:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

„Sex afera” badana przez prokuraturę w Łomży

policja, „Sex afera” badana przez prokuraturę Łomży - zdjęcie, fotografia

Sprawa o podtekście seksualnym, w którą mogły być zaangażowane osoby małoletnie i funkcjonariusze policji z Zambrowa, badana jest przez prokuraturę w Łomży.

Prokuratura łomżyńska potwierdziła dziś, że badana jest sprawa „sex afery” w Zambrowie. Sprawę od wtorku przejęła Prokuratura Okręgowa w Łomży z uwagi na to, że występuje w niej wątek funkcjonariuszy policji z Zambrowa.

Jak powiedziała nam dziś rano rzecznik łomżyńskiej prokuratury Maria Kudyba – wykonywane są obecnie czynności procesowe. Nawet dziś przesłuchiwani są świadkowie.

Dochodzenie, jak na razie, prowadzone jest „w sprawie”. Jest na początkowym etapie. Nikomu jeszcze nie postawiono żadnych zarzutów. Prokurator Kudyba powiedziała, że do badających sprawę dochodziły różne pogłoski i wersje, jednak sprawę należy zbadać dokładnie.

Jak ujawniła w dniu dzisiejszym prokurator Maria Kudyba – postępowanie dotyczy czynów przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości. Wiadomo, że sprawa może dotyczyć dwóch funkcjonariuszy policji w Zambrowie oraz osób małoletnich, czyli w wieku od 15 do 18 lat.

- „Sprawa dotyczy młodych kobiet przebywających na terenie jednej z placówek w powiecie zambrowskim, w której zamieszkuje młodzież.” - powiedział nam dziś oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, st. asp. Kamil Kowalczyk.

Na chwilę obecną prokuratura nie postawiła jeszcze nikomu zarzutów. Nie wiadomo nawet jaka będzie klasyfikacja karna czynów, ponieważ, jak podkreśla łomżyńska prokuratura, sprawa jest dopiero na początkowym etapie. Prokuratorzy muszą przesłuchać wielu świadków, zbadać różne wątki w sprawie. Dopóki tego nie zrobią, nie mogą nic więcej powiedzieć, ani sformułować zarzutów. Te będą mogły zostać postawione, jak już śledczy sprecyzują co tak naprawdę się wydarzyło.

Prokurator Maria Kudyba zapewniła, że gdy tylko będzie więcej ustaleń w sprawie, gdy tylko będzie wiadomo co się wydarzyło i gdy postawione będą zarzuty, natychmiast poinformuje o tym czytelników Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org. Podkreśliła, że zdaje sobie sprawę, że jest to temat ważny, interesujący opinię publiczną, która w dzisiejszych czasach domaga się jak najszybciej wiedzieć jak najwięcej, dlatego jak tylko prokuratura będzie mogła powiedzieć cokolwiek więcej, my pierwsi będziemy mogli to wiedzieć.

Niezależnie od wyniku prokuratorskiego śledztwa, w Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie wszczęte zostało postępowanie dotyczące „korzystania z płatnych usług seksualnych młodych kobiet, przez dwóch funkcjonariuszy Komendy Policji w Zambrowie”.

- „Policja zambrowska wyjaśnia, czy nie doszło do naruszenia zasad etyki zawodowej.” - mówi oficer prasowy zambrowskiej policji st. asp. Kamil Kowalczyk.

Na chwilę obecną dwóch funkcjonariuszy zostało zawieszonych w wykonywaniu czynności służbowych. Jak powiedział nam oficer Kowalczyk - postępowanie może zakończyć się uniewinnieniem, naganą, ostrzeżeniem lub zwolnieniem ze służby.

Polecamy:
:: Prokuratura milczy ws. domniemanej „sex afery” w Zambrowie
:: Wypadek niedaleko Nowego Zakrzewa. Zginął 20-letni kierowca
:: Urwało mu się koło
:: Tragedia na krajowej ósemce. Zginął 38-letni pasażer Peugeota
:: Poważna kolizja na AWP
:: Narkotyki w mieszkaniu w Zambrowie
:: Policjanci zatrzymali sprawców dewastacji samochodów
:: Kronika kryminalna z dn. 21 maja 2013 r.
:: Lokalne podtopienia w powiecie zambrowskim
:: Trzy budynki zawaliły się pod ciężarem śniegu
:: Strażacy ćwiczyli na zamarzniętym zalewie
:: Pożar szkoły w Wiśniewie
:: Uwaga – kradną rowery
:: Kronika kryminalna z dn. 25 marca
:: Policjanci i strażacy rozmawiają z uczniami o bezpieczeństwie [video]
:: O odpowiedzialności prawnej i przemoc rówieśniczej w SOSW
:: Pomógł Ci policjant? Zgłoś go do konkursu
:: Bądźmy czujni - oszuści grasują
:: Kronika kryminalna z dn. 11 lutego

„Sex afera” badana przez prokuraturę w Łomży komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org