Polska pod krzyżem”. W tym samym dniu biskup byl u siostry w Ostrożnym . Znalazly sie osoby ktore bezplatnie pomoglyby w części w budowie bazyilki. Niestety biskup nie zgadza sie. Nawet nie wszedl do kaplicy z Przenajswietszym Sakramentem, nie uklekna przechodzac- przypadek? http://www.diecezja.lomza.pl/.../2775-komunikat-biskupa...
  2. W sprawie śmierci prawdopodobnie samobójczej kleryka w Seminarium Duchownym w Łomży tuż po premierze filmu Siekierskiego, biskup nie wydał żadnego oświadczenia. Komunikat o śmierci kleryka został wydany tylko przez Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży ks. dr Jarosława K. Zastanawia mnie czy podjęto przynajmniej próbę analizy sytuacji dlaczego doszło do tej tragedii, jak również z jakich powodów od jakiegoś czasu coraz więcej diakonów, kleryków odchodzi z Seminarium Duchownego w Łomży i jest coraz mniej osób chętnych do seminarium w tej diecezji? http://wsd.lomza.pl/komunikat/ https://zambrow.org/artykul/nie-zyje-alumn-pierwszego/653750
  3. W sprawie wykorzystywania seksualnego przez jednego z księży Adama S proboszcza w parafii Grady Woniecko do którego się przyznał, biskup również nie wydał osobiście oświadczenia a oświadczenie kurii i informację o odwołaniu z funkcji proboszcza podał rzecznik prasowy kurii ks Jan K. Ksiądz Adam S. według dostępnych informacji złamał zakazy biskupa, według informacji prasowych realizował posługę w Czerwonym Borze. Były proboszcz miał też zakaz opuszczania kraju i nadzór policji z jednoczesnym zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zakazem organizowania spotkań z udziałem małoletnich i uczestnictwa w takich spotkaniach. Czy jakieś konsekwencje poniósł?
  http://www.diecezja.lomza.pl/.../2453-oswiadczenie-w...
  https://lomza.naszemiasto.pl/gm-rutki.../ar/c1-4915318
  https://zambrow.naszemiasto.pl/gm-rutki.../ar/c4-4891386
  https://zambrow.naszemiasto.pl/gm-rutki.../ar/c1-4916880
  https://oko.press/ksiadz-adam-s-odprawia-msze-mimo-zakazu/
  http://bialystok.wyborcza.pl/.../7,35241,24579713,hanba...
  4. Biskup Janusz S. jeździ/jeździł jednym z najdroższych samochodów marki Audi 8 wartym podobno ok. 300 tys zł i jednocześnie ma Kartę seniora. https://mylomza.pl/artykul/biskup-janusz-stepnowski/571631 https://moto.wp.pl/czym-jezdza-polscy-biskupi...
  5. Siostra bezplatnie przekazala swoj majątek dla kosciola z uwagi na objawienia. Powinna miec zapewnione nie tylko miejsce zamieszkania ale również stala opieke, wyżywienie,leki, wizyty lekarskie, zaprwnienie pochowku itp. Siostra za wszystko sama placi z wlasnej renty. A miala obiecywane cos innego. W dokumentach oficjalnie tez kuria nie chciala aby wpisać dożywocie, pokrycie wydatkow , opieki. Wstyd dla biskupa. Z chwila gdy siostra przepisala na Kościół ostatnia swoja zabudowana dzialke i zostala bez niczego, ludzie zaczeli pytac ksiezy na co ida ofiary i co z opieka nad niewidoma siostra, rozpoczęto na nia nagonke. Hańba!!!
  Proponuję aby przed wylaniem fali hejtu poszukać szczegółów w internecie na temat historii tego miejsca, Objawień i biskupa, bo jest ich dużo i aby każdy sam przyjechał do tego Świętego miejsca, w którym objawił się Pan Jezus pozostawiając ślady stóp, objawiła się Matka Boża.. i niech sam wyciągnie wnioski według własnego sumienia i wiary. Proszę sobie też przypomnieć historię życia o. Pio, s. Faustyny, reakcje ludzi i Kościoła na Objawienia w Fatimie i w innych miejscach uznanych już w chwili obecnej oficjalnie przez Kościół. Taka jest moja własna opinia i ocena sytuacji. Z Panem Bogiem i Maryją.

 • Przyjaciel mm - niezalogowany 2019-08-27 09:58:36

  Na stronie internetowej KSM Diecezji Lomzynskiej jest opis tego miejsca, objawień i jak widac w tutule juz jest manipulacja od tamtego roku bo przeznaczona jest treść do zmiany http://ksm-ostrozne.pl/kapliczka/. Czy to w porzadku? Czy to jest uczciwe, ze na tej stronie sa podane dane adresowe i nr konta do Stowarzyszenia Młodzieży katolickiej , natomiast nr tel do s. Czeslawy? Ta strona istnieje od kilku lat. Ludzie z tej strony biora nr tel i dzwonią, gdy okazuje się ze to tel do s. Czesławy to wpłacają kasę na konto z myślą ze to ofiary dla s. Czesławy , na rozwój tego miejsca i budowę bazyliki. Wedlug mojej o opinii to oszustwo i celowe dzialanie. Nr tel powinien byc do prezesa Stowarzyszenia a nie do s. Czeslawy. Ludzie od kilku lat pkacaja ofiary na mlodziez, a nie na rozwój świętego miejsca i o tym tez juz glosno zaczeto mówic. Każdy sam niech to przemysli i wyciagnie wnioski. Czas ujawniać prawde o dzialaniu kurii, biskupa i osobach oddalegowanych przez niego do zarzadzania tym miejscem.

 • Przyjaciel mm - niezalogowany 2019-08-27 10:19:37

  Biskup sam sobie zaprzeczyl tym oswiadczeniem. Wszyscy obecni na Mszy sw w rocznicę objawień 30 lipca 2014 r. I słyszeli co biskup mowil. Ludzie tez to nagrywali. Wypowiedz ta zostala również zamieszczona na stronie KSM Diecezji Łomżyńskiej http://ksm-ostrozne.pl/kapliczka/: "W naszej ojczyźnie jest wiele miejsc, gdzie Bóg udziela szczególnych łask. Te miejsca są celem wielu pielgrzymek katolików, którzy podążają by prosić Boga w różnych potrzebach. Kościół Łomżyński może się również cieszyć kilkoma szczególnymi miejscami, w których objawia się dobroć Boga i Jego Miłosierdzie. Są to sanktuaria Maryjne: „Królowej Młodzieży” w Płonce Kościelnej, w Hodyszewie, w Wąsewie, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, św. Teresy z Lisieux w Porządziu, św. Idziego w Wyszkowie, św. Antoniego w Ostrołęce i inne. Nie każdy jednak wie, że niespełna 7 km od centrum Zambrowa w miejscowości Ostrożne jest miejsce, o którym Biskup Łomżyński, Janusz Stepnowski powiedział: „To miejsce uświęcone jest modlitwą pielgrzymów. Wy przybywacie tu, jako pielgrzymi, ale są takie osoby jak siostra Czesława, która codziennie w tym kościółku swoje modlitwy zanosi do Boga. Miejsce to jest przede wszystkim miejscem modlitwy, spotkania się z Panem Bogiem. Jest to szczególne miejsce uświęcone ustami ludzi, pielgrzymów, którzy tutaj dziękują Panu Bogu za łaski otrzymane w życiu, ale też i proszą o te łaski, których każdemu z nas potrzeba. To miejsce to przede wszystkim święte miejsce uświęcone naszą modlitwą do Boga. Tutaj Chrystus mieszka. (…) W tym szczególnym miejscu zanośmy nasze modlitwy, aby Pan Bóg nas wysłuchał, a Matka Boża wypraszała nam wszystkim te szczególne łaski” Ostrożne, 30 lipca 2014 r.
  Wszystko zaczęło się 30 lipca 1984 r., wydarzenia są ściśle związane z osobą Czesławy Polak. To data przełomowa i od tego czasu przybywają tu pielgrzymi, by szukać Boga, by prosić o szczególne łaski. To miejsce wielu nawróceń. Tu pielgrzymi zostawiają wota, zdjęcia swoich bliskich, często też własne. Cisza i spokój nastrajają do tego by w osobistej modlitwie, na łonie natury przemyśleć swoje życie. Od wielu lat odbywają się tu nabożeństwa ku czci Serca Maryi w pierwsze soboty miesiąca. Od 8 listopada 2014 roku, rozpoczęto organizację spotkań modlitewno – terapeutycznych dla osób zmagających się z traumą po utracie bliskich w tragicznych okolicznościach." Jaka jest wiec wiarygodność jego oświadczeń? Zostawiam do wlasnych przemyśleń. Uważam ze wierni powinni bronić świętości tego miejsca i s. Czeslawy. To wielka laska dla calej gminy, powiatu, diecezji że w Ostrożnym objawił się Pan Jezus i Maryja. Trwa oczyszczenie kościoła. Wiata, nadzieja i miłość. Jezus jest drogą, prawdą i życiem.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-27 10:46:08

  Biskup łomżyński Janusz S. jest jednym z pierwszych biskupów Polski, którzy wstąpili do Rycerzy Kolumba. Wedlug informacji na polskich stronach Zakonu Rycerzy Kolumba sa info ze to dobra wspolnota chrzescijanska, ktora pomaga chrzescijanom, kosciolowi itp i nie wzbudza to żadnych podejrzeń. Przypuszczam ze wielu rycerzy z dobrej woli, z dobrymi intencjami przystapilo do tego zakonu. I mogą nie wiedzieć, ze tam sa stopnie wtajemniczenia, przysiegi podobnie jak w sektach i masonerii, u iluminatow. Sa przyjmowani tylko mezczyzni. Grupa zarabia glownie na ubezpueczeniach i odszkodowaniach o czym wielu członków tez nie wie. W przedstawionym linku widac tez Rycerzy Kolumba w kosciele. Poczet sztandarowy i inni maja swoje helmy na glowie. A wyraznie jest mowa w Pismie świętym, prawie o nakryciach glowy mężczyzn w kosciele. O Rycerzach Kolumba w części mówi tez dr S.Krajski. Rycerze Kolumba są oficjalnie wpisani na stronie diecezji łomżyńskiej w zakładce Ruchy i Stowarzyszenia http://www.diecezja.lomza.pl/.../stowarzy.../rycerze-kolumba, https://www.rycerzekolumba.com/.../958-stopien... https://www.cda.pl/video/1300928c9, https://www.youtube.com/watch?v=cx87MyshEGY

  Niech sam wyciągnie wnioski według Dostepnych informacji, analuzy Pisma Swietego, przepisów prawa kanonicznego, własnego sumienia i wiary.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-28 08:57:24

  Objawienia prywatne s.Czesławy i jej śluby (imię zakonne Wojciecha), życie pustelniczki poza Zgromadzeniem Zakonnym uznane zostały przynajmniej ustnie przez ówczesnego papieża Jana Pawła II (audiencja prywatna s. Czesławy w Watykanie) na co są świadkowie, oraz przez poprzedniego bp łomżyńskiego Stefanka, który pozwolił tez na wybudowanie w tym miejscu kaplicy Matki Bożej Anielskiej i usytuowanie Przenajświętszego Sakramentu. I na śluby zakonne i zgodę na zycue pustelniczki poza Zgromadzeniem powinny być dokumenty u biskupa. Pytanie czy nie wyparowalo.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-28 10:35:58

  Objawienia prywatne s.Czesławy i jej śluby (imię zakonne Wojciecha), życie pustelniczki poza Zgromadzeniem Zakonnym uznane zostały przynajmniej ustnie przez ówczesnego papieża Jana Pawła II (audiencja prywatna s. Czesławy w Watykanie) na co są świadkowie, oraz przez poprzedniego bp łomżyńskiego, który pozwolił tez na wybudowanie w tym miejscu kaplicy Matki Bożej Anielskiej i usytuowanie Przenajświętszego Sakramentu. I na śluby zakonne i zgodę na zycie pustelniczki poza Zgromadzeniem powinny być tez dokumenty w kurii u biskupa. A czy sa?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-28 16:52:07

  Co teraz się dzieje w kościele to zgroza tylko forsa liczy się ona jest bogiem dla dużej części księży na czele z biskupem

 • Gość - niezalogowany 2019-08-29 05:31:41

  Ks biskup zapewne zna pismo św/Wysławiam Cię Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a obiawiłeś je prostaczkom/

 • gość 2019-08-29 09:33:41

  Pismo Święte mówi: Mt 7,6. 12-14
  "6 Nie dajcie tego, co święte, psom ani nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały swoimi nogami i was, obróciwszy się, nie rozszarpały. 12 Tak wszystko ludziom czyńcie, jak chcielibyście, aby wam czynili. Bo to jest właśnie Prawo i Prorocy. 13 Wchodźcie przez ciasną bramę, bo przestronna brama i szeroka ta droga, która wiedzie do zguby, a wielu jest tych, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna brama i wąska droga wiodąca do życia! Nieliczni są ci, którzy ją znajdują." Każdy sam decyduje przez którą bramę wchodzi, jaką drogą kroczy i gdzie chce dojśc. Dziś są czasy gdy okazuje się kto jest kim i trzeba wybrac jaką drogą się idzie- wiary, pokory czy mamony, kłamstwa. I każdy kiedyś przed Bogiem poniesie konsekwencje swoich czynów i decyzji.

 • gość 2019-08-29 09:40:42

  Dla tych co chcą zgłębic temat, i zobaczyc podobieństwa w tym co jest opisane w Piśmie Świetym i jak to się ma do dzisiejszych czasów, polecam konferencje byłego egzorcysty, który nie boi się mówic o tym co się dzieje w dzisiejszych czasach, ks. Piotra Glasa i jego książki: "Dziś trzeba wybrac", "Dekalog" Ostatnie wołanie Maryi" oraz konferencje i książki o. A. Pelanowskiego http://www.wydawnictwopaganini.pl/posluchaj-o-pelanowskiego/?fbclid=IwAR27i6TYAzolrSBsl5uEx6LveLQMHP-6jwx1ALNjlt-spXgdFSF83ephxGg. Owocnej lektury.

 • gość 2019-08-31 11:04:21

  Jak jest,jak było? W 1976r młody chłopak technik mechanik ,który pracował w B-stoku w "Uchwytach" jako tokarz, starał się usilnie zostać księdzem.Był bardzo mocno wierzącym katolikiem,pisał wiersze mocno powiązane z wiarą katolicką.Miał zapisane 5 zeszytów 100-kartkowych.Jego wiara promieniowała na nasze otoczenie.Szanowaliśmy go za to.Miał jednak jeden wizualny feler.Na twarzy miał rozległe ciemno-czerwone plamy po oparzeniu lub miał to od urodzenia.To go dyskwalifikowało w oczach komisji seminaryjnej,nie został przyjęty do seminarium.Powtarzał kilka razy podejście do seminarium,ale werdykt zawsze był ten sam.Uznano,ze człowiek z oszpeconą twarzą nie może być księdzem.Czy liczy się wygląd czy głęboka wiara? Jak jest dzisiaj? Nie mogę tej sytuacji zrozumieć.

 • gość 2019-08-31 11:05:44

  ,,..,,..,,..,,

 • gość 2019-08-31 12:01:22

  Wiele razy byłem w Ostróżnym i nigdy nie słyszałem, żeby siostra Czesława była siostrą Wojciechą. Nikt tak do niej się nie zwracał. Nawet ksiądz dyrektor Śliwowski. Chyba coś pokręciłeś. Może ona z domu Wojciecha a zakonne ma Czesława. Jest też możliwość, że jednak nie dopełniła okresu pierwszej próby: https://pl.wikipedia.org/wiki/Imi%C4%99_zakonne i nie może używać Wojciecha. Nie wiem. Dziwne to wszystko.

 • gość 2019-09-02 12:59:49

  zabrali dom i w dupie wszystko a NIBY KOSCIÓŁ DLA LUDZI I BOGA A TO ZŁODZIEJE a co łaska to gdzie chyba Dawno ZAPOMNIELI PO CO MIELI BYĆ LUDZIOM SŁUŻYĆ

 • gość 2019-09-03 12:50:05

  Zarówno Ks Robert Śliwowski, biskup jak i inni księża zawsze się zwracali się "siostro Czesławo", a nie Pani Czesławo. I to ks Robert Ś (dyrektor administracyjny Seminarium Duchownego w Łomży, Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, Asystent Kościelny Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej), zbiera głownie ofiary i "tace" podczas Mszy Świętych, nabożeństw 1-sobotnich i innych w Ostrożnym, jak również pobiera opłaty za pobyt grup w domu rekolekcyjnym w Ostrożnym. Nie powiedział też na co przeznaczone będą ofiary z ostatniej rocznicowej Mszy Świętej z 30 lipca 2019, którą też zebrał. Wierni ofiar nie żałowali, myśląc że to na rozwój świętego miejsca w Ostrożnym, budowę kaplicy, a co on z tą ofiarą zrobi to nie wiadomo. Jego odpowiedzialnośc przed Bogiem za dużo spraw...

 • gość 2019-09-05 22:56:20

  Pamiętaj przydupniku i lizusie ks. J. K., że przynosisz ogromną hanbę całej rodzinie Kaczyńskich, to Ty niszczysz drugiego człowieka jak Ty możesz być kapłanem postępując w ten sposób, ale my Cię dorwiemy w Zambrowie i będziemy Cię wieźć na taczce do Łomży. Opamiętaj się dopóki nie za późno. To Ty popierasz proboszcza z Trójcy a my wiemy o Jego skłonnościach już ze szkoły średniej (wieczorowej). Czy i Ty jesteś takiej orientacji. Jak tak to publicznie się przyznaj. Czekamy na takie przyznanie dopóki nie będzie za późno. Pozdrawiamy za Zambrowa.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


WĘGIEL, BRYKIET, PELLET

SKŁAD OPAŁU W WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, * PELLET DRZEWNY EN PLUS A1 CERTYFIKOWANY * PELLET PREMIUM CERTYFIKOWANY *..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Przyjmę kierowcę c+e

Zatrudnię kierowcę z kategorią C+E, jazda z naczepą firanką po Polsce. telefon: 666 328 277


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"