:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 1°C
powietrze Dobre
wybory samorządowe, Będzie druga wyborów Wyniki sondażu wyborczego - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Portal zambrow.org 13/11/2006 00:00

Kazimierz Dąbrowski– 38%, Andrzej Gniazdowski– 25%, Stanisław Rykaczewski– 23%, Karol Ferenc– 11%, Józef Fiertek poniżej 3%. Tak przedstawia się rozkład głosów w sondażu Zambrowskiego Portalu, licząc głosy oddane z różnych adresów IP. Jeśli wyniki wyborów będą wyglądały podobnie, oznacza to, że za dwa tygodnie w niedzielę 26 listopada w Zambrowie odbędzie się druga tura wyborów Burmistrz Zambrowa. W drugiej turze obecny burmistrz Kazimierz Dąbrowski zmierzy się z Andrzejem Gniazdowskim. Warto jednak zwrócić uwagę, że w naszym sondażu Gniazdowski wyprzedziły zaledwie o 2% Stanisława Rykaczewskiego, co przy uwzględnieniu nawet kilkuprocentowego marginesu błędu statystycznego może oznaczać, że drugiej turze Dąbrowski zmierzy się z Rykaczewskim. Jak będzie faktycznie – tego dowiemy się dopiero z oficjalnych wyników wyborów, które dostępne będą na naszym Portalu prawdopodobnie w poniedziałek po południu. Powyższe dane, to tylko wyniki sondażu – procent głosów oddanych z komputerów o różnych adresach IP w sondzie internetowej na naszym Portalu.

Przypomnijmy, że w okresie od 15 października do 10 listopada 2006 roku do godz. 2345 na stronie głównej naszego Portalu zamieszczona była internetowa sonda dotycząca wyborów Burmistrza Zambrowa. Sonda cieszyła się ogromnym powodzeniem. Przez niemal 4 tygodnie internauci oddali 3521 głosów. Sonda zabezpieczona była przed możliwością oddawania więcej niż jednego głosu z jednego komputera, jednak zabezpieczenia te okazały się zbyt słabe. Cztery razy w czasie sondażu, system zabezpieczający, musiał wykasować głosy kandydatów i odtworzyć wyniki np. sprzed godziny. Kilka razy zdarzało się, że na skutek dużego przyrostu głosów u jednego z kandydatów, w krótkim czasie oddanych z jednego adresu IP, system blokował możliwość dodawania głosu u tego kandydata.

Biorąc pod uwagę wyniki sondy (całkowita ilość głosów u każdego z kandydatów, nie zwracając uwagę na adresy IP, z który oddawane były po wiele razy głosy), wyniki sondażu wyglądałyby następująco:
:: Ferenc - 1085 głosów - 31%
:: Gniazdowski - 1065 głosów - 30%
:: Dąbrowski - 819 głosów - 23%
:: Rykaczeski - 483 głosów - 14%
:: Fiertek - 69 głosów - 2%
Ostateczna ilość zaliczonych głosów: 3521, w tym z różnych adresów IP: 908. Dane te nie zawierają ponad 1000 głosów wykasowanych przez system, po 4 zdarzeniach, kiedy w krótkim okresie czasu następował bardzo gwałtowny (kilkadziesiąt-kilkaset) przyrost głosów u jednego z kandydatów.

Już z powyższych danych wynika, że ponad 3,5 tys. głosów zostało oddanych z niewiele ponad 900 adresów IP. Zakładając nawet, że głosowały różne osoby z wybranych instytucji, czy sieci blokowych, w których kilka komputerów posługuje się jednym zewnętrznym adresem IP, można przyjąć że głosy zostały oddane z ok. 1100 różnych komputerów. Co daje średnio 3 głosy z jednego komputera. Nie licząc głosów odrzuconych przez system.

Przeglądając tzw. logi sondy zauważyliśmy, że z większej części adresów IP głos faktycznie oddany był jeden raz, czasami dwa, rzadziej – trzy lub więcej razy. Niestety zauważyć dało się też kilka adresów IP, których posiadacze byli szczególnie aktywni. Z niektórych adresów oddano od 100 do ponad 500 (rekordzista) głosów z jednego IP dziennie!

Uwzględniając te dane, śmiało można stwierdzić, że wyniki takiej sondy byłyby niewiarygodne. Poniżej zamieszczamy wykres prezentujący przyrost liczby głosów u każdego z kandydatów w okresie niemal 4 tygodni. Wydać z niego wyraźnie, że przez pierwsze 10 dni aktywność użytkowników Internetu była niższa, głosy przyrastały proporcjonalnie u poszczególnych kandydatów. Mniej więcej od ostatnich dni października i pierwszych dni listopada zaczęła się „walka”. Widać wyraźny, czasem nieproporcjonalny wzrost ilości oddawanych głosów na niektórych kandydatów.

Nie wiemy, ani nie chcemy wskazywać, kto (a chodzi tu o kilka osób – z których komputerów głosy oddawane były wielokrotnie) i dlaczego zachowując się w nieodpowiedzialny sposób, chciał zakłamać wyniki sondy. Nie stawiamy też zarzutów: czy byli to konkretni kandydaci, ich zwolennicy, czy może wprost przeciwnie – przeciwnicy polityczni, by uśpić czujność kontrkandydatów dając im fałszywe poczucie bezpieczeństwa poprzez wysokie sondaże. Osoby te chciały zepsuć zabawę pozostałym około tysiącu głosującym i kilku tysiącom czytelników. Czy im się udało?

Zdecydowaliśmy się, że wyniki naszego sondażu przedwyborczego będą opierały się o głosy oddane z niepowtarzalnych IP, czyli braliśmy pod uwagę tylko jeden głos z jednego adresu IP w ciągu czterech tygodni:
:: Kazimierz Dąbrowski – głosy z 345 różnych IP – 38%
:: Andrzej Gniazdowski – głosy z 226 różnych IP – 25%
:: Stanisław Rykaczewski – głosy z 209 różnych IP – 23%
:: Karol Ferenc – głosy z 97 różnych IP – 11%
:: Józef Fiertek – głosy z 31 różnych IP 3%.

Frekwencja na 3,5 godziny przed zamknięciem lokali wyborczych w mieście Zambrów wyniosła zaledwie 31,26%. Dla porównania w powiecie zambrowskim wg danych PKW, na tą samą godzinę (tj. 16.30) frekwencja wynosiła 34,94%, przy czym najwyższa frekwencja była w gminie Kołaki Kościelne – 47,29% i gminie Rutki – 45,06%. Wyższa od średniej powiatowej była również frekwencja w gm. Szumowo – 42,43%, a najniższa w powiecie była frekwencja w gminie Zambrów – 29,75%. Są to dane Państwowej Komisji Wyborczej z godziny 16.30.

Reklama

Będzie druga tura wyborów, czy nie? Wyniki sondażu wyborczego... komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Sprzedam mieszkanie

Mieszkanie trzypoziomowe na Osiedlu Wschód w Zambrowie (ul. Wyszyńskiego) o łącznej powierzchni 110 m2; 85,80 m2 powierzchnia mieszkalna, 12,70 m2..


Praca w lokalu

Przyjmiemy do pracy dwie osoby w Pizzerii Perfetto do pracy na kuchni oraz do wypieku pizzy (doświadczenie nie jest wymagane - wszystkiego..


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Pranie tapicerki meblowej i

Oferuję -pranie tapicerki (samochodowej,meblowej,itp...) -pranie dywanów i wykładzin. -czyszczenie różnego typu:kanap,wypoczynków,krzeseł itp....


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało potrzebna? Możliwe, że w ogóle nie ma wokół Ciebie prawdziwie życzliwego i..


Usługi Minikoparką

Kompleksowe Usługi Minikoparką Szybko i solidnie. Polecam i Zapraszam. tel. 728 349 576


Zaginął pies . Nagroda za

Szukamy zaginionego psa . Naroda!!!!!


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry: -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu ok 6% -granulacja 8mm-25mm -zawartość siarki 0,45% Transport HDS lub winda.Warunki..


Instalacje Hydrauliczne, C.O,

Witam, oferuję wykonanie instalacji hydraulicznych w pełnym zakresie, instalacji gazowych wewnętrznych i zewnętrznych z nadzorem kierowniczym,..


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE CENY..


Działka 8230m2, Głębocz

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat zambrowski...


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Zatrudnię kierowce C+E

Zatrudnię kierowcę C+E transport międzynarodowy, jazda z naczepą firanką. tel. 666328277


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Sprzedam Skode Fabie 1.2TSI

Sprzedam Skode Fabie 1.2 TSI 86km, rok produkcji 2014 przebieg 110000, klimatyzacja, elektryczne szyby. Stan idealny, silnik dynamiczny, bardzo małe..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


VW PASSAT B6

Sprzedam ładnego, bardzo bogato wyposażonego Passata B6 z grudnia 2007roku z rewelacyjną automatyczną skrzynią biegów DSG. Samochód regularnie..


Krowa wysokocielna

Sprzedam krowy mleczne ponieważ likwiduję gospodarstwo


ARDOM – solidne okna, drzwi,

Okna - PCV, aluminiowe, drewniane, dachowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, bramy garażowe, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, moskitiery, parapety..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Zgubiono prawo jazdy, nagroda

Zgubiono prawo jazdy. Nagroda gwarantowana 517315233


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Działka rolno-budowlana 1,70

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi poszukuje osób na stanowisko pomocnik kucharza sushi. Od kandydata wymagamy chęci do pracy, pozytywnego nastawienia oraz..


Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Nasze ośrodki: Łomża, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Czyżew , Jedwabne..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"