:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

„Święto pieczonego ziemniaka” w Pęchratce Polskiej

Gry i zabawy integracyjne, tworzenie śmiesznych ludzików z warzyw, a także przygotowywanie i degustacja potraw. Tak przebiegały obchody "Święta Pieczonego Ziemniaka" w Pęchratce Polskiej.

„Święto Pieczonego Ziemniaka” odbyło się w czwartek, 29 września w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pęchratce Polskiej. Pomysłodawcami i organizatorami tej imprezy byli Koło Gospodyń Wiejskich oraz Szkoła Podstawowa w Pęchratce Polskiej. W wielopokoleniowym spotkaniu integracyjnym uczestniczyli mieszkańcy wsi Pęchratka Polska i Rynołty.

W trakcie imprezy uczniowie szkoły wzięli udział w różnych zabawach oraz konkursach plastycznych i sprawnościowych. Z ziemniaków oraz warzyw dzieci wykonały śmieszne ludziki i inne stworki, wśród których znalazły się m.in.: gąsienica z ziemniaka, myszka z buraka czy ludziki z kalarepki i ziemniaka. Ponadto starsi uczniowie uczestniczyli wraz z mamami i babciami w przygotowywaniu warzywnych potraw.

Kulminacyjnym punktem tego święta był poczęstunek. Na uczestników czekała zupa dyniowa, babka ziemniaczana, racuchy z cukinii, pieczone ziemniaki z  kiełbaskami, surówka z kapusty i marchwi.

Warto dodać, że wrześniowa impreza była kolejnym działaniem w ramach projektu „Z apetytem na życie”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania „Brama na bagna” w Zambrowie.

Polecamy:
:: Pasowanie na pierwszoklasistów w „Piątce” [foto]
:: Jak adaptują się 2- i 3-latki w MP1? [foto+video]
:: ZSA ponownie „Solidarną Szkołą”
:: Nietypowy tydzień w zambrowskiej „Trójce”
:: „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Starym Skarżynie [foto]
:: Przedszkolaki z MP6 na ognisku integracyjnym
:: Piękna lekcja historii pod pomnikiem w Łętownicy
:: „Trójka” z nagrodą w konkursie na kronikę SKO
:: Pierwsze koty za płoty, czyli otrzęsiny pierwszoklasistów w ZSO [foto]
:: „Książka oknem na świat” – w SP3 czytają w różnych językach
:: Nietypowe lekcje przyszłych policjantów z ZSA
:: Młodzi rolnicy z Zambrowa wyjeżdżają na staż zawodowy do Grecji
:: Szkolnictwo zawodowe do poprawy?

„Święto pieczonego ziemniaka” w Pęchratce Polskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się