:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  4°C bezchmurnie

Bezpłatny internet dla zambrowskich szkół średnich

edukacja, Bezpłatny internet zambrowskich szkół średnich - zdjęcie, fotografia

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz  Technikum nr 1, II Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 wchodzące w skład Zespół Szkół nr 1 to zambrowskie szkoły średnie, które podpisały umowy z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową na nieodpłatne usługi szerokopasmowego Internetu o symetrycznej przepustowości 100 Mb/s. 

 

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa jest państwowym instytutem badawczym nadzorowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Ich działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa Internetu, reagowaniem na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo sieci w Polsce i koordynacją działań w tym obszarze.

 

Umowa podpisana została w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zambrowie. Przy podpisaniu obecni byli Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, dyrektor ZSO Jan Pilch, p.o. dyrektora ZS1 Ireneusz Rudnicki oraz dyrektor Centrum Kontaktu OSE i zarazem doradca Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina Stanisław Derehajło.

 

- „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna jest to projekt rządowy, który został uchwalony w grudniu ubiegłego roku przez Sejm RP. Polega on na przyłączeniu do Internetu wszystkich szkół w kraju. Oprócz 100 Mb/s państwo zapewnia bezpieczeństwo sieci. Przez 10 lat wszelkie koszty związane z utrzymaniem ponosić będzie państwo Polskie. Wśród pierwszych 100 szkół, które zostały podłączone do tej sieci, znalazły się cztery szkoły z powiatu zambrowskiego. Dzięki współpracy z Panem Starostą, panowie dyrektorzy podpisali dziś stosowne umowy.” – powiedział Stanisław Derehajło.

 

Zgodnie z ustawą o OSE, już w 2020 roku wszystkie szkoły w Polsce będą mieć bezpłatny internet, a uczniowie i nauczyciele zyskają możliwość korzystania w pełni z nowych form edukacji cyfrowej.

Bezpłatny internet dla zambrowskich szkół średnich komentarze opinie

  • Janu$h - niezalogowany 2018-07-14 21:34:08

    No i fajno

Dodajesz jako: Zaloguj się