:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

800 tys. zł trafi do podlaskich OSP

Wczoraj podpisano umowy na dofinansowanie podlaskich OSP. Wśród nich znalazły się gminy z powiatu zambrowskiego.

Członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego - marszałek Jerzy Leszczyński i Stefan Krajewski podpisali wczoraj, 18 maja w siedzibie OSP w Osipach-Kolonii (gm. Wysokie Mazowieckie) 13 umów z gminami z powiatu wysokomazowieckiego i powiatu zambrowskiego. 800 tys. zł wsparcia przyznano na poprawę bezpieczeństwa i zakup lub doposażenie w niezbędny sprzęt ratowniczo – gaśniczy Ochotniczych Straży Pożarnych.

- „Spotykamy się dzisiaj w Osipach-Kolonie, gdzie swoją siedzibę ma OSP, by uroczyście podpisać umowy na dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Podlaskiem. Przy tej okazji chciałem podziękować wszystkim obecnym za dobrze przygotowane wnioski, za waszą pracę na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem z budżetu województwa wygospodarowaliśmy rekordową kwotę 800 tys. zł na wsparcie działalności OSP, która przyda się zarówno na zakup sprzętu specjalistycznego, jak i odzieży. W naszym województwie OSP działają prężnie i każde środki, czy to samorządowe czy rządowe są potrzebne.” – mówił podczas spotkania Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

W ramach dotacji strażacy mogą zakupić specjalistyczną odzież ochronną: ubrania ochronne, buty, rękawice strażackie, hełmy itp., ale też kupić drobny sprzęt ratowniczo - gaśniczy, służący do zapewnienia gotowości bojowej jednostek ochrony przeciwpożarowej, typu defibrylatory, motopompy, pilarki ratownicze, wentylatory oddymiające itp.

- „Cieszymy się, że udało nam się podpisać już te umowy. Teraz czas na realizacje, na zakupy, na doposażenie OSP. (…) Mam nadzieję, że te inwestycje przyczynią się do jeszcze lepszego funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych w naszym województwie.” - podkreślał w swoim przemówieniu Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski.

Oprócz gmin z powiatu zambrowskiego, czyli Szumowa, Zambrowa, Kołak Kościelnych i Rutek, wsparcie otrzymały również jednostki z powiatu wysokomazowieckiego: Ciechanowiec, Czyżew, Klukowo, Kobylin-Borzymy, Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Szepietowo, Wysokie Mazowieckie i Miasto Wysokie Mazowieckie.

Przypomnijmy, że kwota przeznaczana na potrzeby OSP jest systematycznie zwiększana. W budżecie województwa na 2016 rok zabezpieczono na ten cel 200 tys. zł. Wsparcie otrzymały wówczas 62 jednostki samorządowe. W ubiegłorocznym budżecie województwa (2017 r.), na taką pomoc zabezpieczono dwukrotność kwoty poprzedniej - 400 tys. zł. Wtedy dotację otrzymało 101 samorządów, czyli wszyscy wnioskujący.

 


800 tys. zł trafi do podlaskich OSP komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się