:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

404 uczniów w naszym powiecie zmierzy się z egzaminem gimnazjalnym

edukacja, uczniów naszym powiecie zmierzy egzaminem gimnazjalnym - zdjęcie, fotografia

Za dwa tygodnie uczniowie klas III gimnazjów w całej Polsce będą pisali najważniejszy egzamin przed zakończeniem szkoły. W naszym powiecie z egzaminem gimnazjalnym zmierzy się ponad 400 uczniów.

Pierwszy egzamin gimnazjalny zaplanowany jest na środę, 19 kwietnia. Wówczas gimnazjaliści zmierzą się z częścią humanistyczną. Jako pierwszy będzie blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie uczniowie będą mieli 60 minut (uczniowie z dysleksją 80 minut). Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpią do z języka polskiego. W tym przypadku będą mieli 90 minut (dyslektycy 135 minut).

Dzień później (20 kwietnia) o godz. 9.00 gimnazjaliści rozpoczną pisanie egzaminu z przedmiotów przyrodniczych, a o godz. 11.00 - z matematyki. W piątek, 21 kwietnia młodzież zmierzy się z egzaminem z języka obcego nowożytnego (godz. 9.00 - poziom podstawowy, godz. 11.00 - poziom rozszerzony). Wszystkie części egzaminu zaczynają się w tym samym czasie w całym kraju.

Udział w egzaminie gimnazjalnym jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów klas III. Każdy uczeń, który nie podejdzie do egzaminu, nie będzie mógł ukończyć gimnazjum, a więc w przyszłym roku będzie musiał powtórzyć trzecią klasę oraz podejść do egzaminu za rok. Prace uczniów w czasie egzaminu są kodowane i sprawdzane przez niezależną komisję, poza szkołą. Na wyniki trzeba będzie poczekać około miesiąca.

W tym roku do egzaminu w powiecie zambrowskim przystąpi 404 gimnazjalistów. Najwięcej, bo aż 153, to uczniowie Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie. W Zespole Szkół Ogólnokształcących do egzaminu podejdzie 138 uczniów, w Gimnazjum w Rutkach Kossakach – 57, w Zespole Szkół w Szumowie - 39 osób, zaś w ZS w Kołakach Kościelnych – 17.

Uczniowie, którzy z przyczyn losowych bądź zdrowotnych nie przystąpią do egzaminu gimnazjalnego w tym tygodniu, będą mogli go zdawać w dodatkowym terminie: część humanistyczną - 1 czerwca, część matematyczno-przyrodniczą – 2 czerwca i z języka obcego – 5 czerwca.

Do egzaminu gimnazjalnego nie zostało już dużo czasu, więc wszystkim uczniom klas III życzymy owocnej nauki!

Polecamy:
:: Handlowcy ZSA na „Marcowych spotkaniach z nauką” w Białymstoku
:: Próbny egzamin handlowców z ZSA
:: Zambrowscy nauczyciele nie strajkowali przeciwko reformie
:: Radni miejscy zaskarżą opinię Podlaskiego Kuratora Oświaty [retransmisja]
:: Podchody językowe w „Czerwoniaku”
:: „Szukałeś nas... jesteśmy” [foto]
:: Noc kodowania w zambrowskiej „Trójce”
:: Dzień z ELF-em w zambrowskiej „Czwórce” [foto]
:: „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr, wiosna…”
:: ZSO przywitało wiosnę [foto+video]


404 uczniów w naszym powiecie zmierzy się z egzaminem gimnazjalnym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się