:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?PILNE

Będą dopłaty do czynszu?

07/08/2018 13:09
komunikat, Będą dopłaty czynszu - zdjęcie, fotografia

Prezydent podpisał ustawę o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania. Jak podało dzisiaj Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, program dopłat pokrywających część czynszu ma ruszyć od początku 2019 r.

 

Kto dostanie pomoc finansową?

Dopłaty otrzymają rodziny z dziećmi, ludzie młodzi, osoby niepełnosprawne i seniorzy. Konkretna pomoc finansowa dla osób o umiarkowanych i niższych dochodach w utrzymaniu wynajmowanych mieszkań przez długi czas trafi do chętnych niezależnie od tego, czy będą wynajmować mieszkanie od towarzystwa budownictwa społecznego, spółdzielni mieszkaniowej czy na rynku komercyjnym.

 

O dopłaty będzie mogła ubiegać się każda osoba fizyczna, która:

 • jest obywatelem polskim lub cudzoziemcem przebywającym w Polsce na podstawie wskazanego w ustawie tytułu, np. w związku ze świadczeniem pracy,
 • jest najemcą mieszkania:
  • oddanego do używania w wyniku inwestycji mieszkaniowej zrealizowanej przez podmiot, który zawarł umowę w sprawie współpracy z gminą lub spółką gminną (mieszkania nowo utworzonego, mieszkania poddanego rewitalizacji),
  • zasiedlonego po raz pierwszy w terminie 12 miesięcy od dnia zakończenia inwestycji mieszkaniowej, w przypadku którego nie upłynął jeszcze termin stosowania dopłat (20 lat od zakończenia inwestycji mieszkaniowej),
 • spełnia warunki ustawowe (dochodowe, majątkowe, związane z używaniem mieszkania), w tym:
  • osiąga względnie niższe dochody, tj. na poziomie utrudniającym samodzielny najem lub zakup mieszkania na lokalnym rynku,
  • nie ma tytułu własności lub współwłasności innego mieszkania,
  • zamieszkuje mieszkanie objęte prawem do dopłat,
  • zawarła umowę najmu w wyniku naboru przeprowadzonego przez gminę lub spółkę gminną (np. spełniając wymogi wskazane przez gminę, motywowane lokalną sytuacją mieszkaniową) lub naboru uzupełniającego przeprowadzonego przez wynajmującego,
  • ma zdolność czynszową – jest w stanie terminowo uiszczać opłaty wynikające z umowy najmu w zakresie niepokrywanym dopłatą.

 

Jak otrzymać dopłatę?

Krok I: Zawarcie umowy najmu (lub umowy rezerwacyjnej)

Najpierw trzeba będzie sprawdzić listę gmin uczestniczących w programie w Biuletynie Informacji Publicznej Banku Gospodarstwa Krajowego i wybrać lokalizację mieszkania. Później skontaktować się z wybraną Gminą w sprawie możliwości najmu lokalu objętego prawem do dopłat. Wniosek o zawarcie umowy najmu i dokumenty potwierdzające, że Twoje gospodarstwo domowe spełnia warunki najmu wskazane w uchwale Rady Gminy należy złożyć w trakcie naboru organizowanego przez Gminę. Jeżeli będą spełnione warunki stawiane przez daną Gminę, znajdziesz się na liście kandydatów na najemców przekazanej wynajmującemu. Jeśli spełniasz wymagania w zakresie zdolności czynszowej (minimalny dochód lub odpowiedniej wysokości kaucja), wynajmujący poinformuje Cię o warunkach, procedurze i terminie zawarcia umowy najmu (lub umowy rezerwacyjnej).

 

Krok II: Ubieganie się o dopłaty do czynszu

Po zawarciu umowy najmu (lub umowy rezerwacyjnej) będzie trzeba złożyć wniosek o dopłaty w urzędzie gminy. Do wniosku należy dołączyć: kopię umowy najmu/umowy rezerwacyjnej, oświadczenia i zobowiązania wskazane w ustawie, w tym o liczbie osób w gospodarstwie domowym, dochodach za rok wskazany w ustawie, spełnianiu warunków majątkowych itd. Uwaga - Gmina może wezwać wnioskodawcę do przedstawienia zaświadczeń potwierdzających prawdziwość złożonych oświadczeń, a także samodzielnie ją zweryfikować.

Wójt (burmistrz lub prezydent miasta) będzie miał miesiąc na wydanie decyzji w sprawie dopłat.

W przypadku pozytywnej decyzji Gminy wysokość czynszu zostanie skorygowana przez wynajmującego o wysokość miesięcznej dopłaty. Czynsz pomniejszony o dopłatę będziesz zobowiązany zapłacić bezpośrednio wynajmującemu. Dopłata zostanie natomiast przekazana przez Gminę bezpośrednio na rachunek wynajmującego.

 

Program dopłat pokrywających część czynszu ma ruszyć od początku 2019 r.

 

Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Reklama

Będą dopłaty do czynszu? komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 15:31:21

  Kolejna pomoc państwa dla nielegalnie pracujących albo dla nierobów. Dajcie im 500+ 300+ 1000+ Wynoszę się z tej krainy.

 • Goś - niezalogowany 2018-08-07 15:51:24

  Oczywiste dla nierobów wszystko i jest ok.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 19:46:04

  Cymbale i platformisto jeden z drugim jeśli leżysz na milionach to co tutaj robisz w Polsce!!!!Nie widzisz innych rodzin co pracują w Polsce u tych naszych gównojadów za marne grosze i nie mają swoich mieszkań i muszą wynajmować płacąc czynsze w Zambrowie które są niekiedy nawet droższe niż w Warszawie!!!! Tak samo jak i tu byle jakiego mieszkania starego się dokupić to ludzie nie wiedzą jakie pieniądze od biednych ludzi wydrzeć!!!!!! Zastanów się 10 razy zanim coś napiszesz i kogoś obrazisz!!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 22:04:43

  Praca jest, zarobki przyzwoite też. Potrzebna jest tylko chęć do pracy, a w niektórych zawodach także wiedza. Podatki podnoszą, ceny paliw też bo z czegoś trzeba utrzymać tych którym się robić nie chce

 • Gość - niezalogowany 2018-08-08 07:23:11

  Takie zarobki przyzwoite że nie można za nie nawet mieszkania się dorobić. Nawet jeśli ktoś ma doświadczenie to żaden pracodawca nie bierze tego pod uwagę. Tutaj każdy pracodawca płaci tyle ile musi.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-08 07:38:33

  Ona nie pracuje, on na czarno i 500 plus w tym kraju tak pomaga. Teraz doplaty. A ty pracuj uczciwie na coraz wiekszą drozyzne.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-08 09:42:09

  Boże co za prymityw w tym Zabrowie, czytając te komentarze aż włos na głowie sie jeży. To asnienprzez takich darmozjadow liczących całe życie na socjal PiS niszczy Polska gospodarkę. Pracy nie macie ? Gowno prawda, pracy jest od cholery i to w uczciwych warunkach i za dobre pieniądze, ale po co wie wysilać, szukać i pytać... lepiej iść na socjal. Banda nierobów, bierzcie 500+,1000+. Jak przyjdzie kryzys finansowy i wam zabiorą to będziecie zapierdzielac jak Ukraińcy za totalne ochłapy

 • gość 2018-08-08 12:52:58

  A niech jeszcze i to

 • Gość - niezalogowany 2018-08-08 15:11:49

  Nie ma roboty w zambrowie chyba ze na czarno przy kostce

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

Wypożyczalnia samochodów dostawczych, busów 9-osobowych, przyczep i lawet. Samochody są maksymalnie kilku letnie i na bieżąco serwisowane, sprawne..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy w pizzerii

Przyjmiemy do pracy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy, miła atmosfera. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod numer 534 100 525,..


Zobacz ogłoszenie

Dwa segmenty 170m2 oraz 130m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dwa samodzielnie funkcjonujące segmenty o powierzchni łącznej 300m2: 1. Budynek o..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIK NA PALIWO

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Volkswagen Sharan1.8T benzyna,

Sprzedam volksvagen Sharan 1.8 Turbo ,przebieg 230000tys.kolor granatowy auto sprawne dynamiczne,wymieniony rozrząd i akumulator, benzyna bez..


Zobacz ogłoszenie

Potrzebna gotówka? Zapraszamy,

Niespodziewane wydatki? Może remont, kupno samochodu lub wymarzona podróż? A może po prostu potrzebujesz zastrzyku gotówki? Zapraszam Cię serdecznie..


Zobacz ogłoszenie

Lokal 90m2, Aleja Wojska

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek użytkowy parterowy, murowany o powierzchni 90m2 położony w Zambrowie przy Aleji Wojska..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,5 ha w Zuzeli

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka siedliskowa o powierzchni 1,5 ha położona w miejscowości Zuzela, gmina Nur. W planie..


Zobacz ogłoszenie

wyciag hydrauliczny nowy

witam mam do sprzedania nowy wyciąg hydrauliczny firmy alfa laval więcej szczegółów tele


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

Trening personalny u Ciebie w

Treningi personalne u Ciebie w domu! Chcesz zacząć ćwiczyć i nie wiesz od czego zacząć? Chcesz zrzucić zbędne kilogramy, ale wstydzisz się iść na..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1300 m2 w Długoborzu

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1300m2 położona w Długoborzu, gmina Zambrów. Dojazd drogą gminną...


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

ŁADOWACZE CZOŁOWE I OSPRZĘT,

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU ŁADOWACZY CZOŁOWYCH I OSPRZĘTU DO ŁADOWACZY, ŁYCHY KARBOWANE , TRAPEZOWE, CHWYTAKI, KROKODYLE, ŁYCHO-KROKODYLE,..


Zobacz ogłoszenie

zatrudnię do opieki nad

Zatrudnię na kilka godzin dziennie (1-3 godz )do pielęgnacji starszej osoby leżącej


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam opryskiwacz

Sprzedam opryskiwacz 300l sprawny 400zł do neg


Zobacz ogłoszenie

Montaż kamer, alarmów,

Nasza firma zajmuje się montażem - kamer - alarmów - automatów do bram - domofonów / wideodomofonów - kontroli dostępu Zabezpiecz swoje mienie na..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedaż Choinek Jodła

Witam Oferuję choinki, a dokładniej jodłę kaukaską. Duży wybór w atrakcyjnych cenach, różna wysokość do 3,5m. Sprzedaż na targowisku miejskim od..


Zobacz ogłoszenie

Karp Żywy Sprzedaż

Gospodarstwo Rybackie w miejscowości Poryte Jabłoń oferuje karpia na wigilijny stół. Sprzedaż w dniach: 18.XII - 23.XII w godzinach: 7 - 17. Hurt -..


Zobacz ogłoszenie

Praca w sklepie Lewiatan

Zatrudnię pracownika na stanowisko kasjer/sprzedawca do pracy w sklepie Lewiatan przy ul. Pileckiego (dawne Podedwornego). Oferuje stałe..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E PL

Zatrudnię kierowcę kat. C+E Stałe trasy krajowe, jednoosobowe Przydzielone jedno auto, chłodnia Umowa o pracę Wysokie terminowe wynagrodzenie..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy w Pizzerii

Przyjmiemy chętną do pracy dziewczynę. Praca w młodym zgranym zespole. Umowa o pracę, pełen etat - praca na stałe. Po więcej informacji prosimy..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO FIRMY FORTIS. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI OD 1300l DO 5000l. ZBIORNIKI..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Dom 200m2, działka 2511m2, gm.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni użytkowej 200m2 ( powierzchnia zabudowy 105m2) położony we wsi Gunie-Ostrów,..


Zobacz ogłoszenie

ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Oferuję usługę Świętego Mikołaja :) Wigilia, Mikołajki, eventy świąteczne Kontakt telefoniczny


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"