:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C bezchmurnie

„Teatr przy stoliku” w Zambrowie [foto]

kultura_, „Teatr stoliku” Zambrowie [foto] - zdjęcie, fotografia

Teatr przy stoliku, wyjątkowa forma prezentacji spektakli, po raz pierwszy zagościł w Zambrowie. Czwórka młodych aktorów zaprezentowała w filii MBP jednoaktówkę Antoniego Czechowa pt. "Niedźwiedź".

W piątkowe popołudnie, 18 listopada w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie odbyło się spotkanie w ramach przedsięwzięcia pn. „Teatr przy stoliku”. W kameralnym gronie publiczność wysłuchała komedii pt. „Niedźwiedź” Antoniego Czechowa, którą czytali aktorzy Teatru Młodego Aktora: Ania Banasik, Bartek Sokół, Eryk Dekutowski i Patryk Bołtryk. Opiekę artystyczną nad spektaklem sprawowała Agnieszka Krasinkiewicz.

„Teatr przy stoliku” to oryginalna forma teatralna będąca skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli czytanie dramatów z pełną aktorską interpretacją, aczkolwiek bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych oraz innych teatralnych atrybutów. Młodym aktorom Teatru Młodego Aktora wyszło to bardzo ciekawie. W dowcipny sposób przedstawili historię miłosną.

W „Niedźwiedziu” Smirnow przyjeżdża do majątku wdowy, aby odebrać dług zaciągnięty przez jej zmarłego męża. Utarczki, kłótnie, groźba pojedynku kończą się jednak szczęśliwie. Smirnow zakochuje się w temperamentnej wdówce, a dług idzie w niepamięć.

Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie z teatrem w zambrowskiej bibliotece.

Polecamy:
:: Kolejne spotkanie z psychologią w MBP [foto]
:: „O służącej, która pokochała kupca”
:: Wieczór z muzyką Chopina w Cafe Muza [foto]
:: „Czarnobylska Modlitwa. Kronika Przyszłości” [foto]
:: Ruszyły zapisy do XVII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie”
:: Nowe wiersze Janusza Kuleszy
:: Sylwia Zientek gościła w Zambrowie [foto]

„Teatr przy stoliku” w Zambrowie [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org