:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C umiarkowane opady deszczu

„Odnajdywanie” w Labiryncie [foto]

29 prac wykonanych techniką batiku można było obejrzeć podczas wernisażu wystawy Sylwii Korpalskiej z Zambrowa. Prace związane są ściśle z tematyką sakralną.

Wernisaż wystawy zatytułowanej "Odnajdywanie" odbył się dzisiaj, 7 kwietnia w Galerii Sztuki "Labirynt" Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. Autorką prac jest mieszkanka Zambrowa – Sylwia Korpalska.

Sylwia Korpalska od urodzenia związana jest z Zambrowem. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2007 roku pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie prowadząc zajęcia plastyczne dla dzieci, pracownie tkaniny dla młodzieży i dorosłych oraz pracownię lalek.

Na wystawie ukazanych jest 29 prac wykonanych metodą batikową. Jest to technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca niezamaskowane warstwą wosku.

- „Jest to wystawa rozpoczętego, aczkolwiek jeszcze niezakończonego cyklu batików. Dla odmiany prezentuję tematykę sakralną. Wszystkie prace powstały w przeciągu ostatnich 14 miesięcy. Wystawa została dedykowana mojemu zmarłemu wujkowi Włodkowi Szczyglewskiemu. Jego śmierć spowodowała, że zaczęłam bardziej doceniać czas, który mam i go nie marnować, chociaż ja go nigdy nie marnowałam, ale teraz dokręciłam śrubę.” - powiedziała nam Sylwia Korpalska, autorka wystawy „Odnajdywanie”.

Osoby, które nie mogły przybyć na wernisaż, wszystkie prace mogą oglądać do 5 maja. Obrazy eksponowane są w Galerii Labirynt mieszczącej się w piwnicach Centrum Kultury w Zambrowie (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2A). Wstęp do galerii wolny. 

Polecamy:
:: Alicja Majewska zaśpiewa w Zambrowie - rozdajemy wejściówki!
:: „Cisza słowo” [foto]
:: Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych ma już 5 lat [foto]
:: Wiosenne medytacje w Centrum Kultury [foto]
:: Przedszkolaki śpiewały na scenie [foto]
:: Pasowanie na czytelnika w Bibliotece Publicznej
:: Potyczki Teatralne na deskach Centrum Kultury [foto]
:: Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - finał szczebla powiatowego [foto]
:: Zobacz video z sobotnich koncertów WDK i FaPki
:: III Otwarte Mistrzostwa w Tańcu Towarzyskim [foto+video]

„Odnajdywanie” w Labiryncie [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się