:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 14°C
powietrze Dobre
pożary i straż, lecie Zbrzeźnica [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 16/09/2017 00:00

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy obchodzili 70-lecie działalności jednostki. Uroczystości tej towarzyszyło nadanie sztandaru.

Świętowanie jubileuszu 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy rozpoczęło się dzisiaj, 16 września uroczystą mszą świętą, w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin, odprawioną w kościele w Tabędzu przez zastępcę diecezjalnego kapelana strażaków ks. Pawła Gralę oraz proboszcza parafii ks. Franciszka Bieńkowskiego. We mszy udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych, a także pododdziały strażaków ochotników z terenu powiatu zambrowskiego.

Główna część uroczystości jubileuszowych odbyła się przy remizie OSP Zbrzeźnica. Kluczowym momentem było niewątpliwie nadanie jednostce sztandaru. Jego zakup możliwy był dzięki ofiarności samorządów, firm, instytucji oraz osób prywatnych, zarówno mieszkańców powiatu, jak i osób związanych z naszym regionem.

Podczas dzisiejszej uroczystości nie mogło zabraknąć również przyznania odznaczeń i medali. Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Zbrzeźnicy. Medalem udekorowany został nowy sztandar. Kolejne odznaczenia trafiły do poszczególnych druhów:

Srebrny medal „Za zasługi dla Pożarnictwa”:
:: druh Stanisław Malec

Brązowy medal „Za zasługi dla Pożarnictwa”:
:: druh Jacek Przychodzeń

Brązowa Odznaka Honorowa „Podlaski Krzyż Floriański”:
:: druh Zbigniew Chomontowski

Odznaka „Wzorowy Strażak”
:: druh Waldemar Chomontowski
:: druh Szczepan Chomontowski
:: druh Sebastian Mrówka
:: druh Bartek Ogonowski
:: druh Jerzy Ogonowski
:: druh Marek Ogonowski
:; druh Marcin Rogowski
:: druh Adam Okuowski
:: druh Tomek Wnorowski

Medale i odznaki wręczali: Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Podlaskiego Związku OSP RP druh Andrzej Koc, Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Andrzej Sobolewski, Prezes Zarządu OSP RP Powiatu Zambrowskiego Marek Adam Komorowski oraz Starosta Zambrowski Robert Rosiak.

W czasie gali głos zabrali zaproszeni goście. Podczas przemówień dziękowali i składali życzenia strażakom z okazji ich święta oraz wręczali upominki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy z okazji jubileuszu. Miłym akcentem było wręczenie specjalnego grawertonu od Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbrzeźnicy dla druha Krzysztofa Kolińskiego z okazji jego 25-lecia na stanowisku Komendanta Gminnego OSP.

Obchody 70-lecia uświetnił występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zambrowie.
OSP w Zbrzeźnicy została założona 25 czerwca 1947r. Podstawowym zadaniem stowarzyszenia była ochrona przeciwpożarowa wsi oraz kompleksu leśnego Czerwony Bór. Pierwszym prezesem został Mieczysław Archacki. Kolejnym prezesami byli: Aleksander Jabłecki, Zygmunt Mejer, Roman Archacki, Zygmunt Gniazdowski, Tadeusz Korzeb i Jerzy Ogonowski. Obecnie funkcję prezesa od września 2011 roku pełni Jacek Przychodzeń. Od istnienia jednostki było sześciu naczelników. Pierwszym naczelnikiem został wybrany Władysław Rogowski, następnie Marian Zalewski, Bolesław Sepczyński, Waldemar Chomontowski oraz Marcin Chomontowski. Obecnie funkcję naczelnika od 2016 roku pełni
Sebastian Mrówka.

Pierwszym sprzętem jaki posiadała OSP było: sikawka, węże strażackie, wóz konny i syrena ręczna. Wóz konny zastąpił ciągnik z motopompą. Pierwszy wóz bojowy marki Żuk pojawił się w naszej jednostce w 1990 roku. Stan wyposażenia na 1990 rok był następujący: 2 motopompy Po-3, 3 węże ssawne Ws 110, 5 węży w75, 12 węży gaśniczych w52 i 2 prądownice. Po likwidacji jednostki wojskowej w Czerwonym Borze w 2001 roku do Zbrzeźnicy trafił średni wóz bojowy GBA 2,5/16- Star 244 wraz z wyposażeniem. Dodatkowo w 2007 roku do jednostki trafiła pilarka do drewna natomiast w 2010 - motopompę pływającą Niagara.

Pierwszą strażnicą była stodoła ówczesnego naczelnika - Mariana Zalewskiego. W 1960 staraniami OSP przejęliśmy budynek dawnego dworu, w którym urządzono pierwszą remizę. Budowę nowej nowoczesnej remizy w czynie społecznym rozpoczęto w 1988 roku. Oddano ją do użytku 6 lat później - w 1994r. W 2008 roku wykonano nową elewację na budynku oraz wymieniono stolarkę okienną.

Swoją obecność w życiu lokalnym podkreślają szczególnie w trakcie ważnych uroczystości kościelnych - podczas trzymania warty przy Grobie Pańskim w Święta Wielkanocne oraz innych uroczystościach w kościele parafialnym p.w. NMP Częstochowskiej w Tabędzu.

Wyjazdów do akcji w całych dziejach OSP miała tysiące. Najtragiczniej wspominane są pożary w Modzelach Starych, gdzie spłonęło 108 zabudowań, Baczach Mokrych oraz Zbrzeźnicy. Podczas dotychczasowej działalności jednostka zajmowała wysokie lokaty podczas zawodów gminnych, powiatowych (Zambrów, Rutki, Szumowo), wojewódzkich (Kolno, Piątnica) i nawet krajowych (Częstochowa 1998 rok). Ostatni największy sukces miał miejsce w 2010 roku na zawodach w Długoborzu, gdzie Zbrzeźnica na 4 wystawione drużyny - wszystkie zajęły I miejsca w swoich kategoriach.

25 maja 2015 r. jednostka otrzymała nowy wóz bojowy marki Iveco Eurocargo E-24, o wartości 449 tyś.złotych - całkowicie sfinansowany przez Urząd Gminy w Zambrowie.

Polecamy:
:: Wybrano Przewodniczącego Głównego Sądu Honorowego Związku OSP RP
:: Pożar auta na ul. Łomżyńskiej
:: Tragiczny wypadek na DK63 [foto]
:: Uratowali nieprzytomnego mężczyznę
:: Zwarcie instalacji elektrycznej w mieszkaniu na AWP [foto]
:: Kolejny pożar na koszarach [foto+video]
:: Pożar mieszkania na koszarach [foto+video]
:: Strażacy usuwają szkody po gwałtownej burzy [foto+video]
:: Bow echo wyrządziło wiele szkód w powiecie zambrowskim
:: Pracowity początek tygodnia zambrowskich strażaków
:: Ufundujmy sztandar strażakom ze Zbrzeźnicy
Reklama

70-lecie OSP Zbrzeźnica [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Producent mebli na wymiar Murawski Furniture m.in kuchnie, szafy, garderoby, meble do samodzielnego składania. Odwiedź naszą stronę..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,od 1000zł do 20000zł.Auta bez..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Sprzedawca - branża budowlana

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Sprzedawca stacji Lotos Kołaki

Stacja paliw Lotos w Kołaki Kościelne Gosie Małe 29a od 25.10.2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


Naprawa i regeneracja

Borowo - Naprawa i regeneracja alternatorów i rozruszników, Dorota Sasinowska Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników...


Sprzedam wkład bagażnika

Sprzedam styropianowy wkład bagażnika samochodu TIGUAN (bez koła zapasowego)


Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja paliw Lotos w Zambrowie ul.Mazowiecka 2a od 01.11,2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Bardzo dobrej jakości ekogroszek o parametrach: - wartość opałowa 26-28 MJ/kg -siarka 0,50% - popiół do 5%- części lotne >35%. Warunki transportu..


Usługi koparka volvo 160

Oferuję usługi koparką kołową volvo 160 - wykopy - niwelacja terenu - młot wyburzeniowy - rozbiórki i wyburzenia budynków w zamian za materiał..


Mieszkanie do wynajęcia

Wynajmę mieszkanie (dwa pokoje) umeblowane. Na ul. Grunwaldzkiej


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. Mam parę pytań do Ciebie. Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna i niedoceniana?..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Mieszkanie 2-pokojowe, parter,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 36,90m2 położone na parterze w bloku przy 71 Pułku Piechoty. Lokal..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Sprzedam na części motorower

Sprzedam na części zarejestrowany motorower Romet Ogar z silnikiem Jawki. Jeśli chcesz aby młodemu kierowcy leciał zniżki na ubezpieczenie auta to..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


regały sklepowe

sprzedam regały sklepowe 19sztuk, 215x80x30 wys/szer/gleb/ cena za sztukę 150 zł


Mieszkanie 24,34m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 24,34m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. Grunwaldzkiej w..


Sprzedam Volkswagena LT

Sprzedam Volkswagena LT 28 2,5 D z 1999 r. Auto w bardzo dobrym stanie , doinwestowane . Samochód pracował w hurtowni i zaopatrywał apteki w leki ...


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"