:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

wydarzenia, „Porozmawiajmy bezpieczeństwie – możesz mieć wpływ” - zdjęcie, fotografia

To tytuł cyklu debat społecznych, które będą organizowane w tym roku przez jednostki policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną. Zambrowscy policjanci zachęcają mieszkańców naszego miasta do czynnego udziału w spotkaniach.

Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie zaprasza mieszkańców Zambrowa i okolic do udziału w spotkaniu inaugurującym cykl debat społecznych „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debatę zaplanowano na środę, 26 kwietnia w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2A w Zambrowie. Początek o godzinie 11.00.

Głównym celem spotkań jest określenie, w jaki sposób policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- „Debaty społeczne organizowane na szczeblu lokalnym będą miały za zadanie zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.” - informuje oficer prasowy KPP w Zambrowie sierż. szt. Agnieszka Predko.

Podczas debaty przedstawiciele zambrowskiej policji zaprezentują aplikację Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasady jej funkcjonowania oraz efekty, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy. W dalszej części spotkania zostaną przedstawione informacje na temat szeroko rozumianej działalności profilaktycznej policji, zarówno dla zwiększania poczucia bezpieczeństwa obywateli jak i kształtowania ich świadomych postaw i zachowań, które  w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk niepożądanych społecznie. 

- „Oczywiście nie zabraknie zagadnienia dotyczącego służby dzielnicowego oraz zadań zawartych w programie  Dzielnicowy bliżej nas, a także funkcjonowania aplikacji mobilnej Moja komenda.” - dodaje sierż. szt. Agnieszka Predko.

Ostatnim elementem debaty będzie dyskusja dotycząca bezpieczeństwa, podczas której mieszkańcy będą mieli okazję podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, profilaktyki społecznej oraz służby dzielnicowego.

Polecamy:
:: Spokojne święta w powiecie zambrowskim
:: Bezpieczna Wielkanoc - porady policji
:: 3-miesięczny areszt za posiadanie amfetaminy
:: Sprawca rozboju zatrzymany
:: Zaginął 44-letni Andrzej Szeligowski
:: Sezon motocyklowy rozpoczęty
:: Śmiertelny wypadek na DK8 [foto]
:: Pijany kierowca uciekał policjantom
:: Po nieudanej prowokacji dziennikarka odpowie przed sądem
:: Policjanci uratowali kobietę z zadymionego budynku
:: Kolizja trzech pojazdów w Zambrowie [foto]
:: Poszukiwany właściciel agresywnego psa [foto]

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org