:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  15°C umiarkowane opady deszczu

6-latki od stycznia bez opłat

samorząd, latki stycznia opłat - zdjęcie, fotografia

Od 1 stycznia rodzice 6-latków nie będą płacić za pobyt dziecka w publicznej placówce wychowania przedszkolnego. Zgodnie z ustawą z dnia 1 grudnia 2016 r. sześcioletni uczniowie uczęszczający do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego objęci zostaną subwencją oświatową.

W związku z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw, od 1 stycznia 2017 roku zniesiona zostanie możliwość pobierania przez organ prowadzący opłat za pobyt dziecka w wieku 6 lat w publicznej placówce wychowania przedszkolnego. Ma to związek z tym, że już od przyszłego roku sześcioletni uczniowie uczęszczający do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego objęci zostaną subwencją oświatową.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wyjaśnia, że gminy do 31 grudnia 2016 roku mogą, jak dotychczas, pobierać od rodziców opłaty za pobyt ich dziecka w przedszkolu w godzinach wykraczających poza ustalony czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki. Z kolei po 1 stycznia 2017 r. (po rozpoczęciu nowego roku budżetowego) rady gminy powinny dokonać zmian w uchwale w sprawie ustalenia wysokości opłat za świadczenia w prowadzonych przez siebie publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego, w zakresie dotyczącym całkowitego zniesienia opłat za korzystanie przez dziecko 6-letnie z wychowania przedszkolnego.

W praktyce, od 1 stycznia 2017 r. rodzice dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego (oraz starszych) w publicznych przedszkolach (oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej lub innych formach wychowania przedszkolnego), muszą ponosić jedynie opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.

Polecamy:
:: Rada Gminy Zambrów uchwaliła budżet na 2017 rok [retransmisja]
:: Radni powiatu uchwalili budżet na 2017 rok [retransmisja]
:: Spotkanie burmistrza z mieszkańcami naszego miasta [foto+video]
:: Rada Miasta przeciwna łączeniu zambrowskiego PKS-u z innymi spółkami
:: Przetarg na śmieci w Zambrowie. Drogo
:: XXIII sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja]
:: 15 stycznia referendum ws. budowy regionalnego lotniska
:: Marszałek nie wycofa się z inkorporacji PKS-ów. Wicemarszałkowie z PO są przeciwni
:: Od stycznia wzrośnie cena wody [retransmisja]


6-latki od stycznia bez opłat komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org