:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

„Pożegnanie karnawału” - do wygrania podwójna wejściówka

konkursy, „Pożegnanie karnawału” wygrania podwójna wejściówka - zdjęcie, fotografia

Zapraszamy wszystkich melomanów na koncert Filharmonii Kameralnej w Łomży. Dla naszych czytelników mamy podwójny bilet na to wydarzenie.

„Pożegnanie karnawału” to tytuł koncertu, jaki zaplanowano na najbliższy czwartek, 8 lutego w Sali Widowiskowej przy Szkołach Katolickich znajdującej się przy ul. Sadowej 12A w Łomży. Początek o godz. 18.30.

Przed zgromadzoną publicznością wystąpią Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego, Andreea Chira (Rumunia) – fletnia Pana, Tomasz Grabarczyk - tenor. W programie m.in.:  E. Morricone, A. Piazzolla, G. Dinicu, F. Loewe, E. de Curtis, F. Lehar.

Andreea Chira - jest młodą i utalentowaną panflecistą z Bukaresztu. Urodzona w rodzinie muzyków, od najmłodszych lat przejawiała wieli talent. Nawet jako dziecko przejawiała wielkie zainteresowanie odkryciem każdej tajemnicy instrumentów muzycznych, które były w domu. Gdy miała 11 lat jej talent odkrył prof. Stelian Coman z Palatul National al Copiilor Institute. Wspierana przez rodziców w rozwoju swojej kariery artystycznej, rozpoczęła naukę w Dinu Lipatti Music School w Bukareszcie w klasie fletni pana prof. Cornel Pana. Od samego początku Andreea zafascynowała się tym instrumentem. Trzy lata później wygrała National Olympic Competition w Rumunii i od tego momentu rozpoczęła karierę jako solistka występując na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach. Pomimo młodego wieku grała już z wieloma orkiestrami: Doina Dunarii, Doina Bucuresti and Romanasul w Rumunii oraz w Korei, Portugalii, Republice Czeskiej, Francji, Belgii, we Włozech, w Turcji i Austrii.

Tomasz Garbarczyk - w latach 1999-2002 studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie śpiewu Marka Moździerza. W 2005 roku ukończył Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie (Niemcy) w klasie śpiewu solowego prof. Karla Heinz Kocha. Był uczestnikiem Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, Konkursu Wokalnego im. Francisco Vinas w Barcelonie oraz Konkursu Wokalnego im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach (Nagroda Specjalna). W 2001 roku uczestniczył w Musik Festspiele w Erl (Austria), gdzie współpracował z maestro Gustavem Kuhnem, między innymi w takich produkcjach jak: Götterdämmerung (Zmierzch bogów) Richarda Wagnera, IX Symfonia Ludwiga van Beethovena, Messa da Requiem Giuseppe Verdiego. W 2003 roku brał udział w Festival für Junge Sänger w Rheinsbergu (Niemcy), gdzie kreował rolę Fentona w collage’u operowym Welch schöne Nacht Siegfrieda Matthusa. Kreacja ta zaowocowała dalszą współpracą artysty z Kammeroper Schloss Rheinsberg oraz Brandenburgisches Staatsorchester Frankfurt (2003 rok) – gala operowa pod dyrekcją maestro Heriberta Beisela. Od roku 2003 artysta występuje na wielu scenach w kraju i za granicą między innymi w takich operach jak: Don Giovanni, Czarodziejski flet, Wesele Figara, Cosi fan tutte, Idomeneo Wolfganga Amadeusa Mozarta, Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego, Napój miłosny Gaetano Donizettiego, Gianni Schicchi Giacomo Pucciniego, Traviata Giuseppe Verdiego. Oprócz tradycyjnego repertuaru operowego, artysta wykonuje także dzieła współczesnych kompozytorów takich jak: Janusz Stokłosa, Siegfried von Einem, Alban Berg, Benjamin Britten, Hans Zehm czy Olaf Krüger. Wielokrotnie wykonywał partie tenorowe w najpopularniejszych dziełach operetkowych, są to między innymi: Zemsta nietoperza, Wiedeńska krew Johanna Straussa, Ptasznik z Tyrolu Karla Zellera. Występował na wielu europejskich scenach, między innymi w Düsseldorfie, Dortmundzie, Stuttgarcie, Filharmonii w Monachium, Gewandhaus w Lipsku, Filharmonii w Dreźnie ...Wielokrotnie brał udział w koncertach muzyki sakralnej i oratoryjnej, śpiewając między innymi takie dzieła jak: Missa brevis D-dur, Requiem d-moll, Msza koronacyjna Wolfganga Amadeusa Mozarta, Petite Messe Solennelle Gioacchino Rossiniego, Stworzenie świata Josepha Haydna, Stabat Mater Antonina Dvořaka, Magnificat Johanna Sebastiana Bacha. Od roku 2005 jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej gdzie zadebiutował rolą Don Ottavia w operze Don Giovanni Wolfganga Amadeusa Mozarta. Współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Wrocławską, Filharmonią Narodową w Warszawie, Filharmonią w Dreźnie, Filharmonią Frankfurt/Oder, Filharmonią Lubelską, Operą i Filharmonią Podlaską, a także z Teatrem Buffo w Warszawie.

Konkurs dla czytelników Portalu zambrow.org

Dla jednego z naszych czytelników, który jako drugi przyśle na e-mail naszej redakcji odpowiedź na niżej zadane pytanie, mamy podwójną wejściówkę na czwartkowy koncert Filharmonii Kameralnej w Łomży.

Chcąc wziąć udział w konkursie i zawalczyć o darmową wejściówkę, wystarczy wysłać na adres  [email protected] list e-mail o temacie „Filharmonia – Konkurs”, w treści wpisując prawidłową odpowiedź na pytanie:

Jaki tytuł nosiła opera, w której zadebiutował Tomasz Grabarczyk rozpoczynając współpracę z Warszawską Operą Kameralną?

W mailu, oprócz odpowiedzi, należy podać swoje imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego. Podwójny bilet wygra osoba, która jako druga przyśle do nas prawidłową odpowiedź. Liczy się czas wpływu listu e-mail na nasz serwer.

Na odpowiedzi czekamy do środy, 7 lutego do godz. 12.00.

Polecamy:
:: Noworoczny koncert w Centrum Kultury [foto]
:: Bal karnawałowy na pożegnanie ferii [foto]
:: Babciu, Dziadku to dla Ciebie... [foto]
:: Zabawa choinkowa z „Ostoją” [foto+video]
:: Operetka „Paryski Romans” na Dzień Babci i Dziadka [foto]
:: Promocja kolejnej książki Anety Zamojskiej w Zambrowie [foto]
:: Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek rozstrzygnięty [foto]
:: Te filmy cieszyły się w zambrowskim kinie największą popularnością w 2017 roku
:: „Ciebie mi trzeba”

„Pożegnanie karnawału” - do wygrania podwójna wejściówka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org