:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  30°C bezchmurnie

„O służącej, która pokochała kupca”

kultura_, „O służącej która pokochała kupca” - zdjęcie, fotografia
 • „O służącej
  „O służącej
 • która pokochała kupca”
  która pokochała kupca...
 • „O służącej
  „O służącej
 • która pokochała kupca”
  która pokochała kupca...
 • „O służącej
  „O służącej
  +21

To tytuł spektaklu teatralnego wystawionego w Domu Kultury w Rutkach-Kossakach przez młodzież z grypy teatralnej "Awangarda".

Kolejna premiera grupy teatralnej "Awangarda" miała miejsce w minioną sobotę, 5 listopada w Domu Kultury w Rutkach-Kossakach. Tym razem młodzież wystawiła spektakl według scenariusza Anny Jakubowskiej pt. „O służącej, która pokochała kupca”. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez opiekunkę grupy Reginę Bujno.

Sztuka opowiada o dwóch zwaśnionych ze sobą rodach, które chcą zakończyć wojnę i połączyć swoje państwa. Aby tego dokonać, władcy decydują się na ślub swoich dzieci. Niestety zbuntowany książę i księżniczka nie zgadzają się z postanowieniem rodziców. Jednak, jak to w bajkach bywa, wszystko kończy się szczęśliwie. W scenie finałowej można zobaczyć piękne wykonanie menueta.

Spektakl został wystawiony w ramach projektu „Teatr – moja pasja” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania „Brama na bagna” w Zambrowie.

Jak informuje dyrektor Domu Kultury w Rutkach-Kossakach Grzegorz Banach, następny występ grupy teatralnej „Awangarda” zaplanowany jest na połowę grudnia tego roku. Wówczas wystawione zostaną jasełka.

Polecamy:
:: Zapraszamy na koncert z cyklu „Przyjaciele Pani Hani”
:: Wieczór z muzyką Chopina w Cafe Muza [foto]
:: „Czarnobylska Modlitwa. Kronika Przyszłości” [foto]
:: Ruszyły zapisy do XVII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie”
:: Nowe wiersze Janusza Kuleszy
:: Sylwia Zientek gościła w Zambrowie [foto]
:: Miłośnicy książek spotkali się po wakacjach [foto]

„O służącej, która pokochała kupca” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się