:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?„My do szkoły nie pójdziemy ..." czyli jak minęło 55 lat w przedszkolu

edukacja, „My szkoły pójdziemy czyli minęło przedszkolu - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 14/12/2009 00:00

„My do szkoły nie pójdziemy ..." - to fragment jednej z piosenek, którą z niezrównanym wdziękiem zaśpiewali wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 1 Akademia Malucha w Zambrowie w czasie uroczystego jubileuszu 55-lecia istnienia przedszkola.

Historia Miejskiego Przedszkola nr 1 w Zambrowie zaczyna się w 1954 roku, kiedy przy ulicy Łąkowej 6 rozpoczęło działalność dwuoddziałowe przedszkole. W prywatnym mieszkaniu państwa Pycińskich wydzielono dwa pomieszczenia i kuchnię. Wówczas do placówki uczęszczało 40 dzieci. Historia i późniejszy rozwój Miejskiego Przedszkola nr 1 wiąże się z budową Zambrowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego. W 1955 rozpoczęła się więc budowa nowej siedziby przedszkola, a już w listopadzie 1956 roku do użytku oddano nowy budynek przy ul. Sadowej, który funkcję tą pełni do dziś.

Pierwszą kierowniczką przedszkola była pani Krystyna Bogucka. Pieczę nad przedszkolem sprawowała aż przez 38 lat! W 1991 roku funkcję dyrektora objęła pani Marianna Grabowska, a od 2002 roku dyrektorem została pani Barbara Śliwińska – absolwentka tego przedszkola. W 2005 roku placówce nadano imię „Akademia Malucha” i na logo wybrano misia absolwenta.

Od 2003 roku w Przedszkolu działa Klub Europejski Europek. Co roku organizowane są obchody Dnia Wiosny w Europie. Realizowane są projekty Comeniusa. Przedszkole utrzymuje współprace z wieloma tego typu placówkami w kraju i za granicą, m.in. litewskim przedszkolem Ążuoliukas, czy przedszkolem nr 9 w Łomży, dwoma przedszkolami z Wysokiego Mazowieckiego oraz Przedszkolem nr 240 w im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie.

Dużą rolę przykłada się tu do kondycji fizycznej wychowanków. Ostatnio powołana została nawet grupa sportowa „Akademia przyjaciół sportu”, nad którą patronat objął PKOL. Od dnia otwarcia Miejskiej Pływalni prowadzona jest nauka pływania. Wszystkie dzieci uczęszczają na obowiązkowe ćwiczenia gimnastyczne. Jest też nauka tańca sportowego, nowoczesnego i klasycznego, a nawet koło szachowe! Przedszkole, od 6 lat jest organizatorem Zambrowskiej Olimpiady Przedszkolaków.

Ponadto prowadzone są zajęcia muzyczne, szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, spotkania z policjantami i strażą poświęcone bezpieczeństwu, zajęcia teatralne i gromada zuchowa „Słoneczne promyczki”. Przedszkole włącza się do wielu lokalnych i ogólnokrajowych konkursów i akcji, jak np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Przedszkolak Bezpieczny Na Drodze, czy Ogrzejmy Dzieciństwo Miłością. Organizowane są też kiermasze świąteczne.

W ciągu 55 lat przez przedszkole przeszło niemal 2 tys. dzieci. W tym czasie zużyto: „100 tys. kredek, 3 tony farb plakatowych, 2 tony plasteliny i ... tysiąc km papieru toaletowego... Przedszkolaki wypiły haktolitry mleka, zjadły tony ziemniaków i pożegnały „tysiące” mleczaków”.

Zarówno dzieci, jak i rodzice oraz absolwenci (dziś często sprawujący różne publiczne funkcje) o swoim przedszkolu wyrażają się ciepło:
- „W przedszkolu najbardziej lubię malować.” – opowiada Ola.
Ania z kolei nie może doczekać się zajęć z rytmiki, bo „bardzo lubi tańczyć”. Magda, mimo że ma dopiero 4,5 roku chwali się poznanymi słówkami w czasie lekcji j. Angielskiego – „I know – To wiem!” – mówi maluszek.

W minioną sobotę, w czasie uroczystego jubileuszu 55-lecia Miejskiego Przedszkola nr 1 goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą historię oraz dzień dzisiejszy przedszkola. Licznym życzeniom, podziękowaniom i prezentom nie było końca. Wielu spośród gości obecnych na sobotniej imprezie, jako osoby pełniące dziś funkcje publiczne, to absolwenci Miejskiego Przedszkola nr 1 lub osoby w inny sposób w większym lub mniejszym stopniu związane z przedszkolem.

Najmilszym akcentem podczas uroczystości były występy wychowanków i absolwentów przedszkola. Trzy, cztero, pięcio i sześciolatki z godnym tylko sobie wdziękiem śpiewały, grały, tańczyły i przedstawiały zainscenizowane scenki. Widownia była oczarowana ich talentem, zaangażowaniem i urokiem.

Z okazji jubileuszu cała Redakcja Zambrowskiego Portalu składa dyrekcji, wychowawcom, pracownikom i wychowankom Akademii Malucha szczere życzenia wszelkiej pomyślności, jak największej ilości sukcesów i samych powodów do radości.

Polecamy:
:: Wieczornica z okazji Święta Niepodległości
:: W MP1 powołano grupę sportową, nad którą patronat objął PKOL
:: „Święto Drzewa” w Akademii Malucha
:: Msza Jubileuszowa Akademii Malucha
:: Akademia Malucha ma 55 lat

Reklama

„My do szkoły nie pójdziemy ..." czyli jak minęło 55 lat w przedszkolu komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 19:59:53

    A tytuł piosenki?

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos nr 290 w Gosiach Małych 29a, 18-315 Kołaki Kościelne od 15.08.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca,..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry: - wartość opałowa 26-28 MJ/kg - siarka 0,5% -uziarnienie 8-25 mm


Zobacz ogłoszenie

balony , dekoracje weselne

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Oferujemy dekoracje takie jak Napis miłość 120 cm Napis miłość 100..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Zobacz ogłoszenie

sala bankietowa

Zapraszamy do nowo otwartej sali w Krajewo Łętowo (dawny Biały Domek). Organizujemy chrzty,przyjęcia urodzinowe i rocznicowe,wesela i itp.


Zobacz ogłoszenie

INSTALACJA+ANTENA ZA DARMO!

NIE MASZ INSTALACJI A SPODOBAŁA CI SIĘ NASZA OFERTA KANAŁÓW? PRZYJDŹ DO SALONU NC+ W ZAMBROWIE I ZAMÓW INSTALACJĘ ZA 0ZŁ! DODATKOWO OTRZYMASZ W..


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI,

Zapraszamy do sklepu ROLNIK, przy ulicy Wiśniowej, po wentylatory i mieszacze powietrza do obór. Świeża dostawa, różne rozmiary. Dostępne od ręki.


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy Produkcyjni

Firma KEYLITE RW Polska szuka pracowników do produkcji okien dachowych. Jesteś chętny do pracy, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, lubisz pracę z..


Zobacz ogłoszenie

Wynajme kawalerke

Wynajme kawalerke w pelni wyposazona 600 + media (wychodzi okolo ze wszystkim-750zl


Zobacz ogłoszenie

Partnerka na wesele

Szukam partnerki na wesele dnia 03.07.2018r, od 35 do 45lat . Proszę o kontakt telefoniczny .


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zobacz ogłoszenie

HAPROL- FOLIA, SIATKA ,

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"