REKLAMA:

II Powiatowy Przegląd Młodzieżowych Grup Teatralnych zakończony

kultura
07.05.2010 r., godz. 06.30
II Powiatowy Przegląd Młodzieżowych Grup Teatralnych
Patryk Frołow po raz kolejny został okrzyknięty najlepszym aktorem podczas Powiatowego Przeglądu Młodzieżowych Grup Teatralnych.

Wczoraj (6. kwietnia) w Bursie Szkolnej nr 1 po raz drugi odbył się Powiatowy Przegląd Młodzieżowych Grup Teatralnych. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Starosta Powiatu Zambrowskiego Stanisław Rykaczewski.

Przegląd adresowany był do wszystkich szkolnych grup teatralnych z terenu powiatu zambrowskiego. W tegorocznej edycji przeglądu udział wzięło 5 grup teatralnych: "As" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Długoborzu pod opieką Anny Krystowskiej i Iwony Pietkiewicz z przedstawieniem pt. "W kuchni", grupa "Miracle" z Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie pod opieką Bożeny Krupińskiej - "Mały Książe", "Abrakadabra" z Gimnazjum w Rutkach pod opieką Danuty Krzewskiej - "Żegnaj Izoldo - na wojnę wyruszam" oraz "Romeo i Julia, czyli ucz się kochanie", grupa "Szansik" ze Stowarzyszenia na rzecz Edukacji, Rehabilitacji, Wsparcia Społecznego i Samorządności "Szansa" pod opieką Elżbiety Bagińskiej - "Kabaretowe wibracje" oraz kabaret "Blef" ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie pod opieką Zbigniewa Katarzyńskiego i Wiesława Saniewskiego - "Migawki z Podlasia". W sumie na scenie wystąpiło 51 młodych aktorów.

Po występach wszystkich grup teatralnych odbyło się głosowanie na najlepszego aktora. Głosy oddawali wszyscy widzowie i na karteczkach wrzucali do specjalnej urny. Z urny wyjęto 34 głosy. Komisja w składzie Marzena Cieplinska - przewodniczący, Anna Krystowska, Bożena Krupinska, Danuta Krzewska, Elżbieta Bagińska oraz Zbigniew Katarzyński po przeliczeniu głosów ogłosiła wyniki. Najlepszym aktorem (13 głosów) został Patryk Frołow z "Szansika". Patryk otrzymał z rąk starosty zambrowskiego pamiątkową statuetkę.

Warto dodać, po wczorajszym przeglądzie żaden uczestnik nie odszedł z kwitkiem. Zarząd Powiatu Zambrowskiego dla wszystkich młodych aktorów sprezentował drobne upominki w postaci koszulek, notesów oraz publikacji o powiecie zambrowskim.

Po zakończeniu przeglądu i rozdaniu nagród młodzi aktorzy wzorem lat ubiegłych wzięli udział w warsztatach aktorskich, które poprowadził aktor Teatru Lalki i Aktora w Łomży Tomasz Rynkowski. Uczniowie podczas zajęć ćwiczyli dykcję, ruch sceniczny, poznawali elementy teatru lalkowego.

Polecamy:
:: 2009: Aktorzy na scenie w zambrowskiej Bursie
:: Nie tylko lubią słuchać. Świetnie też opowiadają bajki
:: Zambrowski Tydzień Teatru zakończony
:: Wyłoniono Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe
ŁL


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: