:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C bezchmurnie

„I tylko niebo ...”

kultura_, „I tylko niebo ” - zdjęcie, fotografia

To tytuł debiutanckiej powieści Beaty Ciecierskiej spod Zambrowa. Książka opowiada losy dwojga dzieci z podlaskiej wsi, zniszczonej przez Niemców, które zostały wywiezione do Kazachstanu.

Dokładnie za tydzień, 4 października będzie miała miejsce premiera książki Beaty Ciecierskiej pt. „I tylko niebo...”. Jest to powieść obyczajowa.

Opowiada o losach dwojga dzieci z podlaskiej wsi zniszczonej przez Niemców, wywiezionych do Kazachstanu. Ich matka ginie podczas transportu. Wegetują tam w nieludzkich warunkach skrajnej nędzy, surowego klimatu i prześladowań. Spotykają na swojej drodze ludzi okrutnych, pozbawionych ludzkich uczuć, ale też dobrych, ofiarnych, gotowych, nawet w najtrudniejszych sytuacjach, do niesienia pomocy. To dzięki nim, a także dzięki niezwykłej sile woli, hartującej się wśród przeciwieństw losu, dzieciom udaje się przetrwać, a także (co ważne i co jest przewodnim motywem tej książki) nie stracić wiary w dobro, w siłę miłości i zwykłej ludzkiej godności.

To piękna i chwytająca za serce opowieść. Większość sytuacji w książce jest fikcją, ale są też takie, które kiedyś zdarzyły się naprawdę.

Autorką książki jest Beata Ciecierska spod Zambrowa, z wykształcenia technik-ekonomista, na co dzień pracująca w jednym z zambrowskich biur rachunkowych. Powieść „I tylko niebo...” jest debiutem literackim autorki.

Beata Ciecierska, jak sama mówi o sobie, pisze „od jakiegoś czasu”, trudno określić dokładnie. Pisanie to taka odskocznia od codzienności.

- „To, co w danej chwili przychodzi do głowy, zapisuje na kartkach i chowam do szuflady, zresztą pewnie robi tak wielu z nas....” - mówi Beata Ciecierska - „Są tam wiersze, opowiadania i wierszowanki dla dzieci i dorosłych. Z tą opowieścią było trochę inaczej... Moja babcia przeżyła wojnę... Moi rodzice byli dziećmi, gdy trwała. Słuchałam opowieści, ale jeszcze wtedy nie potrafiłam o tym pisać. Kilka miesięcy temu, kolega, który ratuje mój kręgosłup rozpoczął ten temat... Po powrocie do domu usiadłam przed laptopem i zaczęłam pisać...”

Pisarka cieszy się, że jej książka ujrzy światło dzienne. Wyraża nadzieję, że przyniesie czytelnikom dużo pozytywnych emocji.

Premiera książki zaplanowana jest na 4 października. Ustalona cena to 28 zł. Wydawcą jest Warszawska Firma Wydawnicza s.c. Patronat medialny objął Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org.

Zainteresowane księgarnie zamówienia mogą kierować do Działu Dystrybucji Warszawskiej Firmy Wydawniczej – Edyta Karpińska ([email protected]). Promocją powieści zajmuje się Katarzyna Kowalska ([email protected]).

Polecamy:
:: Narodowe czytanie również w Zambrowie
:: Pisarka Jolanta Kwiatkowska na spotkaniu DKK w Zambrowie
:: Spotkanie z Zofią Stanecką w Szumowie
:: Katarzyna Enerlich w Zambrowie [foto]
:: „Pamiętaj” - nowy tomik poezji

„I tylko niebo ...” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org