REKLAMA:

Odsłonięcie Pomnika Żołnierza Polskiego II RP w Zambrowie

wiadomości lokalne
31.08.2010 r., godz. 06.10
Wizualizacja pomnika i skweru wokół pomnika - wykonanie: Michał Selerowski
W przyszłą niedzielę (5 września) na placu przed Zambrowskim Parkiem Przemysłowym odsłonięty zostanie Pomnik Żołnierza Polskiego II RP. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej o godz. 12.00.

W przyszłą niedzielę, tj. 5 września odbędzie się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie Pomnika Żołnierza Polskiego II Rzeczpospolitej. Uroczystość rozpocznie msza święta w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie w intencji żołnierzy Wojska Polskiego.

Po mszy wszyscy zebrani przemaszerują Aleją Wojska Polskiego na plac przed Zambrowski Park Przemysłowym, gdzie stoi pomnik. Około godziny 13.30 wystąpieniem Burmistrza Miasta Zambrów i zaproszonych gości rozpocznie się ceremonia odsłonięcia i poświęcenia pomnika.

Całość dopełni apel poległych i salwa honorowa. Na zakończenie uroczystości władze miasta i goście złożą kwiaty pod nowo odsłoniętym pomnikiem.

W imieniu władz samorządowych zapraszamy mieszkańców Zambrowa do udziału w uroczystości.

Przypomnijmy, że idea postawienia w Zambrowie Pomnika Żołnierza Polskiego II RP zrodziła się w maju ubiegłego roku. Ogłoszony przez władze miasta konkurs na wykonanie monumentu z brązu wygrał pan Michał Selerowski, artysta pochodzący z Zambrowa, autor pomnika Hanki Bielickiej w Łomży.

Polecamy:
:: Plac pod pomnik gotowy
:: Będzie dumnie patrzył w przyszłość
:: Ruszyła budowa placu pod pomnik żołnierza
:: Wizualizacja skweru z pomnikiem Żołnierza
:: Pomnik żołnierza polskiego zostanie odsłonięty w wakacje przyszłego roku
:: W Zambrowie stanie pomnik żołnierza
MB


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: