:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C słabe opady deszczu

„Sztukmistrzynie” z gminy Szumowo zakończyły kurs carvingu i dekorowania stołu

45 pań z terenu gminy Szumowo wzięło udział w warsztatach carvingu i dekorowania stołu zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie i Koło Gospodyń Wiejskich w Żabikowie Rządowym w ramach projektu "Sztukmistrzynie - wiejska pracownia kobiet kreatywnych".

Każda gospodyni domowa wie, jak ważne jest dekorowanie stołu, aby wspólny posiłek sprawiał przyjemność nie tylko smakową, ale również estetyczną. Pięknie udekorowane danie smakuje jeszcze lepiej. Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie i Koło Gospodyń Wiejskich w Żabikowie Rządowym w ramach projektu „Sztukmistrzynie – wiejska pracownia kobiet kreatywnych” zorganizowali dla 45 pań z terenu gminy Szumowo warsztaty carvingu i dekorowania stołu.

Uczestniczki zajęć pracowały w trzech 15 – osobowych grupach. Każdy z zespołów odbył 4-godzinne szkolenie prowadzone przez specjalistkę z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Joannę Czarkowską, która zapoznała panie z podstawami tej unikatowej, ale zyskującej coraz większą popularność, sztuki kulinarnej. Pod jej bacznym okiem uczestniczki warsztatów uczyły się wykonywać „krok po kroku” wspaniałe i efektowne dekoracje z podstawowych, dostępnych na co dzień w każdej kuchni, warzyw i owoców.

Dzięki instruktażowi i precyzyjnym wskazówkom pani Joanny „sztukmistrzynie” przekonały się, że sztuka carvingu nie jest tak trudna jakby się wydawało. Wystarczy odrobina kreatywności, wyobraźni i chęci, by z jabłka, ogórka czy cebuli powstała piękna dekoracja. W czasie zajęć powstały więc efektowne, przestrzenne ozdoby z pora, róże z białej rzepy, lilie z cebuli, tulipany z marchwi, łabędzie z jabłek i wiele innych rzeczy zachwycających swoim wyglądem, kolorystyką i kunsztem wykonania. Panie dowiedziały się również, jak przechowywać te wszystkie wspaniałości, żeby jak najdłużej cieszyły oczy biesiadników, poznały tajniki dekoracyjnego składania serwetek oraz wspólnie z panią Joanną przygotowały kompozycję kwiatową na stół biesiadny.

- „Mamy nadzieję, że oprócz zdobycia cennych umiejętności i inspirujących pomysłów warsztaty dostarczyły uczestniczkom wielu przyjemnych doznań estetycznych, pozwoliły spędzić czas w miłej i przyjaznej atmosferze.” – podsumowuje Mirosława Gwardiak, instruktor GOK.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania
„Brama na bagna”.

Polecamy:
:: „O służącej, która pokochała kupca”
:: Zapraszamy na koncert z cyklu „Przyjaciele Pani Hani”
:: Wieczór z muzyką Chopina w Cafe Muza [foto]
:: „Czarnobylska Modlitwa. Kronika Przyszłości” [foto]
:: Ruszyły zapisy do XVII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie”
:: Nowe wiersze Janusza Kuleszy
:: Sylwia Zientek gościła w Zambrowie [foto]

„Sztukmistrzynie” z gminy Szumowo zakończyły kurs carvingu i dekorowania stołu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org