:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Akcja honorowego krwiodawstwa zakończona sukcesem

Ponad 22 litry krwi oddali mieszkańcy Zambrowa w ramach innowacji pedagogicznej prowadzonej przez Bursę Szkolną Nr 1.

Specjalnie przygotowany do poboru i magazynowania krwi autobus z łomżyńskiego oddziału Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawił się wczoraj, 9 marca na parkingu przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie. Ambulatorium przyjmowało dawców od 9.00 do godziny 13.00.

Akcja krwiodawstwa została przeprowadzona w ramach innowacji pedagogicznej realizowanej przez Bursę Szkolną nr 1 w Zambrowie ph. „Szkoła altruizmu - Bezinteresownie chrońmy ludzkie zdrowie i życie”. Warto dodać, że w ramach programu w miniony poniedziałek, 7 marca odbyły się również zajęcia edukacyjne na temat honorowego oddawania krwi skierowane do wychowanków bursy.

Zanim chętni przystąpili do oddawania krwi, każdy został przebadany w celu sprawdzenia m.in. poziomu hemoglobiny, ciśnienia oraz prawidłowości pracy serca. W przypadku gdy coś wskazywało, że stan zdrowia dawcy nie jest dobry, osoba taka kierowana była do lekarza na konsultację.

W ciągu całego dnia krew oddało 49 osób w różnym wieku. Jedną z nich był patron tego przedsięwzięcia Starosta Zambrowski Robert Rosiak. W trakcie jednodniowej akcji pozyskano w sumie 22,05 l tego cennego surowca.

- „Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zgłosili chęć oddania krwi. Szczególnie dziękuję Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie. Dzięki wsparciu wicedyrektor ZSO w Zambrowie Joanny Gierałtowskiej oraz zaangażowaniu uczniów tej szkoły pierwsza akcja oddania krwi zakończyła się sukcesem.” - powiedziała Iwona Romanek, dyrektor Bursy Szkolnej w Zambrowie.

Ponadto dyrektor bursy za pośrednictwem naszego Portalu składa podziękowania przewodniczącemu Rady Krajowej Honorowego Krwiodawstwa PCK Sławomirowi Kaczyńskiemu za przeprowadzenie akcji informacyjno-promocyjnej na temat honorowego oddawania krwi.

Następne tego typu akcje zostaną przeprowadzone przez bursę na początku kwietnia i maja. O terminach będziemy informowali na łamach naszego Portalu.

Polecamy:
:: Zambrowianie oddali 18 litrów krwi
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video]
:: 22 litry krwi pozyskano w ramach akcji PCK
:: Mieszkańcy Zambrowa oddawali krew
:: Zambrowianie oddali ponad 11 litrów krwi
:: Zambrowianie oddali ponad 14 litrów krwi [foto]
:: Udany Dzień Dawcy w Zambrowie [foto+video]
:: Prawie 20 litrów krwi oddali mieszkańcy Zambrowa
:: Zambrowianie oddali ponad 20 litrów krwi
:: Niemal 13 l krwi pozyskano w ramach akcji PCK

Akcja honorowego krwiodawstwa zakończona sukcesem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się