:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C słabe opady deszczu

Będzie świątecznie

inwestycje, Będzie świątecznie - zdjęcie, fotografia
  • Będzie świątecznie
    Będzie świątecznie
  • Będzie świątecznie
    Będzie świątecznie

Na latarniach ulicznych wzdłuż głównych ulic miasta montowane są ozdoby świąteczne. Skwery i ronda przyozdobione zostały już aniołkami i choinkami. Nowe, energooszczędne dekoracje, mają pojawić się w tym roku na pl. Sikorskiego i ul. Milenijnej. Nowością mają być też dwa duże dmuchane mikołaje.

Montaż świątecznych ozdób w Zambrowie rozpoczął się w minionym tygodniu. Udekorowanie w akcenty bożonarodzeniowe naszego miasta ponownie zlecono firmie PHU Anna. Zakończenie instalacji planowane jest na 6 grudnia, czyli w mikołajki.

Jak co roku przyozdobione zostaną niemal wszystkie latarnie wzdłuż głównych ulic Zambrowa: ul. Kościuszki, al. Wojska Polskiego, ul. Piłsudskiego, pl. Sikorskiego, ul. Białostockiej, ul. Mazowieckiej i ul. Ostrowskiej. Świąteczne ozdoby są już widoczne na wszystkich rondach w naszym mieście (przy ul. Milenijnej, Mazowieckiej, Białostockiej i Piłsudskiego). Pojawiły się na nich choinki, aniołki z trąbkami, śnieżynki oraz duże i błyszczące bombki. Przystrajane są także dwie duże choinki – na placu Sikorskiego i na skwerze przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.

Większość ozdób pochodzi z lat poprzednich. Nie zabraknie jednak nowych zestawów dekoracyjnych. Miasto zakupiło bowiem kolorowe LED-owe elementy słupowe, które mają pojawić się na pl. Sikorskiego i ul. Milenijnej. Na mieszkańców Zambrowa czekać będzie także dodatkowa atrakcja, w postaci dwóch 5-metrowych dmuchanych i podświetlanych mikołajów. Staną prawdopodobnie na terenach zielonych nad zalewem i z pewnością ich widok będzie cieszył szczególnie tych najmłodszych. Ozdoby świecić będą do końca stycznia 2018 roku.

Na zakup elementów uzupełniających iluminacje świąteczne, a także na odnowienie starszych dekoracji z miejskiej kasy przeznaczono około 50 tys. zł. Dla porównania w ubiegłym roku koszt robót przy montażu i renowacji dekoracji wyniósł ok. 39 tys. zł, przy czym sama fontanna świetlna z instalacją kosztowała prawie 29 tys. zł.

Większość sklepów już od kilkunastu dni przygotowuje świąteczne dekoracje. Z dnia na dzień, coraz bardziej będziemy więc odczuwać atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Miejmy nadzieję, że przynajmniej przed samą Wigilią również aura nas nie zawiedzie i pojawi się śnieg.

Polecamy:
:: Mikołajkowa zabawa z Szansą [foto+video]
:: Strefa Lego na mikołajki

Będzie świątecznie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org