:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

19-letnia Monika czeka na 1% twojego podatku

społeczeństwo, letnia Monika czeka twojego podatku - zdjęcie, fotografia

19-letnia Monika Świerżyńska to kolejna osoba z Zambrowa, na pomoc której warto przekazywać 1% podatku za miniony rok.

Trwa kampania podatkowa za 2016 r. Każdy może zdecydować, na rzecz jakiej organizacji pożytku publicznego chce przekazać w zeznaniu PIT 1% swojego podatku. W ramach cyklu artykułów "Przekaż 1% podatku" prezentujemy osoby i instytucje z Zambrowa i okolic, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku.

Tym razem zachęcamy do pomocy 19-letniej mieszkance Zambrowa Monice Świerżyńskiej. Cierpi ona na mukowiscydozę - ciężką, wyniszczającą organizm chorobę genetyczną, na którą w Polsce choruje około 1,5 tys. osób. Mukowiscydoza powoduje wytwarzanie w organizmie chorych gęstego i lepkiego śluzu, który blokuje drogi oddechowe, wywołując postępujące wyniszczenie płuc, a w konsekwencji niewydolność oddechową i przedwczesną śmierć. Miesięczny koszt leczenia i rehabilitacji, jaki ponosi rodzina chorego, w zależności od zaawansowania choroby sięga od 1 tys. do 5 tys. zł. Średni czas przeżycia chorych na mukowiscydozę w Polsce to około 20 lat. Aktualnie cierpiąca na tę przypadłość Monika Świerżyńska znajduje się na liście oczekujących na przeszczep płuc.

Monika jest podopieczną Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę. Chcąc przekazać 1% swojego podatku na rzecz nastoletniej mieszkanki Zambrowa, wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2016 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego, wpisać KRS 0000097900, z dopiskiem cel szczegółowy: dla Moniki Świerżyńskiej. Nic więcej robić nie trzeba. Urząd skarbowy przekaże w naszym imieniu niezbędne środki na konto wskazanej przez nas organizacji.

Osoby, które chciałyby wspomóc rodziców Moniki dodatkową dobrowolną wpłatą, mogą dokonać darowizny przelewając pieniądze na konto:

BPH S.A. Oddział Kraków
nr konta: 36 1060 0076 0000 3200 0132 9248
z dopiskiem: na leczenie Moniki Świerżyńskiej


Jeżeli jesteś z Zambrowa lub powiatu zambrowskiego i w rodzinie masz chorą osobę, która jest podopieczną fundacji mającej status organizacji pożytku publicznego i można na rehabilitację tej osoby przekazywać 1% podatku w ramach kampanii PIT, zgłoś się do redakcji Portalu Zambrow.org (osobiście, telefonicznie lub wysyłając e-mail). Nie odmówimy żadnej osobie potrzebującej ani organizacji.

W kolejnych artykułach z cyklu „Przekaż 1% podatku” będziemy prezentować stowarzyszenia i prywatne osoby potrzebujące pomocy z Zambrowa i powiatu zambrowskiego, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku. Warto poznać potrzeby lokalne i wesprzeć tych, którzy żyją blisko nas.

Polecamy:
:: Przekaż 1% podatku na rzecz Mariusza Brutkowskiego
:: Przekaż 1% podatku na rzecz stowarzyszenia „Naprzeciw”
:: 4-letnia Nela czeka na pomoc. Przekaż jej 1% swojego podatku
:: Przekaż 1% na leczenie i rehabilitację ciężko chorych bliźniąt z Zambrowa
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 10-letniej Ani
:: Przekaż Sylwii 1% podatku
:: Ty też możesz pomóc Kubusiowi!
:: Przekaż 1% podatku dla OSP w Starym Laskowcu
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 4-letniej Eryki
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 3-letniego Davida
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 27-letniego Łukasza

19-letnia Monika czeka na 1% twojego podatku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się