:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

„Górka” zlikwidowana. Będzie nowy parking

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego na samochód to na osiedlu „Północ” w Zambrowie coraz większy problem. Dlatego Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje kolejny parking, gdzie powstanie ok. 40 miejsc dla samochodów.

Od poniedziałku, 6 października, między sklepem „Gregorek” a budynkiem Białostocka 29 (w miejscu tzw. „górki”), trwają prace przy budowie nowego osiedlowego parkingu. Prace łomżyńskiej firmie Skorpi zleciła Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Aktualnie trwają roboty ziemne. Do tej pory robotnikom udało się już zlikwidować usypaną 18 lat temu górkę, która w tamtym czasie powstała podczas prowadzonych w pobliżu różnych inwestycji. Po zakończeniu prac ziemnych pozostanie już tylko ułożenie na wyznaczonym terenie kostki polbruk pod nowy parking. Jak ustaliliśmy, ma tam powstać około 40 miejsc parkingowych. Prace potrwają do końca października.

Przypomnijmy, że nie jest to jedyna inwestycja ZSM związana z wygospodarowaniem nowych miejsc dla pojazdów w naszym mieście. W planach, przy wsparciu finansowym samorządu Miasta Zambrów, jest także budowa kolejnego parkingu na osiedlu „Północ” - przy ul. Białostockiej, pod blokami nr 23 i 25.

- „Drugi parking powstanie najprawdopodobniej w przyszłym roku, ponieważ nie udało się wygospodarować środków finansowych z tegorocznego budżetu Miasta Zambrów. Z naszej strony została podjęta uchwała przez walne zgromadzenie o przekazaniu nieodpłatnie na rzecz Urzędu Miasta części gruntów, które mają być zajęte pod ten parking.” – powiedział nam prezes ZSM Henryk Kosieradzki.

Przypomnijmy, że pomysły budowy parkingów na os. „Północ” spotkały się ze sprzeciwem niektórych mieszkańców. O szczegółach tej sprawy pisaliśmy 15 kwietnia na łamach naszego Portalu (link).

Warto dodać, że oprócz budowy parkingów w tym roku Spółdzielnia wybudowała także zespół murowanych garaży przy ul. Wyszyńskiego. O tej inwestycji można przeczytać w artykule: Budowa garaży przy ul. Wyszyńskiego zbliża się ku końcowi [foto].

Polecamy:
:: Trwają prace przy budowie ul. Brzozowej [foto]
:: Ruch wahadłowy na DK63
:: Co się dzieje na placu rozbudowy szpitala? [foto]
:: Utwardzą dojazd do ogródków działkowych „Pod Długoborzem”
:: Nowa remiza powstaje w Głęboczu Wielkim [foto]
:: Rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej w Srebrnej [foto]
:: Wiemy, kto zamontuje systemy fotowoltaiczne
:: Olimpia Zambrów zagra w końcu na nowym stadionie?
:: Nowa kaplica dopiero pod koniec września [foto]
:: Kolejny odcinek S8 dla włoskiej firmy?
:: Wylali ostatnią warstwę masy bitumicznej na ul. Papieża Jana Pawła II [foto]
:: Prace na ul. Brzozowej rozpoczęte [foto]
:: Początek prac nad budową przyszkolnego boiska w Rutkach-Kossakach [foto]
:: Teren pod budowę odcinka S8 Zambrów – Mężenin przekazany
:: Prace na ul. Papieża Jana Pawła II powoli dobiegają końca [foto]
:: Nowa kaplica niebawem zostanie skończona


„Górka” zlikwidowana. Będzie nowy parking komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się