REKLAMA:

W czwartek kolejna blokada drogi nr 8

wiadomości z regionu
30.01.2008 r., godz. 06.55
Po trwającej około godzinę blokadzie drogi, którą zorganizowali w miniony czwartek 24 stycznia w Porosłach pracownicy Cukrowni Łapy oraz plantatorzy buraka cukrowego, zapowiada się kolejna blokada „ósemki”. Blokada zorganizowana będzie również w czwartek (31 stycznia) – tym razem w Jeżewie. Blokada rozpocznie się, jak tydzień temu, o godz. 1000 i potrwa godzinę.

W dalszym ciągu w ten sposób swoje niezadowolenie i tragiczną sytuację chcą okazać plantatorzy i pracownicy cukrowni w Łapach. Bój idzie o wielką stawkę – o przyszłość łapskiej cukrowni, która prawdopodobnie zostanie zamknięta, jeśli Krajowa Spółka Cukrowa zlikwiduje plantacje buraków cukrowych w naszym rejonie Polski. Stracić mogą wszyscy: miejsca pracy – około 300 pracowników etatowych, 300 pracowników sezonowych i 2-3 tysiące rolników produkujących buraki cukrowe.

Likwidację około 20% upraw buraka cukrowego w Polsce narzucają wymogi Unii Europejskiej, zg. z którymi nasz kraj powinien zmniejszyć aż o 13% produkcję cukru.

Uczestnicy manifestacji zapowiadają spokojny przebieg blokady. Najprawdopodobniej, tak jak ostatnio protestujący przez godzinę będą chodzić po przejściu dla pieszych, przepuszczając jedynie samochody uprzywilejowane.
mz






 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: