:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Bezpieczniej i szybciej z Białegostoku do Warszawy

inwestycje, Bezpieczniej szybciej Białegostoku Warszawy - zdjęcie, fotografia

To historyczna chwila. Udostępniony kierowcom ostatni, 13-kilometrowy odcinek od Wyszkowa do węzła Poręba, domyka całą wybudowaną drogę ekspresową pomiędzy Warszawą a stolicą województwa podlaskiego. To zaś pozwala połączyć Białystok z siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce i Europie.

 

Od dziś, 19 października kierowcy mogą jeździć ostatnim brakującym fragmentem drogi ekspresowej S8 między Warszawą a Białymstokiem. Chodzi o odcinek od Wyszkowa do węzła Poręba o długości ok. 13 km. Ok. godziny 11:00 GDDKiA zaczęła puszczać ruch na jezdni w stronę Warszawy na odcinku Wyszków – Poręba, a później oddana do użytku została jezdnia w stronę Zambrowa i Białegostoku. W ten sposób gotowa jest już cała droga ekspresowa ze stolicy naszego województwa do stolicy kraju.

 

W ramach budowy odcinka S8 Wyszków - węzeł Poręba wybudowano:

 • 3 węzły drogowe: Trzcianka, Knurowiec i Poręba

 • 8 obiektów inżynierskich przewidzianych dla ruchu pojazdów

 • 1 górne przejście dla zwierząt (WD-04)

 • 19 przepustów stanowiących przejścia dla zwierząt małych

 • 50 km barier energochłonnych

 • ok. 34 km ogrodzenia wzdłuż trasy chroniącego przed wtargnięciem zwierzyny

 • 832 m ekranów przeciwhałasowych

 • ok 1,1 mln m3 nasypów
   

Prace jednak jeszcze nie dobiegły końca. Wykonawcy oddali jedynie przejezdność trasy. Podobnie jest z innymi odcinkami S8 Warszawa – Białystok. W związku z tym nadal mogą pojawiać się ograniczenia prędkości.

 

Jest to trzeci odcinek S8 otwarty w tym roku. W lipcu oddana do użytku została trasa Ostrów Mazowiecka – granica województwa, a we wrześniu część między węzłem Poręba a miejscowością Ostrów Mazowiecka.
 

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przez ostatnie 3 lata oddano do użytkowania przeszło 98 km nowo wybudowanych odcinków drogi ekspresowej pomiędzy Warszawą a Białymstokiem, o wartości robót realizowanych na tych kontraktach przekraczającej 3 miliardy złotych. Razem z wcześniej wybudowanymi fragmentami S8 daje to prawie 180 km bezpiecznego połączenia drogowego pomiędzy obydwoma miastami.

 

Odcinek od Wyszkowa do węzła Poręba, którym kierowcy już jeżdżą, ma nawierzchnię - podobnie jak sąsiedni fragment od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej - z betonu cementowego. Łącznie to 29 km nawierzchni betonowej. Na pozostałej części S8 pomiędzy Warszawą, a Białymstokiem, kierowcy jeżdżą po nawierzchni asfaltowej.

 

Budowa S8 na odcinku Wyszków - Poręba jest dofinansowana ze środków unijnych (POIŚ 2014-2020) jako część projektu obejmującego wszystkie mazowieckie od Wyszkowa do granicy województwa (38,5 km). Wsparcie unijne wynosi 662,8 mln zł.

Bezpieczniej i szybciej z Białegostoku do Warszawy komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-20 12:49:34

  W końcu...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-20 12:51:20

  W końcu expresem do stolicy...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-21 18:47:10

  Sie odezwaly dwie Mądrale..

 • Kto wie? - niezalogowany 2018-10-21 20:50:00

  Kiedy autostrada do lomzy?

 • gość 2018-10-24 09:01:31

  betonówka ledwo oddana a już pęka i są nierówności

 • gość 2018-10-24 09:03:08

  czas naprawić drogę do Łomży i ograniczyć ilość tirów na tej drodze

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org