:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C bezchmurnie

„Noworoczne czytanie na dywanie”

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 6 oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 5 zapoznali się z przygodami małego żółwika podczas czytelniczej akcji biblioteki szkolnej zambrowskiej "Piątki".

Drugi tydzień Nowego 2018 Roku w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 5 upłynął po hasłem „Noworoczne czytanie na dywanie”. Uczniowie z klas I - III gromadzili się na długiej przerwie w czytelni, aby słuchać głośnego czytania książek. Tym razem przedstawicielki Klubu Czytającego Przyjaciela z kl. VIc zaproponowały swoim młodszym koleżankom i kolegom serię książeczek o żółwiku Franklinie.

Mały bohater boryka się z wieloma problemami i przeżywa trudne emocje, które nie są też obce małym dzieciom. Franklin, dzięki pomocy życzliwych mu osób znajduje rozwiązanie swoich trudności i przez to pokazuje dzieciom, jak poradzić sobie w podobnych sytuacjach. Najmłodsi czytelnicy z uwagą słuchali czytanych tekstów, trafnie odpowiadali na zadawane pytania, za co otrzymywali słodkie nagrody.

W noworocznym czytaniu przygód Franklina, wzięły udział również dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 6, które miały okazję dowiedzieć się, jak można poradzić sobie z lękiem przed ciemnością.

- „Serie książek o Franklinie, małym Kruku, słoniku Elmerze i wiele innych, to literatura dla dzieci, która ma bardzo duże walory wychowawcze i doskonale nadaje się nie tylko do wykorzystania podczas zajęć czytelniczych z elementami bajkoterapii, ale także bardzo dobrze sprawdza się też jako lektura czytana dzieciom przez rodziców.” - mówi Grażyna Wyszyńska, organizatorka „Noworocznego czytania na dywanie” w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie.

Organizatorka „Noworocznego czytania na dywanie” za pośrednictwem naszego Portalu składa serdeczne podziękowania uczennicom kl. VIc: Julii Kolasie, Julii Olechwierowicz i Adriannie Worosilak za pomoc w przeprowadzeniu czytelniczego przedsięwzięcia.

Polecamy:
:: Studniówka ZSA 2018 [foto]/a>
:: Studniówka ZSO 2018 [foto]
:: Spadek zambrowskich szkół ponadgimnazjalnych w ogólnopolskich rankingach
:: Trwają przygotowania do studniówek. Pierwsze bale już w sobotę!
:: Sukces uczennic z gminy Szumowo [foto]
:: „Kartki Bożonarodzeniowe” zostały nagrodzone
:: Sukces nauczycielki z Szumowa
:: Rozmawiali o prawach dziecka nienarodzonego w ZSA [foto]
:: Realizacja projektu „Powiat Zambrowski zapobiega uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży” zakończona [foto]
:: „Słoiczki szczęścia” w SP4
:: O pierwszej pomocy w ZSO [foto]
:: Mikołajkowe spotkania w „Piątce” [foto]
:: Święty Mikołaj zawitał do „Biedronek” [foto]
:: Warsztaty bożonarodzeniowe w MP6
:: Dzień wolontariusza w ZSO [foto]
:: Spotkanie autorskie z Beatą Ciecierską w „Trójce”
:: XII Jesienny Zlot Harcerski w Rosochatem Kościelnem [foto]
:: LUBIĘ CZYTAĆ - WYBIERAM BIBLIOTEKĘ!
:: Przyszli policjanci i strażacy z „Siwej” złożyli ślubowanie [foto]

„Noworoczne czytanie na dywanie” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org