:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

Będzie jeszcze cieplej!

meteo, Będzie jeszcze cieplej! - zdjęcie, fotografia

Temperatury maksymalne od 29°C do 33°C zapowiadają synoptycy na najbliższe dni w województwie podlaskim. Pamiętajmy o ochronie naszych organizmów, które nie są obojętne na przebywanie w takich temperaturach.

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z dość stabilną pogodą, po chłodniejszych wieczorach i porankach temperatura w najcieplejszym momencie dnia nie przekraczała 26°C. Sytuacja pogodowa ulega zmianie, w ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się upałów. Temperatura maksymalna w wielu miejscach kraju znacznie przekroczy 30°C.

W oświadczeniu meteorologicznym wydanym przez IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku prognozowana temperatura maksymalna w najbliższych dniach oscylować będzie od 29°C do 33°C. W czwartek przewiduje się temperaturę w granicach od 29°C do 32°C, w piątek od 30°C do 33°C, natomiast w sobotę - od 29°C do 31°C. Nocami temperatura minimalna będzie wynosiła od 16°C do 18°C.

W związku z zapowiadanymi upałami apelujemy do naszych czytelników o ochronę swoich organizmów, ponieważ nie pozostają one obojętne na przebywanie w takich temperaturach. Podczas upałów nasilają się choroby układu krążenia. W taką pogodę najlepiej pozostać w domu. Na dwór nie powinniśmy wychodzić w godzinach od 11.00 do 16.00, dotyczy to szczególnie dzieci i osób starszych. Przy wysokich temperaturach powinniśmy spożywać jak najwięcej napojów. Nasz organizm chłodzi się wydzielając większą niż zwykle ilość potu, dlatego musimy dostarczyć naszemu organizmowi zwiększonej dawki płynów, aby nie doprowadzić do odwodnienia.

W czasie upałów najlepiej przebywać w domu, w miarę możliwości zasłonić okna żaluzjami, chłodzić pomieszczenia przy pomocy wentylatorów i innych urządzeń. Dobrą metodą na przetrwanie upałów są częste kąpiele (np. chłodny prysznic). Specjaliści przestrzegają jednak wszystkich przebywających nad wodą: różnica temperatur między powietrzem a wodą w jeziorach i rzekach, w szczególności w polskim morzu, jest bardzo duża. Do wody powinniśmy wchodzić powoli, aby nie doprowadzić do bardzo groźnego w skutkach szoku termicznego.

Polecamy:
:: Jutro częściowe zaćmienie Księżyca
:: Upały i burze
:: Burze i gradobicia. Tak zapowiada się poniedziałek
:: Zapowiadają kolejne burze na Podlasiu
:: Synoptycy ostrzegają - mogą być burze z gradem i silny wiatr
:: Zapowiadają kolejne burze z gradem
:: Synoptycy ostrzegają - mogą być burze z gradem
:: Rozpoczyna się długi weekend. Sprawdź jaka będzie pogoda
:: To się naprawdę dzieje. Śnieg w maju! [foto]

Będzie jeszcze cieplej! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org