:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C bezchmurnie

4-letnia Nela czeka na pomoc. Przekaż jej 1% swojego podatku

społeczeństwo, letnia czeka pomoc Przekaż swojego podatku - zdjęcie, fotografia

4-letnia Nela Grabowska z Zambrowa to kolejna osoba, na rehabilitację której warto przekazywać 1% podatku dochodowego za miniony rok.

Nela urodziła się 17 października 2012 roku w łomżyńskim szpitalu. W wyniku poważnych komplikacji podczas porodu i nieudanej pomocy personelu medycznego, doznała uszkodzenia splotu barkowego - typu erba. Nela od pierwszych dni była pod opieką wielu poradni: neurologicznej, rehabilitacyjnej, preluksacyjnej, nefrologicznej, psychologicznej, ortopedycznej i okulistycznej.

Obecnie wizualnie Nela niczym się nie różni od zdrowych dzieci. Jednak nie jest możliwe odbudowanie uszkodzonego nerwu odpowiadającego za pracę całej rączki, co niestety skutkuje brakiem siły w chorej rączce, opadającym barkiem, odstającą łopatką i co najważniejsze – skrzywieniem kręgosłupa wchodzącym już na II stopień oraz koślawością stóp i kolan.

Nela by mieć szansę na powrót do zdrowia wymaga bardzo częstej i intensywnej rehabilitacji oraz zajęć wspomagających jej rozwój.

- „Z całego serca dziękujemy za dotychczasową jak i przyszłą pomoc.” – powiedziały Nela i jej mama.

Nela jest podopieczną Fundacji Splotu Ramiennego Otwarte Ramiona. Chcąc przekazać 1% swojego podatku na rzecz 4-letniej Neli, wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2016 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego wpisać KRS 0000142952, z dopiskiem cel szczegółowy: Nela Grabowska. Nic więcej robić nie trzeba. Urząd skarbowy przekaże w naszym imieniu niezbędne środki na konto wskazanej przez nas organizacji.

Osoby, które chciałyby wspomóc rodziców Neli dodatkową dobrowolną wpłatą, mogą dokonać darowizny przelewając pieniądze na konto Fundacji:

OTWARTE RAMIONA FUNDACJA SPLOTU RAMIENNEGO
NR KRS 0000142952
nr konta: 90 8009 0007 0017 3342 2001 0001
z dopiskiem: Nela GrabowskaPolecamy:
:: Przekaż 1% na leczenie i rehabilitację ciężko chorych bliźniąt z Zambrowa
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 10-letniej Ani
:: Przekaż Sylwii 1% podatku
:: Ty też możesz pomóc Kubusiowi!
:: Przekaż 1% podatku dla OSP w Starym Laskowcu
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 4-letniej Eryki
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 3-letniego Davida
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 27-letniego Łukasza

4-letnia Nela czeka na pomoc. Przekaż jej 1% swojego podatku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org