:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 2°C
powietrze Dobre

„My do szkoły nie pójdziemy ..." czyli jak minęło 55 lat w przedszkolu

edukacja, „My szkoły pójdziemy czyli minęło przedszkolu - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 14/12/2009 00:00

„My do szkoły nie pójdziemy ..." - to fragment jednej z piosenek, którą z niezrównanym wdziękiem zaśpiewali wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 1 Akademia Malucha w Zambrowie w czasie uroczystego jubileuszu 55-lecia istnienia przedszkola.

Historia Miejskiego Przedszkola nr 1 w Zambrowie zaczyna się w 1954 roku, kiedy przy ulicy Łąkowej 6 rozpoczęło działalność dwuoddziałowe przedszkole. W prywatnym mieszkaniu państwa Pycińskich wydzielono dwa pomieszczenia i kuchnię. Wówczas do placówki uczęszczało 40 dzieci. Historia i późniejszy rozwój Miejskiego Przedszkola nr 1 wiąże się z budową Zambrowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego. W 1955 rozpoczęła się więc budowa nowej siedziby przedszkola, a już w listopadzie 1956 roku do użytku oddano nowy budynek przy ul. Sadowej, który funkcję tą pełni do dziś.

Pierwszą kierowniczką przedszkola była pani Krystyna Bogucka. Pieczę nad przedszkolem sprawowała aż przez 38 lat! W 1991 roku funkcję dyrektora objęła pani Marianna Grabowska, a od 2002 roku dyrektorem została pani Barbara Śliwińska – absolwentka tego przedszkola. W 2005 roku placówce nadano imię „Akademia Malucha” i na logo wybrano misia absolwenta.

Od 2003 roku w Przedszkolu działa Klub Europejski Europek. Co roku organizowane są obchody Dnia Wiosny w Europie. Realizowane są projekty Comeniusa. Przedszkole utrzymuje współprace z wieloma tego typu placówkami w kraju i za granicą, m.in. litewskim przedszkolem Ążuoliukas, czy przedszkolem nr 9 w Łomży, dwoma przedszkolami z Wysokiego Mazowieckiego oraz Przedszkolem nr 240 w im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie.

Dużą rolę przykłada się tu do kondycji fizycznej wychowanków. Ostatnio powołana została nawet grupa sportowa „Akademia przyjaciół sportu”, nad którą patronat objął PKOL. Od dnia otwarcia Miejskiej Pływalni prowadzona jest nauka pływania. Wszystkie dzieci uczęszczają na obowiązkowe ćwiczenia gimnastyczne. Jest też nauka tańca sportowego, nowoczesnego i klasycznego, a nawet koło szachowe! Przedszkole, od 6 lat jest organizatorem Zambrowskiej Olimpiady Przedszkolaków.

Ponadto prowadzone są zajęcia muzyczne, szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, spotkania z policjantami i strażą poświęcone bezpieczeństwu, zajęcia teatralne i gromada zuchowa „Słoneczne promyczki”. Przedszkole włącza się do wielu lokalnych i ogólnokrajowych konkursów i akcji, jak np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Przedszkolak Bezpieczny Na Drodze, czy Ogrzejmy Dzieciństwo Miłością. Organizowane są też kiermasze świąteczne.

W ciągu 55 lat przez przedszkole przeszło niemal 2 tys. dzieci. W tym czasie zużyto: „100 tys. kredek, 3 tony farb plakatowych, 2 tony plasteliny i ... tysiąc km papieru toaletowego... Przedszkolaki wypiły haktolitry mleka, zjadły tony ziemniaków i pożegnały „tysiące” mleczaków”.

Zarówno dzieci, jak i rodzice oraz absolwenci (dziś często sprawujący różne publiczne funkcje) o swoim przedszkolu wyrażają się ciepło:
- „W przedszkolu najbardziej lubię malować.” – opowiada Ola.
Ania z kolei nie może doczekać się zajęć z rytmiki, bo „bardzo lubi tańczyć”. Magda, mimo że ma dopiero 4,5 roku chwali się poznanymi słówkami w czasie lekcji j. Angielskiego – „I know – To wiem!” – mówi maluszek.

W minioną sobotę, w czasie uroczystego jubileuszu 55-lecia Miejskiego Przedszkola nr 1 goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą historię oraz dzień dzisiejszy przedszkola. Licznym życzeniom, podziękowaniom i prezentom nie było końca. Wielu spośród gości obecnych na sobotniej imprezie, jako osoby pełniące dziś funkcje publiczne, to absolwenci Miejskiego Przedszkola nr 1 lub osoby w inny sposób w większym lub mniejszym stopniu związane z przedszkolem.

Najmilszym akcentem podczas uroczystości były występy wychowanków i absolwentów przedszkola. Trzy, cztero, pięcio i sześciolatki z godnym tylko sobie wdziękiem śpiewały, grały, tańczyły i przedstawiały zainscenizowane scenki. Widownia była oczarowana ich talentem, zaangażowaniem i urokiem.

Z okazji jubileuszu cała Redakcja Zambrowskiego Portalu składa dyrekcji, wychowawcom, pracownikom i wychowankom Akademii Malucha szczere życzenia wszelkiej pomyślności, jak największej ilości sukcesów i samych powodów do radości.

Polecamy:
:: Wieczornica z okazji Święta Niepodległości
:: W MP1 powołano grupę sportową, nad którą patronat objął PKOL
:: „Święto Drzewa” w Akademii Malucha
:: Msza Jubileuszowa Akademii Malucha
:: Akademia Malucha ma 55 lat

Reklama

„My do szkoły nie pójdziemy ..." czyli jak minęło 55 lat w przedszkolu komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 19:59:53

    A tytuł piosenki?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca w lokalu

Przyjmiemy do pracy dwie osoby w Pizzerii Perfetto do pracy na kuchni oraz do wypieku pizzy. Praca na stałe - umowa o pracę na pełen etat. Po więcej..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Usługi Minikoparką

Kompleksowe Usługi Minikoparką Szybko i solidnie. Polecam i Zapraszam. tel. 728 349 576


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Zaginął pies . Nagroda za

Szukamy zaginionego psa . Naroda!!!!!


VW PASSAT B6

Sprzedam ładnego, bardzo bogato wyposażonego Passata B6 z grudnia 2007roku z rewelacyjną automatyczną skrzynią biegów DSG. Samochód regularnie..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało potrzebna? Możliwe, że w ogóle nie ma wokół Ciebie prawdziwie życzliwego i..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry: -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu ok 6% -granulacja 8mm-25mm -zawartość siarki 0,45% Transport HDS lub winda.Warunki..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE CENY..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Nasze ośrodki: Łomża, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Czyżew , Jedwabne..


Działka rolno-budowlana 1,70

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Działka 8230m2, Głębocz

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat zambrowski...


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Sprzedam mieszkanie

Mieszkanie trzypoziomowe na Osiedlu Wschód w Zambrowie (ul. Wyszyńskiego) o łącznej powierzchni 110 m2; 85,80 m2 powierzchnia mieszkalna, 12,70 m2..


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Sprzedam Skode Fabie 1.2TSI

Sprzedam Skode Fabie 1.2 TSI 86km, rok produkcji 2014 przebieg 110000, klimatyzacja, elektryczne szyby. Stan idealny, silnik dynamiczny, bardzo małe..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Pranie tapicerki meblowej i

Oferuję -pranie tapicerki (samochodowej,meblowej,itp...) -pranie dywanów i wykładzin. -czyszczenie różnego typu:kanap,wypoczynków,krzeseł itp....


ARDOM – solidne okna, drzwi,

Okna - PCV, aluminiowe, drewniane, dachowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, bramy garażowe, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, moskitiery, parapety..


Instalacje Hydrauliczne, C.O,

Witam, oferuję wykonanie instalacji hydraulicznych w pełnym zakresie, instalacji gazowych wewnętrznych i zewnętrznych z nadzorem kierowniczym,..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Zatrudnię kierowce C+E

Zatrudnię kierowcę C+E transport międzynarodowy, jazda z naczepą firanką. tel. 666328277


Handlowiec - sprzedawca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"