:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Bezpieczne ferie w Zambrowie

policja, Bezpieczne ferie Zambrowie - zdjęcie, fotografia

Zambrowscy policjanci prowadzą cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach realizowanych działań pn. „Bezpieczne ferie”.

Policjanci i pracownicy zambrowskiej komendy w ramach programu „Bezpieczne ferie” od ponad tygodnia spotykają się z uczniami i rodzicami w szkołach. Mundurowi odwiedzili dzieci ze szkół podstawowych, przedszkoli, a ostatnio młodzież z Zespołu Szkół Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Zambrowie. Jak udało się nam dowiedzieć, planowane są również pogadanki w innych szkołach średnich w Zambrowie.

Podczas spotkań funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas wypoczynku i zimowych zabawach. Radzili, jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Zwrócili szczególną uwagę na niebezpieczeństwo zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Policjanci wyjaśnili także, jak ważne w okresie zimowym jest reagowanie na osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku, niezaradne życiowo oraz nietrzeźwe. Przy okazji przypomniano znajomość numerów alarmowych do służb ratowniczych oraz zasady ich używania.

W czasie wczorajszego spotkania z młodzieżą SWEiRP funkcjonariusze dodatkowo omawiali odpowiedzialność prawną nieletnich, zagrożenia płynące z Internetu – cyberprzemoc oraz skutki i konsekwencje zażywania środków odurzających. Szczególną uwagę zwrócili na podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczorajsze spotkanie było ponadto okazją do przedstawienia młodym słuchaczom nowoczesnego interaktywnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, zachęcając do reagowania na niepożądane zachowania poprzez wykorzystanie tej aplikacji.

Polecamy:
:: Nowi dzielnicowi w gminie Zambrów
:: Dziennikarska prowokacja z udziałem policji w Zambrowie
:: Tragiczny finał poszukiwań Sylwii Szymańskiej
:: Potrącenie starszej kobiety w Rutkach. Policja apeluje o ostrożność
:: Nietrzeźwy kierowca na DK8
:: Volkswagen wylądował w rowie. „Ósemka” zablokowana [foto]
:: Święta w powiecie zambrowskim
:: Wypadek na krajowej „ósemce” [foto]
:: TIR zablokował obwodnicę Zambrowa [foto]

Bezpieczne ferie w Zambrowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org