:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

70-lecie zambrowskiego liceum [foto+video]

Msza święta, wystąpienia gości oraz część artystyczna. Tak wyglądały obchody 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie.

Uroczyste obchody 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie odbyły się wczoraj, 7 października. Rozpoczęły się one mszą świętą w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie celebrowaną przez Biskupa Diecezji Łomżyńskiej Janusza Stepnowskiego oraz Biskupa Pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej Tadeusza Bronakowskiego.

Druga część uroczystości odbyła się w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Uczestniczyli w niej m.in.: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, radni Sejmiku Wojewódzkiego Marek Adam Komorowski i Bogusław Dębski, wicekurator oświaty Bożena Dzitkowska, Przewodniczący Rady Powiatu Józef Dąbrowski, Starosta Zambrowski Robert Rosiak, Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Przewodniczący Rady Miasta Zambrów Zbigniew Korzeniowski, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, Wójt Gminy Kołaki Kościelne Sylwester Jaworowski, Zastępca Wójta Gminy Zambrów Stanisław Krajewski, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu powiatu zambrowskiego oraz absolwenci oraz aktualni uczniowie szkoły.

Oficjalne obchody rozpoczął dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie Jan Pilch, który przywitał zebranych i przybliżył krótką historię szkoły. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali oraz życzyli kolejnych jubileuszy i wielu sukcesów.

- „Jest to święto wszystkich tych, którzy byli i są z tą naszą szkołą w jakiś sposób związani, zarówno pracowników i uczniów, jak i osób, które swoją działalnością zawodową i społeczną przyczyniały się do coraz lepszego, efektywniejszego funkcjonowania naszej szkoły. Chciałbym, aby obchodzony w dniu dzisiejszym jubileusz był świętem nie szkoły, w znaczeniu miejsca, murów, w których się znajdujemy, ale przede wszystkim, aby było to święto ludzi, którzy przez 70 lat tę właśnie szkołę tworzyli, wpływali na jej atmosferę, poświęcali jej swój czas, interesowali się jej sprawami i wspierali ją.” - mówił Jan Pilch, dyrektor ZSO.

Warto dodać, że wczorajsze obchody jubileuszu powstania szkoły były połączone z przypadającym na 14 października Dniem Edukacji Narodowej. W związku z tym nauczyciele oraz pracownicy ZSO zostali nagrodzeni przez Kuratora Oświaty, Starostę Zambrowskiego, a także Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Na zakończenie uroczystości uczniowie liceum pod kierownictwem Elżbiety Chmielewskiej i Bożeny Rykaczewskiej zaprezentowali krótkie przedstawienie. Występy aktorów przeplatane były utworami muzycznymi w wykonaniu podopiecznych Katarzyny Nity-Murawskiej oraz tańcami w wykonaniu grupy tanecznej Natalii Fabian. Ponadto przed zgromadzoną publicznością wystąpił absolwent ZSO, solista tenor - Waldemar Bączyk.

Zachęcamy do obejrzenia obszernego skrótu z wczorajszej uroczystości.


Poniżej prezentujemy także materiał filmowy nagrany specjalnie z okazji jubileuszu placówki przez studio filmowe FILMART Andrzeja Węgrowskiego.


Polecamy:
:: Uczniowie SWEiRP na stażach w Niemczech
:: „Wspomnienia z ZSO” - kroniki sportowe cz. II [foto]
:: „Święto pieczonego ziemniaka” w Pęchratce Polskiej
:: Pasowanie na pierwszoklasistów w „Piątce” [foto]
:: Jak adaptują się 2- i 3-latki w MP1? [foto+video]
:: ZSA ponownie „Solidarną Szkołą”
:: Nietypowy tydzień w zambrowskiej „Trójce”
:: „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Starym Skarżynie [foto]
:: Przedszkolaki z MP6 na ognisku integracyjnym
:: Piękna lekcja historii pod pomnikiem w Łętownicy

70-lecie zambrowskiego liceum [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się