REKLAMA:

Marianna Misiewicz kończy dziś 106 lat

wiadomości lokalne
26.01.2008 r., godz. 07.30
Najstarsza zambrowianka - pani Marianna Misiewicz (po prawej) ze swoją córką - panią Celiną Muszyńską (po lewej) /Fot. Daniel Miedzik
Najstarsza mieszkanka Zambrowa - pani Marianna Misiewicz, z domu Libuda, kończy dziś 106 lat!

Najstarsza zambrowianka recepty na długie życie nie posiada. Nigdy nie przebierała w jedzeniu. Dopiero ostatnio, ze względu na coraz słabsze zdrowie, musi jeść lżejsze potrawy. Ale apetyt ciągle jej dopisuje! W odróżnieniu od wielu seniorów, bierze tylko 2 tabletki dziennie. Je za to dużo owoców i warzyw.

Choć jak każdego z nas, problemy jej nie opuszczają, zawsze polega na Bogu i modli się co dzień o zdrowie. Codziennie też stara się chodzi. Wyjątek robi tylko wtedy, gdy zdrowie na to nie pozwala. Latem Pani Marianna chodzi po parku, a zimą spaceruje w swoim mieszkaniu.

Pani Marianna urodziła się 26 stycznia 1902 roku we wsi Srebrna (gmina Szumowo). Mimo sędziwego wieku, jest zawsze uśmiechnięta, pogodna i wesoła. Bardzo szybko nawiązuje nowe kontakty. Jej rodzeństwo niestety nie żyje, podobnie jak mąż i dwójka (z czwórki) dzieci.

- „Całe życie dużo pracowałam. W ogrodzie, w domu, w pracy i na gospodarstwie. Nigdy nie było lekko. Męża i córkę straciłam w 1952 roku i od tamtej pory sama utrzymywałam rodzinę.” – powiedziała nam pani Marianna, która przeżyła dwie wojny światowe.

- „Teraz wszystkim lepiej się żyje, jeżeli chodzi o pieniądze. Niestety ludzie są coraz gorsi bo mają coraz więcej” – w ten sposób nasza seniorka komentuje współczesność.

Pani Marianna doczekała się już pięciorga wnucząt, sześciorga prawnuków i dwójki praprawnucząt. Mieszka wraz ze swoją córką Celiną Myszyńską w Zambrowie.
D.M., G.Z.


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: