REKLAMA:

Szpital może być dokapitalizowany przez gminy lub spółkę

samorząd
21.05.2008 r., godz. 06.20
Sesja Rady Powiatu w dniu 20.05.2008 r. /Fot. Daniel Miedzik
W czasie wczorajszej sesji Rady Powiatu Zambrowskiego radni debatowali m.in. na temat przyszłości szpitala. Po ożywionej dyskusji, ostatecznie radni przy 9 głosach za i 6 wstrzymujących się, wyrazili zgodę na podniesienie kapitału zakładowego spółki Szpital Powiatowy w Zambrowie Sp. z o.o. poprzez wniesienie nowego kapitału przez potencjalnego nowego wspólnika.

Dzięki tej decyzji starosta, w czasie zgromadzenia wspólników, będzie mógł wyrazić zgodę na wniesienie nowych udziałów do szpitala przez gminy powiatu zambrowskiego lub inne podmioty publiczne i prywatne z terenu całej Polski. Wejście do spółki szpitalnej nowego udziałowca jest sposobem na podwyższenie kapitału zakładowego szpitala, co w obecnej sytuacji finansowej wydaje się koniecznością. Dzięki wniesieniu nowych udziałów przez nowego/nowych wspólników szpital mógłby otrzymać zastrzyk finansowy, który pozwoliłby na wykonanie gruntownego remontu i doposażenia.

- Nasz szpital potrzebuje gruntownej przemiany, która jest nieunikniona jeżeli chcemy, by dalej funkcjonował, zarabiał na siebie, był konkurencyjny wobec innych szpitali i zgodny z normami narzuconymi przez Unię Europejską – mówił w czasie sesji radny Zbigniew Jach wywodzący się z klubu Razem.

W czasie głosowania nad przyjęciem uchwały w takiej formie, jaka została zaproponowana po pracach komisji zagłosowało 9 radnych, a 6 wstrzymało się od głosu (3 z klubu Razem, 2 z LPR i jeden z PIS).

Starosta Zambrowski Stanisław Rykaczewski, zapewniał, że z dystansem podchodzi do ofert prywatyzacji szpitala składanych przez spółki. Rykaczewski mówił, że żadnych pochopnych kroków nie będzie podejmował.

Polecamy:
:: Prywatyzacja szpitala - temat powracający jak bumerang
:: Szpital stanie się spółką samorządową z mniejszościowym udziałem Miasta
Daniel Miedzik


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: