:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C pochmurno z przejaśnieniami

„SpoKREWnieni służbą” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym [foto]

społeczeństwo, „SpoKREWnieni służbą” hołdzie Żołnierzom Wyklętym [foto] - zdjęcie, fotografia

10,8 litrów krwi zebrano dzisiaj podczas akcji "SpoKREWnieni służbą". Do tej inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przyłączyło się w Zambrowie 24 krwiodawców.

- Jesteśmy spokrewnieni służbą z tymi, którzy zapłacili najwyższą cenę za to, żeby Polska mogła być wolna – mówił 1 marca przed budynkiem MSWiA minister Mariusz Błaszczak podczas inauguracji ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą”.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” odbywa się na terenie całego kraju. Krew można oddawać do końca marca w różnych miejscach w Polsce. Dzisiaj akcja dotarła również do naszego miasta. Na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie krew oddały 24 osoby, w tym również strażacy, policjanci, wojskowi i funkcjonariusze służby więziennej. Dzięki dzisiejszemu przedsięwzięciu udało się zebrać 10,8 litrów tego cennego surowca.

Ponadto podczas zbiórki odbyły się pokazy sprzętu i wyposażenia straży oraz policji. Uczestnicy mogli obejrzeć wozy strażackie, wypróbować symulator zderzeń czy zasiąść za kierownicą samochodu policyjnego.

Głównym celem akcji „SpoKREWnieni służbą” jest oddanie hołdu żołnierzom zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski, a tego typu wspólne działania służb mundurowych dają poczucie wzajemnego wsparcia oraz integracji służb wokół idei krwiodawstwa.

W imieniu organizatorów - Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie - dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć dzisiaj udział w tej szlachetnej akcji!

Polecamy:
:: W czwartki oddasz honorowo krew w Zambrowie
:: „Czerwonokrzyska Gwiazdka” Szkolnego Koła PCK z Pęchratki Polskiej
:: Święto krwiodawców w Wysokiem Mazowieckiem
:: RCKiK: krew pilnie potrzebna!
:: Zambrowianie oddawali krew w ramach MotoSerca [foto+video]
:: Wychowankowie Bursy ponownie oddali krew [foto]
:: Akcja honorowego krwiodawstwa zakończona sukcesem
:: Zambrowianie oddali 18 litrów krwi
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video]

„SpoKREWnieni służbą” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się